قیمت بیت کوین (BTC) در ماه مه 2023 عملکردی را نشان داد. اما تا کنون، گاوها از سطح حمایت 25000 دلاری دفاع کرده اند. داده‌های زنجیره‌ای اکنون سیگنال‌های سبز رنگی را به نمایش می‌گذارند که نشان‌دهنده یک شکست دیگر به سمت 30000 دلار است. آیا فعالیت‌های «روز پیتزا» به اعتبار پیش‌بینی مثبت قیمت بیت کوین کمک می‌کند؟

در 5 می 2023، با واکنش بازارها به بحران سقف بدهی ایالات متحده، BTC به زیر 29000 دلار سقوط کرد. با این حال، افزایش کارمزد ناشی از افزایش معاملات BRC-20 Ordinals نیز اصلاح قیمت BTC را تشدید کرد.

در پاسخ به افزایش کارمزد، سرمایه گذاران برای تراکنش های مقرون به صرفه به شبکه های بلاک چین جایگزین مانند لایت کوین روی آورده اند. همانطور که رویداد بدنام “روز پیتزا” در سراسر جهان برگزار می شود، داده های زنجیره ای نشان می دهد که تقاضا برای BTC در حال افزایش است در حالی که کارمزد تراکنش ها کاهش می یابد.

کارمزد بیت کوین به سطوح «پیش از دستور» سقوط کرده است.

کارمزد بیت کوین اکنون به سطوح قبل از افزایش اخیر تراکنش های BRC-20 Ordinals بازگشته است. مجموع کارمزدهای روزانه بیت کوین اکنون به 1.93 دلار رسیده است که 89 درصد از اوج اخیر 17.85 میلیون دلاری ثبت شده در 8 می کاهش یافته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) می 2023 – کارمزد تراکنش. منبع: IntoTheBlock

مجموع هزینه ها مجموع کل مبلغی را که کاربران برای تراکنش در یک بلاک چین در یک دوره معین هزینه کرده اند را تخمین می زند. وقتی کارمزد تراکنش افزایش می‌یابد، کاربران را از انجام تراکنش‌ها منصرف می‌کند که منجر به کاهش کشش شبکه و در نهایت کاهش قیمت می‌شود.

با از بین رفتن ازدحام در شبکه بیت کوین و کاهش کارمزدها، قیمت بیت کوین می تواند در روزهای آینده شتاب بیشتری بگیرد.

تقاضا برای BTC در حال افزایش است

مورسو، در میان سایر عوامل، به نظر می‌رسد که کاهش کارمزدها به افزایش تقاضا برای BTC تبدیل شده است. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، دفاتر سفارش کل صرافی ها نشان می دهد که سفارشات خرید بیت کوین بار دیگر از عرضه بازار فراتر رفته است.

در حال حاضر، سرمایه گذاران سفارشات محدودی برای خرید 26700 بیت کوین داده اند. اما، در تایید موضع صعودی، معامله گران بیت کوین تنها 19000 سکه را در حدود قیمت های فعلی برای فروش قرار داده اند.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) - می 2023. Agg.  مبادله کتاب های سفارش.
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) – می 2023. Agg. مبادله کتاب های سفارش. منبع: IntoTheBlock

متریک عمق بازار بورس، مجموع تمام سفارش‌های محدودی را که معامله‌گران بیت‌کوین در سطح جهان در صرافی‌های شناسایی شده انجام می‌دهند، ارائه می‌کند. و با توجه به تقاضای مازاد فعلی بازار 7700 بیت کوین، احتمالاً با شروع رقابت خریداران، قیمت ها افزایش می یابد.

به طور خلاصه، اگر هزینه‌های شبکه همچنان کاهش یابد، احتمالاً تقاضا بیشتر خواهد شد. و در نهایت، پیش‌بینی قیمت 30000 دلار بیت کوین احتمالاً تأیید خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین: گاوها می توانند 30000 دلار را پس بگیرند

IntoTheBlockداده های In/Out of the Money Distribution نشان می دهد که بیت کوین می تواند به زودی نقطه عطف 30000 دلاری را پس بگیرد.

با این حال، بیت کوین تلاش کرده است تا از محدوده مقاومت 27700 دلاری عبور کند. 2.18 میلیون سرمایه‌گذار که 820000 بیت کوین را با حداکثر قیمت 27700 دلار خریداری کرده‌اند، باز هم می‌توانند باعث عقب‌نشینی شوند.

با این وجود، همانطور که پیش‌بینی می‌شد، این دارندگان می‌توانند با حرکت صعودی قوی صعودی شوند. اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می تواند شکسته شود و به سمت 30400 دلار افزایش یابد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) - می 2023 - داده های IOMAP.
پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) – مه 2023 – داده های IOMAP. منبع: IntoTheBlock

با این حال، خرس‌ها می‌توانند پیش‌بینی صعودی قیمت BTC را باطل کنند، اگر قیمت BTC به زیر 26000 دلار کاهش یابد. اما، 251000 سرمایه‌گذار که 238000 بیت کوین را با قیمت متوسط ​​26021 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند تا حدودی حمایت کنند.

اما عدم حفظ آن سطح پشتیبانی کلیدی می تواند باعث شود که بیت کوین به 25200 دلار کاهش یابد.

The post قیمت بیت کوین (BTC) برای جهش «روز پیتزا» تعیین شد؟ – چه انتظاری داشته باشیم؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *