یک گزارش اخیر از Elliptic نشان داد که بیش از 90 شرکت چینی پیش سازهای فنتانیل را به ایالات متحده عرضه می کردند بیش از 90٪ از این شرکت ها پرداخت های رمزنگاری شده را پذیرفتند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین و راهکارهای انطباق با ارزهای دیجیتال Elliptic گزارشی در مورد استفاده از رمزنگاری برای دامن زدن به اپیدمی فنتانیل در ایالات متحده منتشر کرده است. این شرکت دریافت که کسب‌وکارهای چینی همچنین ده‌ها میلیون دلار به صورت رمزنگاری برای عرضه داروی مصنوعی به ایالات متحده دریافت می‌کنند.

پرداخت های رمزنگاری به تولیدکنندگان فنتانیل منفجر می شود

Elliptic توضیح داد که “بیشتر فنتانیل قاچاق شده به ایالات متحده با استفاده از پیش سازهای وارداتی از تامین کنندگان چینی تولید می شود.” محققان این شرکت پیشنهاداتی را از بیش از 90 شرکت چینی برای تامین پیش سازها دریافت کردند و 90 درصد از آنها کریپتو را به عنوان پرداخت پذیرفتند. این شرکت ها پیش سازها را به مکزیک نیز ارسال کرده اند.

پرداخت های رمزنگاری دریافت شده توسط تامین کنندگان پیش ساز فنتانیل | بیضوی

پس از تجزیه و تحلیل کیف پول های رمزنگاری مورد استفاده شرکت ها، Elliptic متوجه شد که آنها مبلغی بالغ بر 27 میلیون دلار دریافت کرده اند. تعداد معاملات نیز نسبت به سال گذشته 450 درصد افزایش یافته است. البته 27 میلیون دلار در مقایسه با میلیاردها پول نقد فنتانیل چینی کمرنگ است بازار صادرات ارزش گزارش شده است

چین بود منبع اصلی سال‌ها بود که فنتانیل مصرف می‌کرد اما در سال ۲۰۱۹ به دنبال مذاکرات دیپلماتیک با ایالات متحده این دارو را ممنوع کرد.

خزانه داری ایالات متحده تامین کنندگان فنتانیل را تحریم کرد

خزانه داری ایالات متحده نیز چنین کرده است تحریمکسانی که با این شبکه فنتانیل مرتبط هستند. این تحریم ها علیه دو شهروند هلندی و یک بریتانیایی اعمال شد. این افراد ظاهراً فنتانیل و سایر داروها را از طریق اینترنت به خریداران عرضه می کردند.

وزارت خزانه داری به ویژه با تحریم افرادی که از رمزنگاری برای ارتکاب جرم استفاده می کنند، پیشرو بوده است. میکسرهای رمزنگاری یکی دیگر از نکات مهم هستند زیرا می توانند به بازیگران بد اجازه دهند هویت خود را مبهم کنند. به همین دلیل، دولت ایالات متحده اقدامات متعددی را برای اطمینان از عدم استفاده از آنها انجام داده است.

نزدیک به 300 نفر در سرکوب «دارک وب» دستگیر شدند، رمزارزها توقیف شدند

دولت ایالات متحده به سختی برای مهار بحران فنتانیل تلاش کرده است و مقامات بین المللی در حال همکاری هستند. در اوایل ماه مه، مقامات دستگیر شد نزدیک به 300 نفر به دلیل مشارکت در بازار فنتانیل وب تاریک. مقامات 53 میلیون دلار پول نقد و رمزارز را ضبط کردند.

وب تاریک اغلب با ارزهای رمزنگاری شده مرتبط بوده است و این اولین باری نیست که مقامات چنین دستگیری هایی را انجام می دهند. دولت‌ها در سرتاسر جهان تلاش می‌کنند از تراکنش‌های غیرقانونی با استفاده از رمزارز جلوگیری کنند و وب تاریک در فهرست اولویت‌های آنها قرار دارد.

پست 90 درصد از تامین کنندگان پیش ساز فنتانیل چینی پرداخت های رمزنگاری شده را می پذیرند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *