برداشت بیت کوین از صرافی ها به لطف فعالیت تعداد انگشت شماری نهنگ در روز جمعه به میزان زیادی از سپرده ها بیشتر شد.

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که برداشت‌های بیت‌کوین در یک روز به حدود ۲۴۰ میلیون دلار رسیده است. این خروجی ششمین خروجی بزرگی بود که در سال جاری مشاهده شد. و تراکنش هایی به ارزش بیش از 10 میلیون دلار حدود نیمی از کل برداشت ها را تشکیل می دهد.

حجم برداشت و سپرده صرافی BTC
حجم خالص انتقال بیت کوین به/از صرافی ها (منبع: توییتر)

همین داده ها نشان می دهد که کل فعالیت مبادلات، اعم از سپرده ها و برداشت ها، رو به افزایش بوده است. به عنوان مثال، در یک روز در ماه آوریل، بیش از 360 میلیون دلار بیت کوین در صرافی ها سپرده شد. پس از آن نیز، افزایش فعالیت ها توسط تراکنش هایی در محدوده +10 میلیون دلار انجام شد.

بنیاد اتریوم حرکت اتریوم را پیش می برد

و این تنها بیت کوین نیست که شاهد حرکت بیشتر در مبادلات ارز دیجیتال و خارج از آن است.

روز شنبه، بنیاد اتریوم 15000 ETH را به آدرس سپرده کراکن منتقل کرد. ناظران با توجه به روندهای قبلی که ظاهراً نشان دهنده یک فروش به ارزش حدود 30 میلیون دلار است، حدس می زنند که قیمت ETH ممکن است در شرف کاهش باشد.

در گذشته، این بنیاد فروش خود را درست زمانی که بازار به اوج می‌رسد، زمان‌بندی می‌کرد و از نقاط بالا در چرخه قیمت ETH برای به حداکثر رساندن سود بهره می‌برد. و در حالی که قیمت ETH در حال حاضر هیچ نشانه ای از یک روند نزولی عمده را نشان نمی دهد، اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است به دلیل تعدیل منفی باشد.

مبادلات هنوز از برداشت های انبوه پس از FTX بازیابی نشده اند

به طور کلی، Glassnode داده ها نشان می دهد که کل موجودی بیت کوین در صرافی های اصلی از اواسط مارس افزایش یافته است و در حال حاضر کمی بیش از 2.3 میلیون بیت کوین است. همچنین حدود 18.1 میلیون ETH در صرافی های رمزنگاری سپرده شده است.

با این حال، کل دارایی های نگهداری شده در صرافی های متمرکز هنوز از برداشت های انبوه بین اکتبر و ژانویه بهبود نیافته است.

پیش از این، نگهداری بیش از 2.5 میلیون بیت کوین توسط صرافی ها در هر مقطع زمانی معمول بود. و در اوج مارس 2020، بیش از 3.2 میلیون بیت کوین در صرافی ها سپرده شد.

موجودی بیت کوین در صرافی ها (منبع: گلاسنود)

در این دوره، ترس از اینکه سرایت ناشی از فروپاشی FTX می‌تواند یکی دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را از بین ببرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران را به دنبال راه‌حل‌های نگهداری جایگزین برای دارایی‌های خود کرد.

پست نهنگ های بیت کوین فرار می کنند اما سپرده های مبادله ای همچنان به رشد خود ادامه می دهند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *