ChatGPT ادعا می کند که بزرگترین رمز و راز در رمزنگاری را کشف کرده است. طبق نرم افزار هوش مصنوعی، این نرم افزار هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین را می داند..

چت بات پیش‌بینی‌های پر از آماری را انجام داده است تا لیستی از نامزدهای ساتوشی ناکاموتو را به ما ارائه دهد که هر کدام را با احتمال آماری همراهی می‌کند.

طبق ChatGPT، نیک سابو محتمل ترین فردی است که پشت بیت کوین قرار دارد. او با 30 درصد برنده می شود. هال فینی و کریگ رایت به ترتیب با 20% و 10% احتمال در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. توجه داشته باشید که به احتمال 30٪ نیز وجود دارد که سازنده در واقع گروهی متشکل از چندین سازنده باشد.

آیا نیک سابو معتبرترین نامزد است؟

نیک سابو معتبرترین نامزد برای چت بات است، زیرا او هم رمزنگار و هم محقق کامپیوتر است. اما با این حال، او یکی از معدود افرادی است که روی پروژه های مشابه بیت کوین کار کرده است.

در حالی که این نام‌های محبوبی هستند که چندین بار ظاهر شده‌اند، اغلب اعتقاد بر این است که ایلان ماسک و استیو جابز در رمزارزها نقش داشته‌اند. با این حال، ChatGPT نتوانست هیچ “شواهد” مستقیمی پیدا کند.

در نهایت، احتمال 40 درصد نیز وجود دارد که ساتوشی ناکاموتو منشاء آسیایی داشته باشد. این نباید تعجب آور باشد زیرا این نام دارای مفاهیم ژاپنی است.

آیا یک فرد یا گروهی از افراد پشت نام مستعار وجود دارد؟

وقتی به ساتوشی ناکاموتو فکر می کنید، اغلب سوال دوم به ذهن شما خطور می کند. آیا این نام مستعار به یک شخص بسیار شایسته یا گروهی از افراد اشاره دارد؟ در واقع، برخی معتقدند که چندین دانشمند کامپیوتر پشت نام مستعار خالق بیت کوین پنهان شده اند. این تا حد زیادی به دلیل پیچیدگی کد است که برای یک فرد بسیار دشوار در نظر گرفته می شود.

بنابراین، ChatGPT بیشتر فکر می کند که یک فرد مجرد پشت نام مستعار پنهان می شود.

ابتدا، در کاغذ سفید بیت کوین که در سال 2008 توسط ساتوشی ناکاموتو منتشر شد، ضمیر “I” بارها استفاده شده است. مگر اینکه این به معنای گمراه‌کننده بودن عمدی باشد، نشان می‌دهد که تنها یک فرد پشت ارزهای دیجیتال است.

اما باز هم، هر بار که شخصی به عنوان خالق بالقوه BTC تعیین می شد، در هیچ زمانی به گروهی از افراد مشکوک نمی شد. به خصوص که ساتوشی ناکاموتو به یک نام واحد، بدون هیچ گونه وابستگی جمعی اشاره می کند.

ChatGPT ادعا می‌کند: «در نهایت، برخی از شخصیت‌های دیگر که کاندیدای بالقوه ساتوشی ناکاموتو در نظر گرفته می‌شدند، مانند نیک سابو و هال فینی، فردی هستند تا گروهی».

در نهایت، هوش مصنوعی دوباره احتمالات را به ما یادآوری می کند. ChatGPT 60٪ مطمئن است بنابراین ساتوشی ناکاموتو یک “من” خواهد بود نه “ما”.

با این حال، با وجود کمک های هوش مصنوعی، این راز همچنان باقی است. یک حجاب سنگین هنوز بر مبدأ خالق بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار سنگینی می کند.

با این سرعت، ما مطمئن نیستیم که این راز هرگز فاش شود. حتی برای مدل زبان، ارائه بیش از حدس و گمان به عنوان پاسخ دشوار است.

اخلاقیات داستان: ساتوشی ناکاموتو می‌دانست که چگونه ناشناس بودن خود را حتی در چشم ChatGPT حفظ کند!

پست ChatGPT حساب می کند که هویت ساتوشی ناکاموتو را می داند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *