آ دادگاه تگزاس به مدیر شرکت میرور تریدینگ آفریقای جنوبی دستور داد تا بابت شرکت در انتخابات، رکوردشکنی 3.4 میلیارد دلار بپردازد. یک طرح کلاهبرداری بیت کوین ناشی از پرونده ای که توسط CFTC تشکیل شده است.

رگولاتور کالا سال گذشته این اتهامات را مطرح کرد و آن را بزرگترین پرونده کلاهبرداری در تاریخ نامید.

جزئیات حکم

دادگاه فدرال دارد سفارش داده شده کورنلیوس یوهانس اشتاینبرگ به قربانیان کلاهبرداری شده 1.7 میلیارد دلار غرامت پرداخت کند. 1.7 میلیارد دلار دیگر به عنوان جریمه های مدنی اعمال شد. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) آن را به عنوان بالاترین جریمه پولی مدنی در هر مورد کالایی ذکر کرد.

در ژوئن 2022، CFTC ثبت شد یک دعوی مدنی علیه اشتاینبرگ و تجارت او، Mirror Trading International. این اتهامات شامل اداره یک استخر کالای تقلبی بیت کوین به ارزش بیش از 1.7 میلیارد دلار بود.

بر اساس سفارش، CFTC گفت در بیانیه ای که مدیر اجرایی و شرکت:

“مسئول کلاهبرداری در رابطه با معاملات خرده فروشی ارز خارجی (فارکس)، کلاهبرداری توسط یکی از افراد مرتبط اپراتور استخر کالا (CPO)، تخلفات ثبتی و عدم رعایت مقررات CPO است.”

اشتاینبرگ یک فراری آفریقای جنوبی لقب گرفت اما در همان سال بر اساس دستور بازداشت اینترپل در برزیل دستگیر شد. در همین حال، گفته می شود که Mirror Trading International در حال انحلال است.

آرم بین المللی بازرگانی آینه | کرانچ بیس

طبق پرونده ثبت شده توسط تنظیم کننده، Steynberg، که رهبری تجارت بین المللی Mirror (MTI) را بر عهده داشت، ظاهراً درگیر یک طرح بازاریابی چندسطحی بین المللی متقلبانه بود.

این پرونده جزئیات فعالیت‌های بین مه 2018 و مارس 202 را نشان می‌دهد. طبق گزارش، این طرح از مردم برای مشارکت در یک استخر کالای ثبت‌نشده دعوت می‌کرد. در این دستور آمده است که Steynberg حداقل 29421 بیت کوین را از حداقل 23000 فرد در ایالات متحده و سراسر جهان پذیرفته است. CFTC همچنین خاطرنشان می کند که متهمان، چه به طور مستقیم یا غیرمستقیم، تمام بیت کوینی را که از شرکت کنندگان استخر دریافت کرده بودند، سوء استفاده کردند. علاوه بر این، استخر کالا طبق نیاز به عنوان CPO ثبت نشد.

استینبرگ ادعا کرد که MTI از طریق یک برنامه نرم افزاری اختصاصی یا “ربات”، فارکس خرده فروشی خارج از بورس را معامله کرده است، اما در این دستور ادعا شده است که این ادعایی نادرست بوده است.

CFTC به دنبال انطباق رمزنگاری است

CFTC اقدامات متعددی را برای انطباق در فضای رمزنگاری انجام داده است. اوایل ماه مارس، رگولاتور شکایتی را علیه بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال Binance و مدیران ارشد آن تنظیم کرد. این پرونده به نام یکی از بنیانگذاران آن چانگ پنگ ژائو و مدیر ارشد سابق آن ساموئل لیم را نام برد. این ادعا می‌کند که بایننس فعالانه از کاربران ایالات متحده با اتهامات مربوط به تجارت داخلی و هنجارهای ضعیف شناخت مشتری (KYC) درخواست کرده است.

در گفتگوی اخیر، رئیس سابق CFTC کریس جیانکارلو گفت که مقامات می توانند با موفقیت با ارزهای رمزنگاری شده تعامل داشته باشند اگر انگیزه انجام این کار را داشته باشند.

رئیس سابق کالاها گفت: “ما همچنان نگهبانان یک سیستم قدیمی هستیم.”

The post CFTC کتابی را به مدیر عامل شرکت تجارت بیت کوین آفریقای جنوبی پرتاب کرد و 3.4 میلیارد دلار جریمه اعمال کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *