اتاق بازرگانی ایالات متحده با ارسال نامه ای کوتاه از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در پرونده خود علیه کوین بیس انتقاد کرده است.

در 11 می، اتاق بازرگانی ایالات متحده یک گزارش مختصر در حمایت از شرکت رمزنگاری Coinbase ارائه کرد. در ماه مارس، SEC اعلامیه ولز را صادر کرد و تهدید کرد که Coinbase به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار، اقدام قانونی خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که بسیاری از اعضای اتاق علاقه شدیدی به وضوح مقررات دارند. این سازمان افزود که بسیاری از اعضا نیز شرکت هایی هستند که مشمول قوانین اوراق بهادار ایالات متحده هستند.

با این حال، این موارد ممکن است تحت تأثیر رویکرد فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد دارایی های دیجیتال قرار گیرند. مقدمه مستقیماً به اصل مطلب می رسد:

همانطور که امروز وجود دارد، هیچ کس به طور قطع نمی داند که کدام دارایی های دیجیتال، در صورت وجود، طبق قوانین فدرال «اوراق بهادار» هستند. این سوال کوچکی نیست.»

اتاق بازرگانی بزرگترین گروه لابی تجاری غیرانتفاعی در ایالات متحده است که در سال 1912 تأسیس شد. تقریباً 300000 عضو مستقیم را نمایندگی می کند. این سازمان به طور غیرمستقیم نشان دهنده منافع بیش از سه میلیون کسب و کار و سازمان حرفه ای در هر بخش صنعتی است.

تاخیر SEC آسیب رسان است

اتاق در ادامه اعلام کرد که اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار نه تنها برای اقتصاد مضر است، بلکه غیر قانونی. این سازمان افزود که تأخیر و تعلل در وضوح مقررات به شدت آسیب می‌زند.

اقدامات SEC فقط یک سیاست مضر نیست. آنها غیرقانونی هستند؛ و عواقب تأخیر مداوم SEC نیز به همین دلیل شدید است.»

این بیان کرد که اقدام SEC با بندهای موجود روند قانونی قانون اساسی و حقوق اطلاعیه منصفانه در تضاد است.

«عدم تمایل کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای اعلام قوانین جاده‌ای از قبل، همراه با استفاده از اقدامات اجرایی برای تحمیل یا تهدید مسئولیت از پیش، با بند روند رسیدگی و اصول اساسی قانون اداری در تضاد است.»

دادگاه باید گوش کند

در 12 می، کارشناس حقوقی رمزارز “@MetaLawMan” توضیح داد چرا این یک معامله بزرگ بود وی پیش از این اظهار داشت که دادگاه باید به این دلایل اتاق بازرگانی توجه جدی داشته باشد:

“بزرگترین، با نفوذترین، سازمان تجاری در ایالات متحده به تازگی اعلام کرده است که با ارزهای رمزنگاری شده است.”

Coinbase در ماه آوریل علیه SEC شکایت کرد. این به سادگی به دنبال پاسخ روشنی در مورد وضوح نظارتی برای صنعت بود، اما با سکوت مواجه شد. در همین حال، SEC و رئیس خود به نام “پلیس در ضرب و شتم” به حملات خود به شرکت های رمزنگاری ایالات متحده ادامه می دهند.

در اواخر آوریل، Coinbase خواستار گفتگو با SEC شد. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت، گفت: «اطلاعیه ولز در این مرحله که یک کتاب قانون مشخص وجود ندارد، سازنده نیست و برای آمریکا خوب نیست.

او افزود: “ما آماده ایم از این موضع در دادگاه دفاع کنیم، اما لازم نیست که به این نتیجه برسیم.” SEC پاسخی نداده است.

The post اتاق بازرگانی ایالات متحده درخواست SEC را برای اقدام “غیر قانونی” علیه Coinbase اولین بار در BeInCrypto نشان داد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *