بیت کوین (BTC) قیمت از یک الگوی بلندمدت در 10 می شکست خورد. پس از اعتبارسنجی آن به عنوان مقاومت در 23 می، نرخ کاهش به شدت شتاب گرفت.

در حالی که ممکن است یک جهش کوتاه مدت رخ دهد، اقدام قیمت و تعداد موج در بازه زمانی روزانه نشان می دهد که تا زمانی که بیت کوین به پایان برسد، نزولی بیشتری وجود دارد.

قیمت بیت کوین پس از شکست دوباره کاهش می یابد

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نشان می دهد که قیمت بیت کوین از یک الگوی سر و شانه شکسته شده است. این یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود. بنابراین، شکست انتظار می رفت.

پس از شکست 10 می، قیمت تقریباً دو هفته در زیر خط گردن الگو قرار داشت. پس از آن، خط را به عنوان مقاومت (نماد قرمز) در 23 می تایید کرد و به شدت سقوط کرد.

این صحت شکست را تایید کرد.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر این، RSI یک قرائت نزولی ارائه می دهد. معامله گران بازار از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای شناسایی شرایط خرید یا فروش بیش از حد و تصمیم گیری در مورد انباشت یا فروش یک دارایی استفاده می کنند.

خوانش های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاوها هنوز مزیت دارند، در حالی که خوانش های زیر 50 برعکس را نشان می دهد. این اندیکاتور زیر 50 و در حال کاهش است که هر دو نشانه با روند نزولی مرتبط هستند.

پیش بینی قیمت بیت کوین: چه زمانی کاهش متوقف می شود؟

نگاهی دقیق تر به حرکت نشان می دهد که علاوه بر عمل قیمت، تئوری موج الیوت و سطوح فیب نیز از ادامه افت حمایت می کنند.

اولاً، اکشن قیمت نشان می‌دهد که اگر طول شکست (سفید) با الگوی سر و شانه‌ها برابر باشد، قیمت به 24000 دلار می‌رسد.

ثانیاً، شمارش موج نشان می دهد که قیمت در یک ساختار اصلاحی پیچیده و WXY است. با مطالعه الگوهای طولانی مدت قیمت و روانشناسی سرمایه گذاران، تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت برای تعیین جهت روند استفاده می کنند.

اگر شمارش صحیح باشد، قیمت در کوتاه‌مدت قبل از سقوط دوباره افزایش می‌یابد.

در نهایت، تلاقی سطوح پشتیبانی Fib بین 23200 دلار و 23900 دلار وجود دارد که توسط کوتاه مدت 0.618 Fib (سفید) و بلند مدت 0.5 Fib (سیاه) ایجاد شده است.

اصل پشت سطوح اصلاحی فیبوناچی نشان می‌دهد که پس از یک حرکت قابل‌توجه قیمت در یک جهت، قیمت قبل از ادامه در جهت اصلی خود مجدداً دنبال می‌شود یا تا حدی به سطح قیمت قبلی بازمی‌گردد، در نتیجه، منطقه احتمالاً به عنوان پایین عمل می‌کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

با وجود این پیش بینی نزولی قیمت BTC، بسته شدن بالای 30000 دلار به این معنی است که روند بلندمدت همچنان صعودی است.

قیمت بیت کوین در آن صورت می تواند به سمت مقاومت اصلی بعدی خود در 35000 دلار حرکت کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست تصحیح چشمی قیمت بیت کوین (BTC) پس از شکست طولانی مدت پشتیبانی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *