معاون تحقیقات K33 استدلال می‌کند که آلت‌کوین‌های Chainlink (LINK)، Arbitrum (ARB) و Binance Coin (BNB) از شاخص کیفیت Vinter K33 حذف شدند، زیرا پتانسیل جذب ارزش نامشخصی را ارائه می‌دهند.

به گفته اندرس هلست، شاخص کیفیت Vinter برای ماه های می تا جولای، توکن های LINK، ARB و BNB را به دلیل توکنومیک های مشکوک پس از FTX حذف کرده است.

شاخص کیفیت Vinter از ارزش پیشنهادی آلت کوین ها انتقاد می کند

فیلتر کیفیت K33 سکه‌ها را در 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار انتخاب می‌کند تا در شاخص کیفیت خود لحاظ شود. BNB، ARB، و LINK قبل از فیلتر کیفیت کنار گذاشته شدند.

BNB بایننس امتیاز را کسب نکرد زیرا قیمت آن به وعده های یک صرافی متمرکز برای خرید مجدد و سوزاندن توکن متکی است. این گزارش استدلال می‌کند که فروپاشی اخیر FTX به این معنی است که توکن‌ها به پشتوانه بیشتری نیاز دارند تا فقط کلمه یک موجودیت متمرکز.

بایننس BNB را هر سه ماه یکبار از طریق مکانیزم Auto-burn می سوزاند که اخیراً شاهد حذف 2.2 میلیون دلار BNB از گردش بوده است.

این شرکت تحقیقاتی گفت که استفاده Arbitrum از ETH برای کارمزد تراکنش‌ها و فقدان ابزار حاکمیتی واضح ARB، پیشنهاد جذب ارزش آن را اشتباه می‌گیرد. این توکن برای سلب مدیریت متمرکز بر بازوی تجاری آربیتروم، آف چین، با تشکیل یک DAO از دارندگان ARB ایجاد شد.

K33 همچنین LINK، توکن بومی شبکه اوراکل Chainlink را حذف کرد. ارائه‌دهندگان داده‌های زنجیره‌ای، توکن‌های LINK را قفل می‌کنند تا انگیزه تولید اطلاعات قابل اعتماد برای برنامه‌های بلاک چین را فراهم کنند.

این شرکت استدلال می‌کند که داده‌های اوراکل که به راحتی تکرار می‌شوند، ارزش پیشنهادی LINK را کاهش می‌دهند. همچنین ارتباط کمی بین ارائه‌دهندگان داده و هزینه‌های مصرف‌کنندگان وجود دارد، که باعث می‌شود ارائه داده به صورت رایگان انجام شود.

بیت کوین و ETH برای اکوسیستم پر جنب و جوش رتبه بالایی دارند

از میان سکه‌های مورد استفاده در پرداخت‌ها، شاخص کیفیت Vinter K33 استدلال می‌کند که بیت‌کوین (BTC) بهترین اثرات شبکه را دارد، با کمترین خطر نظارتی مواجه است و کمترین خطر تمرکز را دارد.

تمرکز مالکیت برای سکه های پرداخت | منبع: تحقیق K33

قدیمی‌ترین ارز دیجیتال جهان همچنین دارای زنده‌ترین اکوسیستم توسعه‌دهنده در بین تمام کوین‌های پرداخت است.

از سوی دیگر، با وجود تلاش‌های به اصطلاح قاتلان، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد اتریوم (ETH) تاج خود را به عنوان بلاک چین برتر قراردادهای هوشمند از دست خواهد داد. هنوز هم دارای بالاترین فعالیت توسعه دهندگان و اکوسیستم است و پس از آن Polygon و Solana قرار دارند.

K33 همچنین دریافت که طول عمر اتریوم مالکیت متنوع ETH را تضمین کرده است و دارایی بهترین سطوح تورم را تجربه می کند. از سوی دیگر، سولانا دارای مالکیت متمرکز و دومین سطح تورم است.

به طور کلی، جوان بودن نسبی توکن های قرارداد هوشمند به این معنی است که برنامه های واگذاری همچنان می توانند مالکیت را متمرکز کنند.

Cosmos (ATOM) بالاترین امتیاز را در بین پروتکل های بین بلاک چینی دارد. K33 می‌گوید توسعه ابزار برنامه‌ریزی شده ATOM در اکوسیستم کیهان شانس آن را برای جذب ارزش برای دارندگان افزایش می‌دهد.

برعکس، اکوسیستم پولکادوت (DOT) که زمانی پر سر و صدا بود، با اسلات های چند میلیون دلاری پاراچین که اکنون بادام زمینی می آورد، آرام شده است. به گفته K33، دارندگان DOT دلیل کمی برای انتظار ایجاد ارزش زیادی دارند.

فعالیت هفتگی توسعه دهنده برای توکن های بین بلاک چین |  منبع: K33 Research
فعالیت هفتگی توسعه دهنده برای توکن های بین بلاک چین | منبع: تحقیق K33

شاخص کیفیت Vinter K33 به دلیل کاربرد آن در تعیین کارمزدهای تجاری Uniswap، توکن UNI Uniswap را در بالاترین رتبه در بین توکن‌های DeFi قرار می‌دهد. آرای حاکمیتی، صدور UNI را کنترل می کند و چشم انداز تورمی آن را در نور مطلوبی نشان می دهد.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post معاون K33 نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند: چین لینک، آربیتروم و بایننس با آینده نامشخص روبرو هستند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *