سام آلتمن، خالق OpenAI ChatGPT، گفت که اگر پیش‌نویس‌های مقررات فعلی بدون تغییر باقی بمانند، ممکن است پلتفرم هوش مصنوعی اروپا را ترک کند. او گفت که پیش نویس مقررات کنونی اتحادیه اروپا بیش از حد تنظیم شده است.

مدیر عامل ChatGPT خالق OpenAI، سام آلتمن، در 24 مه گفت که این شرکت ممکن است در صورتی که نتواند با مقررات جدید هوش مصنوعی تعیین شده توسط اتحادیه اروپا (EU) مطابقت داشته باشد، اروپا را ترک کند. اتحادیه اروپا در حال حاضر روی یک مقررات جامع هوش مصنوعی کار می کند که اولین در نوع خود است.

سم آلتمن در برابر مقررات بیش از حد هوش مصنوعی صحبت می کند

آلتمن در یک رویداد در لندن صحبت می‌کرد و می‌گفت که OpenAI سعی می‌کند از آن پیروی کند، اما اگر ممکن نباشد، ممکن است مجبور به ترک آن شود. صحبت کردن با رویترزاو از ماهیت این مقررات صحبت کرد،

پیش‌نویس فعلی قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا بیش از حد تنظیم‌کننده خواهد بود، اما شنیده‌ایم که این قانون پس گرفته می‌شود. آنها هنوز در مورد آن صحبت می کنند.»

مقررات مورد بحث قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است. در میان جنبه‌های دیگر، طبقه‌بندی ابزارهای هوش مصنوعی مختلف بر اساس سطح ریسک درک شده آنها را پیشنهاد می‌کند. این به نوبه خود، تعهداتی را بر دولت ها و شرکت ها تحمیل می کند تا مطابق آن عمل کنند.

با گذشت سالها، قانونگذاران اتحادیه اروپا سرانجام در مورد قوانین به توافق رسیدند. پس از یک بحث، قانون هوش مصنوعی به رای گذاشته خواهد شد. آلتمن توضیح می‌دهد که می‌توان چیزهای زیادی را تغییر داد، از جمله «تغییر تعریف سیستم‌های هوش مصنوعی عمومی».

OpenAI 175 میلیون دلار برای یک صندوق استارتاپ جمع آوری می کند

در همین حال، OpenAI پول بیشتری جمع آوری کرده است. اخیراً این شرکت خریداری کرد 175 میلیون دلار در تامین مالی یک صندوق سرمایه گذاری استارتاپی. 100 میلیون دلار از این بودجه به صندوق راه‌اندازی OpenAI اختصاص خواهد یافت و از شرکت‌هایی حمایت می‌کند که “مرزهای قدرت هوش مصنوعی می‌تواند تاثیر مثبتی بر جهان داشته باشد و زندگی مردم را عمیقا تغییر دهد.”

دورهای سرمایه گذاری OpenAI: کرانچ بیس

OpenAI داشته است هفت دور تامین مالی تاکنون مجموعاً 11.3 میلیارد دلار جمع آوری شده است. تعداد کل سرمایه گذاران 12 نفر است که این گروه شامل Thrive Capital، Andreessen Horowitz، Sequoia Capital، Tiger Global Management و البته مایکروسافت است.

OpenAI سرمایه گذاری های خود را انجام داده است. اخیراً، این EdgeDB در نوامبر 2022 بود که 15 میلیون دلار پیشنهاد داد.

ChatGPT مشاهده پذیرش سریع

ChatGPT در مدت زمان کوتاهی پیشرفت زیادی کرده است، حتی پس از اینکه محبوبیت آن در اوایل سال افزایش یافت. ابزار هوش مصنوعی به سرعت در دنیای فناوری به کار گرفته شده است، به‌ویژه اپرا یک ابزار را ادغام کرده است نوار کناری هوش مصنوعی که از ChatGPT استفاده می کند.

OpenAI نیز Bing را ساخته است موتور جستجوی پیش فرض برای ChatGPT از 23 می. این ویژگی در حال حاضر محدود به کاربران ChatGPT Plus است و کاربران رایگان به زودی این ویژگی را دریافت خواهند کرد. مایکروسافت قصد دارد قابلیت همکاری بین Bing Chat، Copilot و ChatGPT ایجاد کند.

پست ChatGPT Maker OpenAI تهدید می کند اروپا را به دلیل قوانین هوش مصنوعی پیشنهادی ترک می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *