بیت کوین (BTC) قیمت در دو الگوی نزولی با یک خط حمایت معامله می شود. شکست آنها می تواند تا حد زیادی سرعت کاهش را تسریع کند.

قیمت بیت کوین دو الگوی نزولی ایجاد کرده است که هشدار می دهد کاهش قابل توجهی در راه است. آیا قیمت این فرضیه نزولی را با شکستن الگو تأیید می‌کند یا جهش آن را باطل می‌کند؟

قیمت BTC منحرف می شود و رد می شود

قیمت بیت کوین پس از ایجاد یک کندل نزولی دو هفته پیش به طور قابل توجهی کاهش یافت. این یک نوع کندل نزولی است که در آن کل سود دوره قبل در دوره بعدی نفی می شود.

هفته گذشته، قیمت تلاش کرد تا به سمت بالا حرکت کند اما توسط ناحیه مقاومت 29800 دلاری رد شد.

بنابراین، در یک بازه زمانی دو هفته ای، قیمت بیت کوین بالای یک ناحیه مقاومت مهم (دایره قرمز) منحرف شد. سپس آن را به عنوان مقاومت تایید کرد (نماد قرمز). هر دو نشانه نزولی در نظر گرفته می شوند و اغلب منجر به حرکات رو به پایین می شوند.

نمودار هفتگی BTC/USDT. منبع: TradingView

علیرغم رد، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) همچنان مثبت است زیرا بالای 50 است و در حال افزایش است. معامله گران از RSI برای ارزیابی اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تصمیم گیری در مورد خرید یا فروش یک دارایی استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها در کنترل باقی می مانند، اما اگر RSI به زیر 50 سقوط کند، برعکس است. شایان ذکر است که تعداد میانگین تراکنش ها در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسیده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا اصلاحی در انتظار است؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه به دو دلیل پیش‌بینی نزولی قیمت بیت کوین را ارائه می‌کند.

اولاً، دارایی دیجیتال در داخل یک کانال موازی صعودی معامله می شود. کانال موازی صعودی به عنوان یک الگوی اصلاحی طبقه بندی می شود که در آن قیمت قبل از اینکه در نهایت شکسته شود در داخل خطوط مقاومت و حمایت موازی باقی می ماند.

از آنجایی که کانال شیب دار به سمت بالا است، نشان می دهد که روند کلی نزولی است و آن را به یک الگوی نزولی تبدیل می کند. این واقعیت که قیمت بارها توسط خط وسط کانال رد شد (نماد قرمز) و اکنون در قسمت پایین آن معامله می شود، چشم انداز نزولی را تقویت می کند.

در مرحله بعد، قیمت یک الگوی سر و شانه ایجاد کرده است که آن نیز نزولی محسوب می شود. این الگو از یک اوج مطلق بین دو اوج پایین تشکیل شده است. پس از تکمیل دومین اوج پایین تر، قیمت معمولاً به سرعت سقوط می کند.

اگر این اتفاق بیفتد باعث خرابی کانال نیز می شود. حرکتی که تمام ارتفاع الگو را طی می کند، قیمت بیت کوین را به 23400 دلار می رساند، همچنین همزمان با سطح پشتیبانی اصلاحی فیب 0.5 (مشکی).

با نگاهی به همه شاخص‌های بالا، اگر قیمت به سمت قیمت متوسط ​​42500 دلار شکسته شود، پیش‌بینی می‌شود که منطقه یک بار دیگر حمایت را ارائه کند، اما در نتیجه رد شدن، منطقه به عنوان مقاومت به کار خود ادامه می‌دهد.

در صورت تداوم کاهش، نزدیکترین سطح حمایت 25000 دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) در می 2023
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

از سوی دیگر، حرکت به بالای خط وسط کانال در 30000 دلار، این پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین را باطل می کند. در این صورت، قیمت می تواند تا خط مقاومت کانال در 31300 دلار افزایش یابد.

از آنجایی که این بدان معناست که قیمت بیت کوین از ناحیه مقاومت بلندمدت 29800 دلار خارج می شود، می تواند نرخ افزایش را بیشتر تسریع کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست قیمت بیت کوین (BTC) با وجود ثبت رکوردهای جدید تراکنش، بلاتکلیف باقی می ماند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *