چین به دنبال راه‌اندازی مرکز ملی تحقیقات بلاک چین، به دنبال آموزش ۵۰۰ هزار متخصص در حوزه بلاک چین است.

مرکز تحقیقاتی که اخیراً در پکن افتتاح شده است توسط وزارت علوم و فناوری چین تأیید شده است.

این کشور با دانشگاه‌ها، شرکت‌های فناوری و سایر مؤسسات تحقیقاتی همکاری نزدیکی خواهد داشت تا توسعه صنعت بلاک چین و وب 3 کشور را افزایش دهد.

جداسازی بلاک چین از دارایی های دیجیتال

البته، احتمالاً شناخته شده ترین کاربرد فناوری بلاک چین، دارایی های دیجیتال است. با این حال، دولت چین خط سختی را در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده و تجارت کریپتو را در سال 2021 غیرقانونی اعلام کرده است.

به این ترتیب، حمایت از بخش بلاک چین به معنای جدا کردن این فناوری از موارد استفاده از ارزهای دیجیتال است.

بر اساس پست صبحگاهی چین جنوبیعلاوه بر آموزش متخصصان جدید بلاک چین، هدف این مرکز ایجاد یک شبکه بلاک چین در سراسر کشور است. این امر بلاک چین های موجود در چین را به هم متصل می کند و توسعه زنجیره ای را ارتقا می دهد.

نمونه هایی از بلاک چین عبارتند از زنجیره سازهمچنین به عنوان زنجیره چانگ آن شناخته می شود.

ChainMaker یک پلت فرم منبع باز است که توسط آکادمی بلاک چین و محاسبات لبه پکن ایجاد شده است. مؤسسه تحقیقاتی تحت حمایت دولت نیز در این مرکز جدید نقش رهبری را بر عهده دارد.

در میان نهادهایی که به دنبال تحقق پتانسیل Chang’An هستند، State Grid است که امیدوار است از آن برای ثبت داده‌های چرخه حیات کربن در زنجیره استفاده کند.

در همین حال، بازیکنان مراقبت های بهداشتی چین در زنجیره پزشکی Xiaotong همکاری می کنند. زنجیره پزشکی Xiaotong که با استفاده از ChainMaker ساخته شده است، برای ایجاد پیوندهای داده قابل اعتماد طراحی شده است.

با استفاده از این پلتفرم، موسسات پزشکی، مقامات دولتی و بیمه‌گران می‌توانند اطلاعات را از طریق یک کانال قابل تایید و دارای امنیت رمزنگاری به اشتراک بگذارند.

شرکت‌های دارایی دیجیتال چینی به دنبال پناهندگی در هنگ کنگ هستند

در حالی که دولت چین بر موارد استفاده جایگزین از فناوری بلاک چین تاکید می کند، شرکت های دارایی دیجیتال چین مجبور به یافتن راه هایی برای دور زدن ممنوعیت رمزنگاری این کشور شده اند.

علاوه بر این، تقاضا برای ارزهای دیجیتال در میان جمعیت چین همچنان قوی است. و اجرای ممنوعیت کلی تجارت کریپتو دشوار است.

یکی از استراتژی‌هایی که برای برخی شرکت‌ها مؤثر بوده است، انتقال عملیات از سرزمین اصلی چین به هنگ کنگ است.

برخلاف موضع پکن، هنگ‌کنگ فضایی مهمان‌نواز را برای کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. و برخی از بزرگترین شرکت های رمزنگاری جهان اکنون دفاتری در آنجا دارند.

به عنوان مثال، شرکت هایی مانند Huobi حضور خود را در شهر گسترش داده اند. و این در حالی است که ممنوعیت رمزارزها در سال 2021 تقریباً فلج شده است. اما به لطف سیاست های دوستدار رمزنگاری هنگ کنگ، Huobi و همتایانش اکنون برخی از mojo خود را بازیابی کرده اند.

پست حمایت دولت چین از بلاک چین در بحبوحه ممنوعیت کریپتو اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *