در سال 2021، قیمت Cardano (ADA) در نهایت شکست خورد و حتی به نظر می رسد یک رقیب برای پیشی گرفتن از قیمت اتریوم (ETH) باشد. با این حال، این اتفاق نیفتاد و اکنون اتریوم دارای ارزش بازار بسیار بالاتر و قیمت بالاتری برای هر کوین در مقایسه با کاردانو است. در این مقاله، در مورد اینکه آیا کاردانو می تواند به اندازه اتریوم ارزش داشته باشد یا خیر و برای تحقق آن چه چیزی لازم است صحبت خواهیم کرد.

کاردانو و اتریوم ممکن است رقیب یکدیگر باشند، اما وجوه مشترک زیادی نیز دارند. قبل از اینکه چارلز هاسکینسون کاردانو را در سال 2015 تاسیس کند، یکی از بنیانگذاران اتریوم بود.

هدف کاردانو ارائه یک بلاک چین مقیاس پذیر و امن برای ایجاد برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند است. این مفهوم مشابه چیزی است که اتریوم روی آن کار می کند. مزیت اتریوم این است که چندین سال قدیمی تر است و از این رو چیزهای بیشتری روی آن ساخته شده است. همچنین، هیاهوی آلتکوین ها در بازار صعودی در سال 2017 عمدتاً از پروژه های اتریوم ناشی شد.

چرا اتریوم بالاتر از کاردانو است؟

در زمان نگارش، قیمت اتریوم 1820 دلار است در حالی که ارزش بازار آن 219.2 میلیارد دلار است. در مقابل، قیمت Cardano حدود 0.37 دلار است و ارزش بازار آن 13.3 میلیارد دلار است.

با این حال، اتریوم همچنین دامنه توسعه و استفاده بیشتری در جامعه رمزنگاری دارد. این پلتفرم دارای طیف گسترده ای از برنامه ها و قراردادهای هوشمند است که توسط شرکت ها و توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد که تقاضا برای ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد.

سرمایه گذاری روی کاردانو و اتریوم

کاربران می توانند هر دو سکه را شرط بندی کنند. تا زمان نوشتن، تمام شده است 19 میلیون ETHبه ارزش حدود 35 میلیارد دلار، در شبکه اتریوم سهام دارد. در مقابل، وجود دارند 23 میلیارد ADA سهام در Cardano، با ارزش کل حدود 8.7 میلیارد دلار. به اندازه 65٪ از کل ADA سهام است.

منبع: stakingrewards.com

آیا کاردانو می تواند به همان قیمت اتریوم برسد؟

مطمئناً ممکن است روزی کاردانو به اندازه اتریوم ارزش پیدا کند. این پلتفرم قبلاً به چندین نقطه عطف مهم رسیده است و سه ماهه اول خوبی را پشت سر گذاشته است.

به عنوان مثال، Aiken را راه اندازی کرد، یک زبان برنامه نویسی جدید و ساده تر، که انتظار می رود توسعه دهندگان و شرکت های بیشتری را برای استفاده از این پلتفرم جذب کند، که ممکن است ارزش سکه را افزایش دهد.

اما در حال حاضر، اتریوم تقریباً در هر زمینه‌ای یک مزیت بزرگ دارد. به آمار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) نگاه کنید – اتریوم در صدر قرار دارد، در حالی که کاردانو کمتر از 1/100 حجم خود را دارد.

چگونه کاردانو می تواند به اندازه اتریوم ارزش داشته باشد؟

چند چیز باید اتفاق بیفتد تا کاردانو به اندازه اتریوم ارزش داشته باشد. ابتدا این پلتفرم باید توسعه دهندگان و کاربران بیشتری را جذب کند. این را می توان با بهبود پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و همکاری با شرکت ها به دست آورد.

کاردانو باید چهره خودش را داشته باشد و بهتر از بلاک چین های مختلف باشد. این پلتفرم باید به نوآوری و معرفی عملکردها و امکانات جدید ادامه دهد.

از نظر واقع بینانه، تقریباً تمام داده ها به نفع اتریوم صحبت می کنند. با این حال، یک عامل وجود دارد که ما هنوز به آن توجه نکرده ایم. تفاوت بین میزان خوب بودن چارلز هاسکینسون با ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در استفاده از بازاریابی برای ایجاد هیاهو در اطراف پروژه.

اگر بازار گاوی دیگری از راه برسد و هاسکینسون بتواند با صحبت‌های تجملی خود به توده‌ها برسد، همه چیز ممکن است. سپس کاردانو می تواند از رقیب همیشگی خود یعنی اتریوم پیشی بگیرد.

چیزی برای گفتن در مورد کاردانو در مقابل اتریوم یا هر چیز دیگری دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post آیا Cardano (ADA) هرگز از نظر قیمت از اتریوم (ETH) فراتر خواهد رفت؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *