چین از سپتامبر 2021 تحت ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال قرار دارد، اما شهروندان خود را از خرید و فروش دارایی های دیجیتال منع نکرده است.

گزارش اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه‌گذاران چینی علیرغم ممنوعیت کریپتو در این کشور، ادعاهای اعتباری از صرافی رمزنگاری FTX دارند. در همین حال، Binance و OKX نیز استفاده قابل توجهی توسط شهروندان چینی را گزارش کردند.

اعمال ممنوعیت کریپتو در چین دشوار است

این گزارش نشان داد که 8 درصد از ادعاهای FTX از کاربران چینی است که بیش از 9 میلیون حساب مشتری را شامل می شود.

به گفته کارولین مالکوم، رئیس سیاست عمومی جهانی در Chainalysis، ممنوعیت کریپتو یا بی اثر بوده یا به طور ضعیف اجرا شده است. مالکوم اظهار داشت،

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال و این واقعیت که می توان آنها را به صورت همتا به همتا منتقل کرد و در مبادلات جهانی معامله کرد، حذف کامل آنها را برای هر دولتی دشوار می کند.

خودی‌های صنعت همچنین فاش کردند که از هویت چینی در صرافی‌های پیشرو برای ارائه نیازهای مشتریان خود استفاده کرده‌اند. یکی دیگر از صرافی‌های مهم ارزهای دیجیتال، Huobi Global، ظاهراً به کاربران چینی ارائه می‌دهد. بنا بر گزارش ها، بسیاری این شانس را داشتند که برای دور زدن این محدودیت، برای «هویت دیجیتال» با جمهوری دومینیکن درخواست دهند.

رگولاتورهای چینی در سپتامبر 2021 ممنوعیت کلی همه تراکنش‌ها و استخراج ارزهای دیجیتال را صادر کردند. این اولین باری بود که سازمان‌های دولتی به طور مشترک همه فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را در هر منطقه ممنوع کردند. این بحث را در مورد چگونگی تنظیم وب3 تشدید کرد.

کشورهای دیگر تحریم های جزئی را کشف می کنند

بانک مرکزی هند یکی دیگر از حامیان ممنوعیت کلی رمزارزها است، اگرچه هنوز آن را دنبال نکرده است. در فوریه، فرماندار Shaktikanta Das اعلام کرد که برخی از اعضای G20 پیشنهاد کرده بودند که ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرند. با این حال، به نظر می‌رسد مقامات وزارت‌های دارایی و بانک‌های مرکزی کشورهای G20 در مورد تنظیم دارایی‌های کریپتو با یک ممنوعیت کامل موافق هستند.

کشورهای دیگر فعالیت‌های انتخابی را با استفاده از رمزارز برای مبارزه با کلاهبرداری مالی ممنوع می‌کنند. را انگلستانبه عنوان مثال، تماس سرد برای بازار ارزهای دیجیتال و سایر محصولات مالی غیرقانونی است. بانک مرکزی آرژانتین برای کاهش مواجهه کشور با دارایی های دیجیتال در سیستم پرداخت خود ممنوع است شرکت های پرداخت از فعال کردن تراکنش های رمزنگاری در بخشنامه ای در هفته گذشته. بنابراین، ممنوعیت های جزئی می تواند ارزش اجرا داشته باشد.

چندین کشور همچنان نگران خطرات ارزهای دیجیتال هستند. چین اخیراً استانداردهایی را برای رسیدگی به آزمایشات مالی مرتبط با رمزارزها اعلام کرده است. این پیشنهاد بیان می‌کند که دارایی‌های رمزنگاری دارای برخی ویژگی‌های دارایی شبکه مجازی هستند و به دنبال توقف فعالیت‌هایی است که چین آن را خطرناک می‌داند.

در همین حال، هنگ کنگ در تلاش برای جذب شرکت های رمزنگاری چینی است. تلاش می کند بیشتر به یک مرکز مالی و یک “مرکز دارایی مجازی بین المللی” تبدیل شود. با وجود ممنوعیت کریپتو در چین، کسب و کارها راه هایی برای فعالیت در هنگ کنگ پیدا کرده اند. انتظار می رود کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) دستورالعمل هایی را در مورد رژیم مجوز برای مبادلات دارایی مجازی منتشر کند. ماه.

The post ثابت شده است که ممنوعیت رمزنگاری چین ناکارآمد است، کشورهای دیگر چه چیزی می توانند بیاموزند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *