سهام‌های مرتبط با ارز دیجیتال چین در روز دوشنبه علی‌رغم کاهش احساسات عمومی بازار، در حالی که چین به یوان دیجیتال خود فشار می‌آورد، افزایشی ثبت کردند.

این خبر را می توان به آخرین اقدامات چین با هدف ترویج یوان الکترونیکی نسبت داد. استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی آن، یوان دیجیتال، در سایر مناطق رسمی شده است.

فشار یوان دیجیتال چین ادامه دارد

سهام Global Infotech، Chutian Dragon، Newland Digital Technology و Northking Information Technology همگی در زمان انتشار در حال معامله بودند.

با وجود احساسات مثبت بازار، شاخص معیار 0.3 درصد کاهش یافته است. در همین حال، برخی نگرانی‌های کلان بزرگ‌تر در حال بازی هستند. این شامل سرعت بهبود اقتصادی چین و احتمال تلافی توسط کشورهای G-7 این در حالی است که جذابیت هند به عنوان یک مقصد تجاری در آسیا افزایش می یابد.

نمودار شاخص ترکیبی SSE توسط TradingView

با این حال، افزایش سهام مرتبط با ارز دیجیتال تا حد زیادی به دلیل اعلام پرداخت های دیجیتال Changshu است. طبق گزارش‌ها، از ماه می، شهر دستمزد کارکنان بخش دولتی را با یوان دیجیتال پرداخت می‌کند.

با توجه به اینکه چانگشو حدود 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد، این پیشرفت قابل توجه است. این حرکت برای افزایش استفاده از پول دیجیتال پیش بینی می شود. علاوه بر این، South China Morning Post یادداشت که بر افرادی که برای مؤسسات دولتی کار می کنند، از جمله معلمان، متخصصان پزشکی و سایر کارمندان شرکت های دولتی تأثیر می گذارد.

وانگ پنگبو، کارشناس ارشد مالی به روزنامه گفت که استفاده از e-CNY برای پرداخت حقوق به این ارز مجازی کمک می کند تا محبوبیت پیدا کند. طبق گزارش SCMP، برخی از کارمندان بخش دولتی در مناطق دیگر از سال گذشته e-CNY را به عنوان حقوق دریافت می‌کنند. بر اساس این گزارش، برخی از پرسنل مدارس دولتی این منطقه از مهرماه یارانه حمل و نقل دریافت می کنند.

دان وانگ، اقتصاددان ارشد در بانک هانگ سنگ چین به رسانه ها گفت: «این توسعه نشان دهنده آخرین آزمایشی است که چین برای ترویج e-CNY خود انجام می دهد.

چگونه این می تواند دلار را تحت تاثیر قرار دهد

چین چند سالی است که در تلاش برای بازاریابی ارز دیجیتال خود است. دولت‌های محلی آن را ترویج کرده‌اند و برخی حتی آزمایش‌های کوچکی را برای استفاده از آن برای پرداخت یارانه‌های دولتی آغاز کرده‌اند. طبق گزارش ها، تقریباً 4900 کارمند شرکت دولتی از ژوئن سال گذشته به صورت دیجیتالی پرداخت اضافه کاری دریافت کرده اند که در مجموع 2.5 میلیون یوان (363000 دلار) می باشد.

علاوه بر این، برخی کارشناسان فکر می کنند که کاهش دلار به عنوان ارز ذخیره جهان می تواند با افزایش یوان دیجیتال تسریع شود. چین بیشترین سرعت را در پذیرش ارز دیجیتال خود داشته است زیرا سایر کشورها جایگزین های مورد حمایت مرکزی خود را مطرح می کنند.

نامه کوبیسی تاکید می کند که چین از یوان الکترونیکی برای آن استفاده می کند تجارت با روسیه در مقیاس جهانی، به ویژه با توجه به تلاطم بی‌سابقه اخیر در صنعت مالی که دلار را تضعیف کرده است. آشفتگی ناشی از بسته شدن بانک سیلیکون ولی در ایالات متحده

با استفاده از یوان الکترونیکی، سیستم های پرداخت الکترونیکی دیگر به اطلاعات مربوط به تراکنش ها دسترسی نخواهند داشت. ظاهراً پکن به تلاش برای یوان دیجیتال برای محافظت از حریم خصوصی افراد اشاره دارد.

نرم افزار چینی پرکاربرد WeChat Pay اخیراً اپلیکیشن یوان دیجیتال را برای پرداخت های سریع تر ادغام کرده است.

از زمان جنجال بازی های المپیک زمستانی، چین نتوانسته است کاری برای پیشبرد استفاده بین المللی خود انجام دهد. در همین حال، چین فایروال های جهانی خود را برای شرکت های داخلی حفظ می کند. این محدودیت ها، مشاغل و افراد را از استفاده از یوان در خارج از چین منع می کند.

پس از عرضه یوان دیجیتال، سهام چین افزایش یافت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *