در چین، صنعت متاورس امسال تقریباً 40 درصد رشد خواهد کرد. رژیم پکن متاورس را رسما به عنوان یک “صنعت کلیدی” به رسمیت شناخته است. موضع صعودی جدید در مورد تجربه مجازی، شکست هایی را که مبتکران متعصب در ایالات متحده و جاهای دیگر با آن روبرو هستند نادیده می گیرد.

چین رشد قابل توجهی را در صنعت متاورس تجربه می کند. در سال 2023، انتظار می رود با رشد 39.5 درصدی به 106102.8 میلیون دلار برسد. تحقیقات و بازارها.

غول های فناوری چین، از جمله Tencent، NetEase، Alibaba، و ByteDance، همگی به رشد بالقوه بازار متاورس پی برده اند. سال گذشته، علی بابا، بخشی از بزرگترین شرکت فناوری چین، سال گذشته تجربه خرید لوکس Metaverse را راه اندازی کرد. پلتفرم فراگیر AR در حال حاضر بزرگترین مقصد آنلاین در چین برای برندهای لوکس است.

دولت چین توسعه بخش متاورس را در اولویت قرار داده است و بسیاری از استان ها را به برنامه ریزی برای افزایش چشمگیر سرمایه گذاری خود سوق داده است. حداقل شش دولت استانی و مقامات محلی در ده شهر چین برنامه‌های توسعه متاواژه خود را صادر کرده‌اند، در حالی که دانشگاه‌های چین در حال افتتاح بخش‌های مجازی جدید در متاورس هستند و ایجاد می‌کنند. درجه بر اساس مطالعه آن

داده های جهانی همچنین پیش‌بینی می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های چینی در فناوری مرتبط با فراجهان امسال از غرب پیشی خواهد گرفت.

Metaverse یک صنعت کلیدی چینی

متاورس به عنوان یک “صنعت کلیدی” برای آینده کشور شناخته شده است. سال گذشته، دولت چین اولین خود را منتشر کرد سیاست ملی برای توسعه فناوری‌های مرتبط با متاورژن مانند VR، AR، و MR. برنامه عمل توسعه یکپارچه سازی کاربرد واقعیت مجازی و صنعت (2022-2026) اهداف و وظایف آینده را مشخص می کند. پنج سال.

علاقه به متاورس از زمان ظهور پلتفرم های هوش مصنوعی محبوب مانند ChatGPT کاهش یافته است. با این حال، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، گفته است که شرکت او منحرف نخواهد شد. اگرچه، متا قصد دارد آواتارهای هوش مصنوعی «معنادار و مفید» را در متاورس خودش قرار دهد.

داده های Google Trends نشان می دهد که علاقه به متاورس از ژانویه 2022 به طور قابل توجهی کاهش یافته است. منتقدان ادعا می کنند که بسیاری از پروژه هایی که از این اصطلاح استفاده می کنند تفاوت زیادی با دنیای مجازی موجود ندارند و خود این اصطلاح مبهم است. این هفته، Reality Labs، واحد متاورس متا، زیان عملیاتی 3.99 میلیارد دلاری را در سه ماهه اول گزارش کرد.

The post صنعت Metaverse چین شکوفا می شود زیرا پکن پتانسیل آن را تشخیص می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *