قیمت Stellar (XLM) در هفته گذشته پس از اینکه یک منطقه مقاومت بلندمدت آن را رد کرد، به شدت کاهش یافت.

XLM در حال تلاش برای یافتن پشتیبانی در یک الگوی کوتاه مدت است، اگرچه هنوز هیچ نشانه ای از قدرت کوتاه مدت وجود ندارد. آیا قیمت قادر به جهش خواهد بود یا در عوض به زیر آن سقوط خواهد کرد؟

قیمت ستاره ای پس از رد شدن سقوط می کند

ارزش استلار از ابتدای سال به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. در ژانویه زمانی که قیمت از خط مقاومت نزولی که از زمان بالاترین حد خود برقرار بود عبور کرد، پیشرفت قابل توجهی داشت. هنگامی که یک ساختار بلندمدت بریده می شود، معمولاً حرکات رو به بالا قابل توجهی دنبال می شود. آنها نشان می دهند که اصلاح به پایان رسیده است.

پس از تایید خط مقاومت به عنوان پشتیبانی، همانطور که توسط نماد سبز نشان داده شده است، قیمت XLM به سطح مقاومت طولانی مدت 0.105 دلار رسید. اما، نتوانست شکست بخورد و هفته گذشته یک کندل نزولی ایجاد کرد.

این یک نوع کندل نزولی است که در آن کاهش کل دوره قبل در دوره بعدی نفی می شود. این امر با بسته شدن کمتر از قیمت افتتاحیه دوره های قبلی تأیید می شود.

نمودار هفتگی XLM/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر رد، شاخص هفتگی قدرت نسبی (RSI) یک قرائت نسبتاً نزولی ارائه می دهد. معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی اینکه آیا یک بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند. اگر RSI بالای 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند.

ولی، اگر خوانش زیر 50 باشد، برعکس است. RSI در حال حاضر در حال کاهش و زیر 50 (دایره قرمز) است که نشانه روند نزولی است. اگر کاهش ادامه یابد، نزدیکترین منطقه پشتیبانی با قیمت متوسط ​​0.076 دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت XLM: تکانه پس از انحراف ضعیف می شود

تجزیه و تحلیل فنی از بازه زمانی روزانه با قرائت های هفتگی مطابقت دارد و پیش بینی نزولی قیمت XLM را ارائه می دهد.

دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. اولاً، قیمت XLM پس از حرکت به بالای آن، در داخل محدوده کانال موازی صعودی سقوط کرد. هر گاه قیمت از سطح مقاومت منحرف شود و پس از آن به زیر آن سقوط کند، به عنوان نشانه ای از ضعف در نظر گرفته می شود، زیرا شکست نمی تواند پایدار بماند. یک حرکت رو به پایین تند اغلب به دنبال این اتفاق می افتد، همانطور که در XLM بود.

ثانیاً، حرکت از ابتدای سال مانند یک ساختار اصلاحی کامل ABC (سیاه) به نظر می رسد که در آن امواج A:C دارای نسبت 1.27 (سفید) هستند. تئوری موج الیوت، که توسط تحلیلگران فنی به کار می رود، شامل تجزیه و تحلیل الگوهای قیمت درازمدت تکرارشونده و روانشناسی سرمایه گذار برای تعیین جهت یک روند است.

ساختار ABC اصلاحی است و از آنجایی که رو به بالا است، به این معنی است که روند نزولی است.

در نهایت، RSI شش ساعته به زیر 50 (دایره قرمز) رسیده و در حال کاهش است. در نتیجه، محتمل ترین چشم انداز قیمت در آینده افت به خط حمایت الگوها در 0.080 دلار است، که نزدیک به منطقه حمایت افقی قبلاً مشخص شده است.

پیش بینی قیمت استلار (XLM).
نمودار روزانه XLM/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از کانال خارج شود، این پیش‌بینی قیمت نزولی XLM نفی خواهد شد. در این صورت، می تواند ناحیه مقاومت 0.105 دلار را پاک کند و به سمت مقاومت بعدی در 0.150 دلار حرکت کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت Stellar (XLM) بر آخرین رد خود غلبه خواهد کرد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *