دونالد ترامپ از جمله افراد مشهوری است که تیک آبی او توسط توییتر حذف شده است. فقط مشترکین توییتر آبی به این ویژگی دسترسی خواهند داشت.

مدیران توییتر شروع به گرفتن تیک آبی افسانه ای از چندین مشترک برجسته وب سایت کرده اند. روز پنجشنبه، تیک آبی از صفحات بیل گیتس، جاستین بیبر، دونالد ترامپ و بنیانگذار توییتر، جک دورسی ناپدید شد. افراد مشهوری مانند اپرا، ریکی جرویس، بیانسه، جی کی رولینگ و مگان تی استالیون دیگر نشان تایید شده آبی را ندارند. حتی پاپ هم خود را از دست داده است.

ماسک توییتر را تکان می دهد

حذف کنه‌های آبی قدیمی یکی از بحث‌برانگیزترین اقدامات ایلان ماسک از زمان خرید این پلتفرم به مبلغ 44 میلیارد دلار در اکتبر 2021 بوده است.

حتی روسای جمهور سابق نیز می توانند نشان تأیید شده آبی خود را از دست بدهند.

نشان های تایید شده یک ویژگی آبی توییتر هستند

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، هنوز تیک آبی خود را دارد. نشان تأیید شده او توضیح می دهد که «این حساب تأیید شده است زیرا وابسته به آن است @TheObamaOffice در توییتر.” لوگوی سازمان وابسته، در این مورد، دفتر رسمی اوباما، در کنار تیک آبی قرار دارد. از سوی دیگر، به نظر می رسد که بیل کلینتون مشترک توییتر آبی است. با این حال، همسر او، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق و کاندیدای دو بار ریاست جمهوری، چنین چیزی ندارد.

تحت سیستم تیک آبی اولیه، توییتر حدود 300000 کاربر تأیید شده از جمله بازیگران، نویسندگان، موسیقی‌دانان، روزنامه‌نگاران و سایر شخصیت‌های عمومی داشت. برای منتقدانش، این سیستم بیش از حد متورم شده بود و افراد کم اهمیتی را در بر می گرفت.

با این حال، توییتر دیگر حساب‌ها را تأیید نمی‌کند تا از مشروعیت آن‌ها اطمینان حاصل کند، به‌جز حساب‌هایی که اشتراک توییتر آبی دارند یا آن‌هایی که به این شرکت وابسته هستند. علامت‌های تیک رنگی مختلف، مانند طلایی و خاکستری، همچنان کسب‌وکارهای تأیید شده و سازمان‌های دولتی را نشان می‌دهند.

ماسک برای اولین بار تیک آبی پولی را در دسامبر گذشته معرفی کرد. او مدعی شده است که چاره ای جز افزایش درآمد برای نجات شرکت از ورشکستگی ندارد.

پست این سلبریتی ها وضعیت تایید شده را از دست دادند زیرا توییتر سیستم تایید قدیمی را متوقف کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *