کاردانو در سه ماهه اول با صعود از رتبه نهم به هفتمین شبکه بزرگ از نظر ارزش بازار، پیشرفت قابل توجهی داشت.

بر اساس گزارش مساری در سه ماهه اول سال 2023، ارزش بازار ADA Cardano در سه ماهه 54 درصد افزایش یافته است که نشان می دهد سال 2023 می تواند سال بهتری برای شبکه باشد.

کاردانو رکورد رشد در سه ماهه اول

مساریاشاره شدارزش بازار ADA از 8.6 میلیارد دلار به 13.2 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2023 افزایش یافت.

مساری تاکید کرد که رشد کلی بازار کاردانو باعث شد که ADA به هفتمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار در سه ماهه اول پس از پایان سه ماهه قبل به عنوان نهمین ارز دیجیتال، ارتقا یابد. این گزارش خاطرنشان می‌کند: «با نرخ تورم سه ماهه 0.1 درصد، نرخ افزایش ارزش بازار در گردش تقریباً دقیقاً با قیمت ADA مطابقت دارد.»

لایه 1 اثبات سهام (PoS) که قراردادهای هوشمند را پس از ارتقای آلونزو در سال 2021 در شبکه خود ادغام کرد، افزایش قابل توجهی در TVL خود (ارزش کل قفل شده) داشته است.

به گفته مساری، ارزش دلار قفل شده در شبکه 172 درصد QoQ افزایش یافت. بر اساس این گزارش، پروتکل های تاسیس شده مانند MinSwap و پروتکل های جدیدتر مانند Liqwid Finance به رشد TVL از 50.8 میلیون دلار به 138.3 میلیون دلار کمک کردند.

TVL با افزایش تراکنش ها افزایش می یابد

بازارساز خودکار Minswap همچنان برترین صرافی غیرمتمرکز کاردانو (DEX) است. با این حال، با افزایش کلی DEX TVL 31.7 میلیون دلار، تسلط آن کاهش یافته است.

مساری گزارش داد: “TVL به دلیل افزایش تراکنش های dApp و پذیرش استیبل کوین های جدید تقریباً سه برابر شد.”

Cardano TVL و داشبورد فعالیت شبکه توسط دیفیلاما

با این حال، رشد در برخی جنبه ها نسبت به سه ماهه گذشته تکرار نشد. آدرس‌های جدید و میانگین تراکنش‌های روزانه به ترتیب 71.5% و 10.6% کاهش داشته‌اند. مساری تاکید کرد که میانگین کارمزد تراکنش 0.01 دلار از 0.11 دلار به 0.12 دلار افزایش یافته است. با وجود افزایش، میانگین کارمزد تراکنش همچنان کمتر از میانگین 0.17 دلار ثبت شده در سه ماهه سوم 2022 است، احتمالاً به دلیل ثبات در ترافیک کاربران.

راه اندازی شبکه نیز در این مدت ادامه دارد. در 14 آوریل، Input Output Global (IOG) اعلام کرد که پروژه یک، اکنون شناخته شده به عنوان توری، روی شبکه اصلی پخش شده بود. پلت فرم کیف پول web3 یک افزونه مرورگر فقط کروم است که دارایی های دیجیتال، DApps، DeFi و RealFi را ترکیب می کند.

Cardano Flows تصویر مثبتی را ترسیم می کند

آلتکوین همچنان در تلاش است تا وارد بازار NFT شود که هنوز بازار بزرگی است. کاردانو پنجمین شبکه بزرگ از نظر حجم فروش ثانویه NFT در سه ماهه چهارم 2022 با 40.5 میلیون دلار بود. اما در سه ماهه اول، تراکنش‌های روزانه NFT آن 27 درصد کاهش یافت در حالی که خریداران منحصر به فرد روزانه 23 درصد کاهش یافتند.

علاوه بر این، تراز خزانه کاردانو گزارش شده است که به 1.21 میلیارد ADA در سه ماهه افزایش یافته است.

طبق آخرین گزارش CoinShares، در این بین، محصولات سرمایه گذاری Cardano (ADA) در بین سایر آلتکوین ها مورد توجه قرار گرفته است. هفته نامه کاردانو جریان به طور قابل توجهی از 0.1 میلیون دلار فراتر رفت.

بنیاد کاردانو نیز اولین خود را منتشر کرد گزارش سالانه در 18 آوریل.

این بنیاد اعلام کرد که گرنت تورنتون حسابرسی پایان سال را انجام خواهد داد که در ماه می 2023 تکمیل خواهد شد.

The post آیا کاردانو پس از سه ماهه اول قوی 2023 عقب می نشیند یا به رشد خود ادامه می دهد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *