رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) تأیید کرد که پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) که خدمات مشتقات را ارائه می دهند توسط CFTC تنظیم می شوند.

علیرغم اینکه دولت‌های مختلفی روی مقررات ارزهای دیجیتال کار می‌کنند، ایالات متحده هنوز نشانه‌هایی از یک چارچوب نظارتی خاص ارائه نکرده است.

صندلی CFTC می خواهد کد DeFi را تنظیم کند

روستین بهنام، رئیس CFTC، در مورد مقررات کریپتو صحبت کرد بلومبرگ پادکست Odd Lots. DeFi عمدتاً شامل قراردادهای هوشمند است که توسط توسعه دهندگان ناشناس نوشته شده است.

اما به گفته رئیس CFTC، اگر محصولات DeFi مشتقات را به مشتریان ایالات متحده ارائه می دهند، آنها باید در CFTC ثبت نام کنند. بهنام استدلال کرد:

پیشنهاد دادن آسان است، اوه، هیچ نهادی وجود ندارد، هیچ فردی وجود ندارد، این فقط یک کد است، شما نمی توانید آن را تنظیم کنید، این یک نوع خود اثربخش است. اما این واقعا مجموعه سوالات اشتباهی است.

این واقعاً به مشتریان ایالات متحده پیشنهاد می شود و در معرض چه چیزی قرار می گیرند؟ و چه کسی یا گروهی از افراد است که آن نهاد، آن کد را برای ارائه آن محصولات راه‌اندازی کرده است؟»

او می‌افزاید: «اگر می‌خواهید اوراق مشتقه را به مشتریان ایالات متحده ارائه دهید، پایه‌های حقوقی و الزاماتی بسیار توسعه‌یافته و بالغ برای رعایت قانون وجود دارد.»

امروز، یک شرکت حقوقی از طریق توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به توسعه‌دهندگان میم کوین ناشناس، اخطار حقوقی زنجیره‌ای داد. آیا CFTC نیز همین رویکرد را در قبال طرفینی که از قوانین تبعیت نمی کنند اتخاذ خواهد کرد؟

بهنام: Crypto باید Playbook مشابه امور مالی سنتی را دنبال کند

رئیس CFTC معتقد است که ایالات متحده یک سیستم نظارتی جامع دارد که در آن هر آژانس دارای مجموعه ای منحصر به فرد از مسئولیت ها است.

وقتی از بهنام پرسیده شد که چه کسی باید کریپتو را تنظیم کند، گفت: «این واقعاً بستگی به نوع دارایی آنها دارد. برای کریپتو، باید از همان کتاب بازی استفاده کنیم که در گذشته استفاده می‌کردیم و در مورد سیاستی که می‌سازیم فکر می‌کردیم.»

در حالی که بهنام تصریح کرد که نهادهای ارائه دهنده خدمات مشتقات باید در CFTC ثبت نام کنند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تمایلی به شفاف سازی مقررات کریپتو ندارد.

رئیس، گری جنسلر معتقد است که قوانین مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال از قبل وجود دارد.

در همین حال، همه 27 عضو اتحادیه اروپا قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) را برای مقررات ارزهای دیجیتال تایید کرده اند.

چیزی برای گفتن در مورد CFTC یا هر چیز دیگری دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post رئیس CFTC تأییدیه مرجع نظارتی بر پلتفرم های DeFi ارائه دهنده مشتقات را تأیید کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *