OpenAI یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن خواستار تلاش‌هایی برای تنظیم ابراطلاعات مشابه با نحوه تنظیم انرژی هسته‌ای شد. این نشان می دهد که در نهایت آژانسی مانند آژانس بین المللی انرژی اتمی ایجاد شود.

OpenAI، خالق هوش مصنوعی ChatGPT، مقررات هوش مصنوعی، به ویژه ابر هوش مصنوعی، مشابه انرژی هسته ای را پیشنهاد کرده است. این شرکت پستی را در 22 مه منتشر کرد در مورد اینکه چگونه توسعه سریع هوش مصنوعی می تواند بر جهان و نیاز همراه آن به حکومت تأثیر بگذارد.

OpenAI مقررات ابراطلاعات را پیشنهاد می کند

را پست با بیان این که «سیستم‌های هوش مصنوعی در بیشتر حوزه‌ها از سطح مهارت‌های متخصص فراتر خواهند رفت و به اندازه یکی از بزرگترین شرکت‌های امروزی فعالیت‌های سازنده‌ای را انجام خواهند داد». بنابراین لازم است خطرات تهدید وجودی به همان شیوه ای که برای انرژی هسته ای انجام می شود کاهش یابد.

نویسندگان این پست – سام آلتمن، گرگ براکمن، و ایلیا سوتسکور – گفتند که در نهایت نیاز به چیزی مانند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) وجود خواهد داشت. این آژانس به مدیریت تلاش‌های ابراطلاعاتی کمک می‌کند و به همکاری و هماهنگی خوبی در سطح جهانی نیاز دارد.

این پست همچنین تصریح کرد که مهم است که به شرکت‌ها و پروژه‌های متن‌باز اجازه داده شود تا مدل‌هایی را زیر حد آستانه قابل‌توجهی بدون هیچ گونه مقرراتی توسعه دهند.

OpenAI با در نظر گرفتن تصمیمات دموکراتیک در مورد هوش مصنوعی

استراتژی OpenAI برای تشویق مقررات هوش مصنوعی شامل تصمیم گیری جمعی، مشابه مدخل های ویکی پدیا. رئیس جمهور گرگ براکمن اعلام کرد که شرکت روش های جمع آوری اطلاعات از طرف های مختلف را در تصمیم گیری ها ارزیابی خواهد کرد. هدف تضمین یک فرآیند دموکراتیک برای تصمیم گیری است.

براکمن گفت: “ما فقط در سیلیکون ولی نمی نشینیم و فکر نمی کنیم که می توانیم این قوانین را برای همه بنویسیم”، اگرچه مطمئناً در ایجاد چنین سیستمی چالش هایی وجود خواهد داشت. مانند سام آلتمن، او نیز به شدت بر همکاری بین المللی برای مقررات هوش مصنوعی متمرکز بود.

مسابقه تنظیم هوش مصنوعی داغ می شود

این سوال که چگونه هوش مصنوعی را تنظیم کنیم در ذهن همه است. کسانی که در ضخامت آن هستند، خودشان خواستار تنظیم هستند. آلتمن فرصت تبدیل شدن به رئیس تنظیم کننده هوش مصنوعی آمریکا را رد کرده است. در عوض، در طول یک جلسه استماع کنگره، او از ایالات متحده خواست که مسئولیت مقررات را بپذیرد.

ایالات متحده احتمالاً آژانسی را تشکیل می دهد که به نظارت بر هوش مصنوعی اختصاص دارد. کشورهای دیگر نیز از این روند پیروی می کنند، و چین به ویژه در مورد ممنوعیت ها و محدودیت های هوش مصنوعی، گنگ هو است. مشابه بازار کریپتو در گذشته، صنعت هوش مصنوعی نیز ممکن است مقرراتی ناگهانی و سختگیرانه را تجربه کند. این مقررات در درجه اول بر جنبه هایی مانند حفظ حریم خصوصی، جلوگیری از تداخل در انتخابات و ایجاد استانداردهای جهانی متمرکز است.

The post توسعه دهنده ChatGPT OpenAI مقررات الهام گرفته از انرژی هسته ای برای ابرهوش را پیشنهاد می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *