ارزهای رمزنگاری شده و به ویژه بیت کوین (BTC) در بحث‌ها و بحث‌های متعدد در سراسر جهان نقش محوری داشته‌اند. همانطور که محبوبیت و ارزش ارز دیجیتال همچنان در حال رشد است، نگرانی ها در مورد پیامدهای آن برای سیستم های مالی و امنیت ملی نیز افزایش می یابد.

با تلاش دولت ها برای تنظیم این شکل جدید ارز، برخی حتی به ممنوعیت کامل آن فکر کرده اند. در ایالات متحده، یک سوال کلیدی مطرح می شود. آیا می توان از قانون RESTRICT برای ممنوعیت بیت کوین استفاده کرد؟

قانون محدودیت چیست؟

قانون RESTRICT (محدود کردن ورود برای تاکتیک‌های قوی برای دفع رفتار غیرقانونی و ترور) یک قانون است. قانون پیشنهادی در مقابل سنای آمریکا هدف آن مبارزه با پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​سایر فعالیت های غیرقانونی است.

بر شناسایی و مجازات افراد و نهادهای درگیر در چنین جنایاتی تمرکز دارد. هدف از این لایحه تقویت سیستم مالی کشور از طریق جلوگیری از سوء استفاده از نهادهای آن است.

قانون RESTRICT همچنین به دنبال تحمیل قوانین سختگیرانه تر بر موسسات مالی، افزایش اختیارات آژانس های مجری قانون و تسهیل همکاری بین المللی در مبارزه با فعالیت های اقتصادی غیرقانونی است. پیشنهاد ایجاد جرایم جنایی جدید و اعمال مجازات های سخت گیرانه برای افرادی که در پولشویی و تامین مالی تروریسم نقش دارند.

بیت کوین و کریپتو در آمریکا

بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده در آمریکا مورد توجه قرار گرفته اند. بسیاری از مشاغل و افراد از آنها به عنوان وسیله ای برای پرداخت، سرمایه گذاری و ذخیره ارزش استقبال می کنند. در واقع، یک گزارش اخیر نشان داد که 67 درصد از هزاره ها در آمریکا بیت کوین را به عنوان یک پناهگاه امن می بینند.

این کشور به مرکزی برای نوآوری رمزنگاری تبدیل شده است و دارای استارتاپ‌ها، صرافی‌ها و شرکت‌های فناوری بلاک چین است.

در حالی که دولت ایالات متحده ارزهای دیجیتال را ممنوع نکرده است، اما رویکرد محتاطانه ای را در قبال مقررات آنها اتخاذ کرده است. آژانس‌های فدرال و ایالتی دستورالعمل‌ها و قوانینی را برای کنترل فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال، مانند تجارت، استخراج، و عرضه اولیه سکه (ICO) صادر کرده‌اند.

علاوه بر این، خدمات درآمد داخلی (IRS) بیت کوین را به عنوان دارایی برای اهداف مالیاتی در نظر می گیرد، در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) آن را یک کالا می داند.

آیا قانون RESTRICT می تواند برای بیت کوین اعمال شود؟

قانون RESTRICT در درجه اول بر پیشگیری و مبارزه با فعالیت های مالی غیرقانونی تمرکز دارد.

اگر قانون‌گذاران استدلال کنند که بیت کوین چنین فعالیت‌هایی را تسهیل می‌کند و خطری جدی برای امنیت ملی ایجاد می‌کند، می‌توانند به طور بالقوه از این قانون به عنوان مبنایی برای ممنوعیت بیت‌کوین استفاده کنند. با این حال، این به یک مورد قوی نیاز دارد که نشان دهد بیت کوین ذاتاً با فعالیت های مجرمانه مرتبط است و نمی تواند به اندازه کافی تنظیم شود.

حتی اگر قانون RESTRICT برای ممنوعیت بیت کوین استفاده شود، اجرای چنین ممنوعیتی بسیار مهم خواهد بود. با توجه به ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین، اجرای یک ممنوعیت دشوار خواهد بود، زیرا تراکنش ها به صورت همتا به همتا انجام می شود و هیچ مرجع مرکزی برای کنترل یا نظارت بر آنها وجود ندارد.

علاوه بر این، استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) و سایر ابزارهای افزایش حریم خصوصی می‌تواند ردیابی و شناسایی کاربران را چالش برانگیز کند.

ممنوعیت بیت کوین می تواند منجر به یک بازار سیاه پر رونق شود، مشابه آنچه در کشورهایی رخ داده است که تلاش کرده اند ارزهای دیجیتال را ممنوع کنند. این در نهایت هدف قانون محدودیت را تضعیف می کند و به فعالیت های غیرقانونی بیشتری دامن می زند.

پیامدهای ممنوعیت

ممنوعیت بیت کوین می تواند عواقب اقتصادی گسترده ای داشته باشد. صنعت رو به رشد ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری را جذب کرده، شغل ایجاد کرده و نوآوری های تکنولوژیکی را تحریک کرده است.

ممنوعیت به احتمال زیاد منجر به از دست دادن این سرمایه گذاری ها می شود و رشد صنعت را متوقف می کند. علاوه بر این، می‌تواند کسب‌وکارها و افراد را وادار کند تا عملیات خود را به حوزه‌های قضایی دوستدار ارزهای دیجیتال منتقل کنند، همانطور که صرافی‌های ارزهای دیجیتال Gemini و Coinbase تصمیم گرفته‌اند انجام دهند. این ممکن است منجر به فرار مغزها و از دست دادن درآمد مالیاتی شود.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس معتقد است در نیاز به وضوح نظارتی برای بازیکنان متمرکز. او معتقد است که فناوری بلاک چین می تواند حمایت از مصرف کننده، امنیت ملی و رشد اقتصادی را تقویت کند. با این حال، او می‌گوید که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) با سیاست تنظیم مقررات از طریق اعمال، آسیب‌های بی‌شمار به آمریکا وارد کرده است.

علاوه بر این، تهدید یا واقعیت ممنوعیت بیت کوین نیز می تواند مانع توسعه و پذیرش فناوری بلاک چین شود. این می تواند بر بخش های مختلف، از امور مالی و مدیریت زنجیره تامین تا مراقبت های بهداشتی و سیستم های رای گیری تاثیر بگذارد.

مایکل سوننشاین، مدیرعامل Grayscale Investments، حفظ می کند که رگولاتورها درک تفاوت بین امنیت کریپتو و یک کالا را برای کارآفرینان سخت می کنند. با این حال، مقررات یک “پاسخ یک اندازه مناسب برای همه” نیست. طبق گفته Sonnenshein، وضوح نظارتی یک ضرورت «وجودی» برای رشد صنعت بلاک چین در آمریکا است.

به همه این دلایل، ایالات متحده در معرض خطر عقب افتادن در رقابت جهانی برای مهار قدرت تحول آفرین فناوری بلاک چین است. و ممنوعیت بیت کوین می تواند صنعت ارزهای دیجیتال را فلج کند.

از دست دادن چنین بازار قابل توجهی می تواند عدم اطمینان و نوسان ایجاد کند. ممکن است منجر به کاهش اعتماد سرمایه گذاران و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شود.

سکه سهام Coinbase، مقررات و چالش ها
کوین‌بیس از تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده منصرف شده و برنامه‌های خود را برای انتقال عملیات به برمودای دوستدار رمزنگاری اعلام کرده است.

جایگزین های ممنوعیت

به جای ممنوعیت کامل بیت کوین، قانونگذاران می توانند قوانین سختگیرانه تری را در نظر بگیرند. یک چارچوب نظارتی قوی می تواند نگرانی های مربوط به پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​سایر فعالیت های غیرقانونی را برطرف کند.

علاوه بر این، می‌تواند شامل افزایش الزامات شناخت مشتری و مبارزه با پولشویی و نظارت دقیق‌تر بر صرافی‌های ارز دیجیتال و سایر مشاغل درگیر در این صنعت باشد.

یکی دیگر از گزینه‌های رفع نگرانی‌ها در مورد بیت‌کوین می‌تواند توسعه و انتشار یک ارز دیجیتال تحت حمایت دولت باشد. این به دولت این امکان را می دهد که کنترل بازار ارزهای دیجیتال را حفظ کند و در عین حال از مزایای فناوری بلاک چین بهره مند شود.

نیاز به قوانین شفاف

قانون RESTRICT می تواند به طور بالقوه برای ممنوعیت بیت کوین در آمریکا مورد استفاده قرار گیرد. اما انجام این کار احتمالاً منجر به چالش‌های متعدد و پیامدهای ناخواسته خواهد شد.

در عوض، ممکن است برای قانونگذاران عاقلانه باشد که جایگزین هایی مانند مقررات سختگیرانه تر را در نظر بگیرند. ایالات متحده باید بین نیاز به حفاظت از سیستم مالی و امنیت ملی خود با مزایای فناوری بلاک چین تعادل برقرار کند.

The post آیا می توان از قانون RESTRICT برای ممنوعیت بیت کوین در آمریکا استفاده کرد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *