قیمت Fantom (FTM) یک ناحیه مقاومت افقی مهم را پاک کرده است. مقاومت مهم بعدی 110 درصد با قیمت فعلی فاصله دارد. بنابراین برای FTM بعدی کجاست؟

قیمت FTM به بالاترین حد سالانه خود نزدیک می شود و علائم صعودی را در بازه های زمانی متعدد نشان می دهد. ممکن است سرعت افزایش به زودی افزایش یابد یا کاهش قیمت داشته باشد؟

Fantom Price مقاومت طولانی مدت را پاک می کند

در ژانویه 2022، قیمت FTM قبل از کاهش به زیر خط مقاومت نزولی به بالاترین حد خود رسید. این باعث شکست از سطح حمایت 0.20 دلار شد و منجر به کاهش 0.16 دلار در نوامبر 2022 شد. با این حال، این کاهش فقط یک انحراف موقت بود، زیرا قیمت فانتوم از آن زمان افزایش یافته است.

حرکات رو به بالا معمولاً به دنبال خرابی ها و انحرافاتی از این قبیل است. این به این دلیل است که فروشندگان نتوانستند قیمت را پایین بیاورند. در عوض، منطقه حمایت 0.20 دلاری بازپس گرفته شد و یک حرکت صعودی به دنبال داشت.

شاخص قدرت نسبی (RSI) قبل از افزایش یک واگرایی صعودی (خط سبز) نشان داد و اکنون بالای 50 است که نشان دهنده روند صعودی است. RSI یک شاخص حرکتی است که برای تعیین شرایط خرید یا فروش بیش از حد استفاده می شود. یک روند صعودی و یک عدد بالای 50 نشان می دهد که گاوها همچنان حرکت دارند.

نمودار هفتگی FTM/USDT. منبع: TradingView

قیمت FTM در حال حاضر بالاتر از ناحیه پشتیبانی افقی 0.38 دلار معامله می شود. مقاومت بحرانی بعدی در قیمت متوسط ​​1.15 دلار یافت می شود که افزایش 112 درصدی نسبت به قیمت توکن فعلی FTM دارد.

پیش بینی قیمت FTM: تعداد موج صعودی پمپ را پیش بینی می کند

تحلیل تکنیکال هر دو بازه زمانی روزانه نشان‌دهنده پیش‌بینی صعودی قیمت FTM به دلیل عمل قیمت و تعداد موج‌های تئوری الیوت است. تئوری موج الیوت ابزاری است که توسط تحلیلگران فنی استفاده می شود. به دنبال الگوهای قیمتی درازمدت تکرارشونده و روانشناسی سرمایه گذار است تا جهت روند را تعیین کند.

به نظر می رسد قیمت در پنجمین و آخرین موج حرکت صعودی (مشکی) قرار دارد. تعداد موج فرعی کوتاه مدت به رنگ سفید داده شده است. اگر درست باشد، قیمت در زیر موج سه موج نهایی است. این معمولاً بخشی است که در آن افزایش به شدت تسریع می شود.

دو منطقه محتمل برای افزایش قیمت در آینده 0.80 دلار و 1.10 دلار هستند. اولی با پرتاب طول موج های یک و سه به انتهای موج چهار (دایره سبز) مشخص می شود. مورد دوم با انجام همین کار با طول فیب 1.61 (سیاه) پیدا می شود.

سطوح اصلاحی فیبوناچی بر این تئوری کار می کنند که پس از یک حرکت قیمت بزرگ در یک جهت، قیمت قبل از از سرگیری در جهت اولیه، مجدداً دنبال می شود یا بخشی از مسیر را به سطح قیمت قبلی برمی گرداند. آنها همچنین می توانند برای تعیین بالای حرکات رو به بالا در آینده استفاده شوند.

با توجه به اینکه هدف 1.10 دلاری با ناحیه مقاومت بلندمدت ذکر شده قبلی مطابقت دارد و با تعداد موج فرعی مطابقت دارد، به احتمال زیاد به عنوان نقطه بالا عمل می کند.

فانتوم (FTM) پیش بینی قیمت
نمودار روزانه FTM/USDT. منبع: TradingView

علیرغم این چشم انداز صعودی، اگر قیمت FTM به زیر زیر موج دوم 0.39 دلار (خط قرمز) سقوط کند، این پیش بینی صعودی را باطل می کند و می تواند تا 0.20 دلار کاهش یابد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post پیش بینی قیمت فانتوم (FTM): دو برابر یا ناامید کننده؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *