علاقه به ChatGPT و برنامه های هوش مصنوعی مشابه باعث شده است که قیمت Nvidia H100 به حدود 40000 دلار برسد. با آماده شدن اتریوم برای ارتقای آن، استخراج کریپتو با سکون مواجه شده است.

ظهور ChatGPT و ابزارهای مشابه هوش مصنوعی منجر به افزایش شدید تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی Nvidia شده است. هم افراد برجسته در صنعت فناوری مانند جان کارمک و هم عموم مردم به قیمت های متورم توجه کرده اند.

قیمت Nvidia H100 در حال افزایش است

پردازنده گرافیکی یادگیری عمیق H100 Nvidia دارای افزایش یافت به 40000 دلار در هر واحد، با برخی از فروشندگان حتی برای چند هزار دلار بیشتر. چنین واحدهایی که بر روی برنامه های تخصصی متمرکز شده اند در حال حاضر در محدوده هزاران دلار هستند، بنابراین این واقعیت که آنها افزایش یافته اند گویای تقاضا است. قیمت خرده فروشی H100 قبلا چیزی کمتر از 35000 دلار بود.

لازم به ذکر است که واحدهای موجود در اسکرین شات از eBay در زیر برای فروش با قیمت‌های بین 42672 تا 45000 دلار فهرست شده‌اند، اما BeInCrypto قادر به تأیید فروش کامل با این قیمت‌ها نبود.

eBay لیست واحدهای یادگیری عمیق Nvidia H100 80GB برای فروش

استفاده از سخت‌افزاری مانند H100 برای ساخت مدل‌های یادگیری زبان و کاربردهای آن در هوش مصنوعی، آن را به کالایی بسیار پرطرفدار در طول سال‌ها تبدیل کرده است. قدرت محاسباتی مورد نیاز این مدل‌ها بالاست، از این رو تقاضا برای سخت‌افزاری مانند Nvidia وجود دارد.

شرکت ها احتمالاً انواع جدیدی از سخت افزار را برای پاسخگویی به تقاضا تولید خواهند کرد. صنعت فناوری در حال حاضر سال 2023 را به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین سال‌ها تعیین کرده است و پتانسیل مدل‌های جدید ChatGPT عموم را به هیجان می‌آورد.

ChatGPT و AI باعث تقاضای بالا برای H100 می شوند

ظهور برنامه های جدید هوش مصنوعی، به ویژه ChatGPT و جایگزین های آن، به طور قابل پیش بینی منجر به افزایش سخت افزار مرتبط شده است. بازیکنان اصلی محاسبات ابری اکنون هستند ارائه سری H100 که به عنوان پردازنده‌های گرافیکی Hopper نیز شناخته می‌شوند تا با افزایش تقاضا همراهی کنند. به گفته انویدیا، H100 قدرتمندترین پردازنده گرافیکی برای هوش مصنوعی است. آمازون، مایکروسافت و اوراکل همگی از این پردازنده‌های گرافیکی مورد نظر پشتیبانی ابری ارائه می‌کنند.

خود ChatGPT بود آموزش دیده در پردازنده های گرافیکی انویدیا در واقع از 10000 پردازنده گرافیکی برای مدل آموزشی خود استفاده کرده است. توسعه فضا نشان می دهد که هوش مصنوعی مولد تقاضای بیشتری را در سال های آینده افزایش خواهد داد.

پس از اینکه ETH به PoS تبدیل شد، Hype استخراج کریپتو خنک می‌شود

در حالی که صنعت هوش مصنوعی در حال رشد است، صنعت استخراج رمزنگاری چیزی شبیه به آرامش را تجربه می کند. هیاهو برای این بازار کاهش یافته است. سال گذشته پس از اینکه اتریوم به مکانیزم اثبات سهام روی آورد، کلاس دارایی ضربه بزرگی خورد.

ارتقای اتریوم آتی، که به سهامداران امکان می دهد ETH خود را از بین ببرند، اکنون به طور کامل توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. در حال حاضر تمام بحث ها بر این موضوع متمرکز شده است. با این حال، با نگاه کردن به بیت کوین، ممکن است در آینده نزدیک گفتگو به استخراج برگردد.

پست ChatGPT Spurs Nvidia Deep Learning GPU کاهش تقاضا پس از استخراج کریپتو برای اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *