حجم انتقال استیبل کوین در هفته گذشته کاهش یافته است و در هفت روز منتهی به یکشنبه 19.2 درصد کاهش یافته است. داده ها، از تپهنشان می دهد که BUSD منجر به کاهش حجم شده است.

اسلاید حجم تراکنش BUSD

این رکود به دلیل کاهش شدید در استفاده از BUSD بایننس بود که در طول هفته 353.3 درصد کاهش یافت. این تنها آخرین کاهش در مسیر نزولی کلی استیبل کوین در ماه های اخیر است.

علاوه بر حجم معاملات، ارزش بازار BUSD نیز کاهش یافته است. در 15 آوریل، به زیر 7 میلیارد دلار سقوط کرد، که کمترین مقدار BUSD در گردش از آوریل 2021 را نشان می دهد.

ارزش بازار BUSD (منبع: BeInCrypto)

ارزش بازار BUSD: (منبع: BeInCrypto)

کاهش عرضه استیبل کوین

Binance USD تنها استیبل کوینی نیست که از تقاضای ضعیف رنج می برد. دیگر توکن‌های اصلی که شاهد کاهش عرضه کل خود بوده‌اند عبارتند از: استیبل کوین‌های ثابت دلاری USDC و TUSD.

BeInCrypto گزارش داده است که چهار استیبل کوین برتر شاهد کاهش ۲۳ درصدی ارزش بازار نسبت به سطوح اوج بوده‌اند. در واقع، از زمان اوج خود، عرضه USDC 20 میلیارد دلار کاهش یافته است، و عرضه BUSD 11 میلیارد دلار از دست داده است. در حالی که کمتر چشمگیر است، عرضه TUSD و Dai نیز به ترتیب 1.3 میلیارد دلار و 4.4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که اوج ارزش‌های مختلف بازار استیبل کوین‌ها در طول یک بازار نزولی ارز دیجیتال مشاهده شد که شاهد تغییر توزیع سرمایه‌گذاری به نفع دارایی‌های با نوسان کمتر بود. از آنجایی که تقریباً نیمی از سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال را در یک نقطه به خود اختصاص داده‌اند، اکنون استیبل کوین‌ها نزدیک به 10 درصد از کل سرمایه بازار کریپتو را نشان می‌دهند. در عوض، در سال 2023 نقدینگی به BTC و ETH منتقل شده است.

چالش های مداوم BUSD

اقدامات اجرایی بالقوه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ناشر آن Paxos که سرنوشت BUSD را فرا می گیرد.

پس از انتشار اخبار مربوط به بررسی SEC در اواسط فوریه، در هفته های بعد عرضه BUSD تا 60 درصد کاهش یافت.

بر اساس داده های BeInCrypto، رتبه بندی شده بر اساس ارزش بازار، BUSD اکنون به جایگاه سیزدهم در میان ارزهای دیجیتال سقوط کرده است. با عملکرد بهتری از آلتکوین ها نسبت به توکن دلاری بایننس، شیبا اینو حتی برای مدت کوتاهی از استیبل کوین پیشی گرفت.

TUSD و USDC با حفظ موقعیت خود در صدر، در حال حاضر سومین و پنجمین عرضه را دارند.

پست BUSD باعث کاهش 19 درصدی حجم انتقال استیبل کوین شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *