قیمت Stellar (XLM) از زمانی که یک منطقه مقاومت بلندمدت آن را در پایان ماه می رد کرد، کاهش یافته است.

حتی با وجود اینکه نشانه‌هایی از رشد بالقوه جهش وجود دارد، اکثر قرائت‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که این روند همچنان نزولی است.

استلار قیمت موفق به حفظ برک آوت نمی شود

از ابتدای سال، ارزش استلار به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. در ژانویه، زمانی که قیمت به بالای خط مقاومتی نزولی که از زمان بالاترین سطح خود وجود داشت، حرکت کرد، پیشرفت قابل توجهی داشت.

این نوع شکست از یک ساختار طولانی مدت اغلب منجر به حرکات قابل توجه به سمت بالا می شود و نشان دهنده پایان یک اصلاح است.

پس از آن، قیمت XLM با میانگین قیمت 0.105 دلار به سطح مقاومت طولانی مدت رسید. با این حال، شکست خورد و به جای آن یک شمعدان نزولی را در طی هفته 17 تا 24 آوریل ایجاد کرد.

این نوع کندل نزولی است و کاهش کل دوره قبل را در دوره بعدی نفی می کند که با بسته شدن زیر قیمت باز شدن دوره قبل تایید می شود.

نمودار هفتگی XLM/USDT. منبع: TradingView

RSI هفتگی نیز یک قرائت نزولی ارائه می دهد. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از شاخص قدرت نسبی (RSI) به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است. قرائت فعلی RSI نزولی است و از ادامه کاهش پشتیبانی می کند.

پیش‌بینی قیمت XLM: نشانه‌های RSI مختلط باعث سردرگمی می‌شوند

پیش‌بینی نزولی قیمت XLM با تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه مطابقت دارد. با این حال، RSI یک قرائت صعودی ارائه می دهد که باعث سردرگمی می شود. علائم نزولی ناشی از عمل قیمت و تعداد موج است.

در حالی که قیمت XLM از کانال موازی صعودی در 29 مارس خارج شد، پس از آن به زیر خط مقاومت خود سقوط کرد. این انحراف به عنوان یک علامت نزولی در نظر گرفته می شود که اغلب منجر به کاهش قیمت در آینده می شود.

علاوه بر این، شمارش موج یک تصحیح کامل ABC را نشان می‌دهد که با عمل قیمت نزولی همسو می‌شود. برای تعیین جهت یک روند، تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت استفاده می کنند.

که شامل مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه گذار است. ساختار اصلاحی و انحراف هر دو با قرائت نزولی مطابقت دارند.

با این حال، RSI در مورد احساسات نزولی کلی تردید ایجاد می کند. حتی اگر RSI زیر 50 است، یک واگرایی صعودی (خط سبز) ایجاد کرده است.

واگرایی صعودی زمانی رخ می دهد که کاهش در حرکت با کاهش قیمت همراه نباشد. این اغلب منجر به حرکات رو به بالا می شود. در این صورت، می تواند منجر به افزایش به سمت خط مقاومت کانال در 0.105 دلار شود.

پیش بینی قیمت استلار (XLM) پیش بینی قیمت XLM تحلیل قیمت ستاره ای
نمودار روزانه XLM/USDT. منبع: TradingView

پس از آن، اینکه قیمت XLM شکسته شود یا رد شود، جهت روند آینده را تعیین می کند.

اگر قیمت زیر خط وسط کانال بسته شود، این پیش‌بینی صعودی قیمت XLM نفی خواهد شد.

کاهش به سمت خط حمایت آن در 0.080 دلار می تواند در آن صورت رخ دهد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post Stellar (XLM) قیمت: آوریل نزولی، می درخشان در آینده؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *