فایننشال تایمز گزارش می دهد که Western Alliance Bank در حال بررسی فروش است. پس از انتشار این خبر، سهام سقوط کرد. اما بانک قاطعانه هرگونه فروش قریب‌الوقوع را رد می‌کند و باعث می‌شود سهام دوباره بالا برود.

مقاله ای در روزنامه فایننشال تایمز در روز پنجشنبه بیان کرد که اتحاد غربی در حال بررسی گزینه های استراتژیک مختلف، از جمله فروش تمام یا بخشی از تجارت خود است، زیرا این بانک به دنبال مقابله با آشفتگی های جاری در بخش بانکداری ایالات متحده است. گزارش شده است که بانک مشاورانی را برای بررسی گزینه های خود استخدام کرده است. با این حال، افراد درگیر گفتند که رایزنی ها هنوز در مراحل اولیه است. و، این داستان تنها چند ساعت بعد به شکل عجیبی درآمد زیرا بانک این موضوع را تکذیب کرد که در حال بررسی فروش است.

بانک های ایالات متحده در لبه

بر اساس یک نسخه به روز شده از داستان FT، این بانک به روزنامه مستقر در لندن گفته است که چنین شایعاتی “از همه جهات کاملا نادرست است.” FT در ادامه به نقل از یک سخنگوی بانک گفت: «اتحاد غربی در حال بررسی یک فروش نیست و مشاوری را برای بررسی گزینه‌های استراتژیک استخدام نکرده است.»

اما اخبار اولیه باعث سقوط سهام بانک ها شد. این نشانه آن است که سرمایه گذاران به شدت نسبت به وضعیت نامطمئن بخش های مالی و بانکی محتاط هستند. بر اساس گزارش CNBC، سهام این بانک قبل از بازگشت بیش از 46 درصد کاهش یافت.

به کنار انکارها، کسالت گسترده است. در همان روز، معاملات سهام در وام دهنده PacWest Bancorp مستقر در کالیفرنیا متوقف شد. این توقف به دلیل کاهش ناگهانی 42 درصدی سهام PacWest بود.

PacWest پس از افت 60 درصدی سهام در حال مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه بوده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک به دنبال گزینه‌های استراتژیک است. از جمله فروش یا دور جمع آوری سرمایه.

این وام دهنده در به روز رسانی 4 می که در وب سایت خود منتشر شد، سعی کرد به سرمایه گذاران و مشتریان اطمینان دهد. تلاش برای متقاعد کردن آنها مبنی بر اینکه اخباری که در هفته‌ها و ماه‌های اخیر دنیای بانکداری را تکان داده است، PacWest را تا حد زیادی دست نخورده گذاشته است.

در بیانیه این بانک آمده است: «بانک پس از فروش بانک فرست ریپابلیک و سایر اخبار، جریان سپرده‌های غیرعادی را تجربه نکرده است». به افزایش سپرده های مشتریان اصلی از 31 مارس تا کنون به 28 میلیارد دلار اشاره کرده است.

اما بخش بانکی ایالات متحده از زمان سقوط سه بانک در ماه مارس در وضعیت پرخطری قرار گرفته است. سرنگونی Silvergate، Signature Bank و Silicon Valley Bank بزرگترین بحران بانکی از سال 2008 را نشان می دهد. زمان نشان خواهد داد که به کجا ختم می شود و چه بانک هایی باقی می مانند.

The post زمانی که بانک اتحاد غربی شایعات فروش را تکذیب کرد، آشوب حاکم شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *