قیمت بیت کوین (BTC) پس از ایجاد یک کندل نزولی در هفته گذشته، به شدت کاهش یافت و از یک الگوی کوتاه مدت در این فرآیند شکست خورد.

قیمت بیت کوین ممکن است به بالاترین سطح محلی رسیده باشد، به این معنی که یک اصلاح قابل توجه در راه است. با این حال، قیمت از دیروز شروع به جهش کرد. چگونه آن را در جنبش طولانی مدت مناسب است؟

قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت حیاتی را پاک کند

قیمت بیت کوین در هفته گذشته به شدت کاهش یافت و یک کندل نزولی ایجاد کرد. این یک نوع کندل نزولی است که در آن قیمت کل سود دوره قبل را نفی می کند. با بسته شدن زیر باز شدن دوره قبل تایید می شود.

علاوه بر این، کندل منطقه افقی 31000 دلاری را به عنوان مقاومت (نماد قرمز) تأیید کرد. این یک سطح مقاومت بسیار مهم است زیرا قبلاً از ابتدای سال 2021 پشتیبانی می کرد.

در نتیجه عدم بازپس گیری آن نشانه بزرگی از ضعف تلقی می شود. اگر قرار بود قیمت بالا برود، انتظار می رود که این منطقه دوباره حمایت کند. با این حال، به دلیل رد، منطقه همچنان به عنوان مقاومت عمل می کند. اگر این افت ادامه یابد، نزدیکترین منطقه پشتیبانی 25000 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

با وجود رد، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) همچنان صعودی است، زیرا بالای 50 است و در حال افزایش است. تیریدرها از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی اینکه آیا یک بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا باید یک دارایی را انباشته یا بفروشد، استفاده می کنند. اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

پیش بینی قیمت بیت کوین: آیا این اولین مرحله اصلاح است؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه یک پیش بینی نزولی قیمت بیت کوین را ارائه می دهد. دو دلیل اصلی برای این وجود دارد.

اولاً، قیمت از یک کانال موازی صعودی شکسته شد. کانال موازی صعودی نوعی الگوی اصلاحی است که در آن قیمت در داخل خطوط مقاومت و حمایت موازی حرکت می‌کند تا در نهایت شکسته شود. از آنجایی که کانال رو به بالا است، به این معنی است که روند غالب نزولی و در نتیجه نزولی است.

در مرحله بعد، RSI روزانه یک واگرایی نزولی (خط سبز) ایجاد کرده است. این یک نوع اتفاق است که در آن افزایش مشابه در حرکت با افزایش قیمت همراه نیست. حرکت‌های رو به پایین اغلب به دنبال آن می‌آیند، همانطور که در BTC چنین بود.

با توجه به این خوانش‌ها، محتمل‌ترین سناریوی قیمت در آینده، اعتبارسنجی کانال به عنوان مقاومت، احتمالاً در 29500 دلار، قبل از از سرگیری حرکت نزولی است. اوج می تواند در 24 ساعت آینده برسد.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

از سوی دیگر، حرکت به بالای سطح سالانه 31000 دلار، این چشم انداز نزولی را باطل می کند. از آنجایی که این امر همچنین باعث شکست منطقه مقاومت بلندمدت 31000 دلار می شود، می تواند باعث پمپ سریع به مقاومت بعدی با قیمت متوسط ​​46000 دلار شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

The post آیا قیمت بیت کوین (BTC) پس از سقوط 10 درصدی در هفته گذشته افزایش می یابد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *