بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو برای سومین بار برای ETF بیت کوین ARK 21Shares با SEC درخواست داده است. آژانس قبلاً دو بار درخواست را رد کرده است.

بورس گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE) پیشنهاد دیگری را برای ETF بیت کوین ARK21Share خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه کرده است. ETF نقطه ای است – هیچ یک از نوع خود هنوز توسط SEC تایید نشده است – و مربوط به پیشنهادی است که توسط Ark Invest و شرکت سرمایه گذاری 21 ارائه شده است.

SEC هنوز در مورد ETF های بیت کوین نقطه ای مردد است

SEC برای تایید ETF های لحظه ای بسیار مردد بوده است و ممکن است مدتی طول بکشد تا بازار شاهد تایید ETF باشد. با توجه به تمرکز فزاینده دولت ایالات متحده بر تنظیم بازار کریپتو، به نظر می رسد قبل از ورود چنین محصولات سرمایه گذاری به بازار، مقررات زیادی وجود خواهد داشت.

همانطور که برای CBOE، آن را دارد کاربردی برای تأیید این ETF دو بار قبلاً، با SEC به دلیل نگرانی برای حمایت از سرمایه گذار، آن را رد کرد. در حالی که این محیط فعلی است که نهادها در آن فعالیت می کنند، به نظر نمی رسد مانع از اعمال آنها شود.

Ark 21Shares Spot Bitcoin ETF ETF قبل از این دو بار رد شد

SEC برای اولین بار در آوریل 2022 ETF بیت کوین نقطه ای ARK 21Shares را رد کرد و دلیل آن نگرانی در مورد توانایی جلوگیری از روش های کلاهبرداری و دستکاری بود. ETF، با علامت ARKA، نمی‌تواند تصمیمات یا مشاوره سرمایه‌گذاری Ark Investment را ارائه دهد، زیرا این شرکت فقط پشتیبانی بازاریابی را ارائه می‌کند.

در رد دومکه در ژانویه 2023 اتفاق افتاد، SEC اعلام کرد که ETF “نشان نداده است که پیشنهاد خود با الزامات مطابقت دارد.” با رد دوم، واضح است که SEC آماده تایید ETF نقطه ای نیست مگر اینکه تغییرات عمده ای در بازار کریپتو ایجاد شود.

SEC چندین برنامه Spot Bitcoin ETF را کنار گذاشته است

رد قبلی SEC گواهی بر این واقعیت است که این آژانس در بازار کریپتو قرار دارد. Grayscale و VanEck همچنین شاهد رد شدن ETF های نقطه ای بوده اند، که مورد اول حتی پس از رد شدن، شکایتی را مطرح می کند.

SEC برنامه ETF بیت کوین WisdomTree را به همین دلیل حمایت از سرمایه گذار رد کرد. به طور مشابه، درخواست گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک و مدیر صندوق Global X را نیز رد کرد.

پست CBOE به دنبال ARK 21Shares Bitcoin ETF با وجود موانع نظارتی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *