Crypto در آغوش گرفته شد، سپس توسط تلویزیون دولتی چین فراموش شد

در 23 می، تلویزیون مرکزی چین (CCTV)، شرکت پخش دولتی این کشور، بخش کوتاهی 98 ثانیه‌ای را در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ پخش کرد.

در طول این جلسه، مجریان اخبار دولتی به مخاطبان خود در مورد چگونگی “آماده سازی نهایی” تنظیم کننده های هنگ کنگ برای تجارت دارایی های مجازی در منطقه ویژه اداری و پذیرش برنامه های کاربردی از پلت فرم های معاملات دارایی مجازی به مخاطبان توضیح دادند. جالب توجه است که هیچ چیز آشکارا منفی در مورد ارزهای رمزپایه در طول پخش ذکر نشده است – یک تضاد شدید با سیاست رسمی چین که استخراج و مبادلات ارزهای دیجیتال در سایر نقاط کشور را ممنوع می کرد.


برای برخی از بینندگان، مانند مدیر عامل Binance Changpeng Zhao، برنامه نویسی نمایندگی یک معامله ی بزرگ.” ژائو گزارش می دهد که «جوامع چینی زبان سر و صدا دارند. از لحاظ تاریخی، پوشش‌هایی مانند این منجر به گاو نر شد.»

متأسفانه، این سرخوشی کوتاه مدت بود، زیرا به نظر می رسد مقامات چینی تنها دو روز پس از پخش برنامه، این لینک را حذف کرده اند. این اولین بار نیست که چنین حوادثی رخ می دهد. ماه گذشته، Douyin، نسخه چینی TikTok، شروع به انتشار قیمت‌های ارزهای دیجیتال در فهرست جستجوی درون برنامه‌ای خود کرد. این اقدام باعث ایجاد یک جنون صعودی بزرگ در بین کاربران چینی رمزارز شد، اما قیمت‌ها تنها یک روز بعد از برنامه حذف شدند و با پیامی جایگزین شدند که در آن آمده بود: «ارزهای دیجیتال غیررسمی از جایگاه قانونی مشابه ارزهای فیات برخوردار نیستند. لطفا با احتیاط سرمایه گذاری کنید.»

بخش رمزنگاری CCTV HK که اکنون حذف شده است (Web3 dongxiang)

هنگ کنگ قوانین ارزهای دیجیتال را نهایی می کند

مقامات SFC علاوه بر اجازه دادن به پلتفرم های تجارت دارایی مجازی برای دریافت مجوز مناسب اظهار داشت در 23 می، صرافی‌ها همچنین می‌توانند خدماتی را به سرمایه‌گذاران خرد ارائه دهند، برخلاف دستورالعمل‌های آن در ماه مه گذشته که بر رویکردی فقط نهادی متمرکز بود.

مدت کوتاهی پس از اعلام، صرافی ارزهای دیجیتال Gate.io شروع شد پلت فرم Gate.HK آن برای خدمات ثبت نام و تجارت در منطقه اداری ویژه. سپس، بانک مجازی هنگ کنگ ZA Bank اعلام کرد که خدمات تجارت دارایی مجازی را برای سرمایه گذاران خرد تحت رژیم جدید مجوز هنگ کنگ راه اندازی خواهد کرد. اکنون که قوانین کاملاً واضح هستند، SFC نوشت:

اپراتورهای پلتفرم های تجارت دارایی های مجازی که آماده پیروی از استانداردهای SFC هستند، می توانند برای مجوز درخواست دهند. کسانی که قصد انجام این کار را ندارند باید به طور منظم کسب و کار خود را در هنگ کنگ تعطیل کنند.

وثیقه دو کوون لغو شد

قبل از فروپاشی اکوسیستم 40 میلیارد دلاری Terra Luna (LUNC) در ماه مه 2022، دو کوون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل آزمایشگاه های Terraform به مسخره کردن منتقدان بر اساس سطح ثروتشان در مقایسه با خودش (“اندازه شما اندازه نیست.”)

با این حال، به نظر می رسد که Kwon در نهایت دچار مشکلاتی شده است که با پول قابل حل نیست. در 25 مه، دادگاه عالی مونته نگرو وثیقه 800000 یورویی (858000 دلاری) هان چونگ جون و مدیر ارشد مالی سابق Terraform Labs را لغو کرد و دستور بازگشت آنها به زندان از حبس خانگی قبلی را صادر کرد. مدیران بلاک چین در 23 مارس در پوگوریکا دستگیر شدند. فرودگاه به اتهام جعل اسناد پس از حدود شش ماه فرار از اعلان قرمز اینترپل.

کوون با اتهامات جعلی در مونته نگرو تا 40 سال حبس در دادرسی کیفری علیه او در کره جنوبی و پنج سال حبس دارد. دادگاه وضعیت پرونده ها:

در تجدید دادرسی دادگاه با توجه به دلایل دیوان عالی کشور مبنی بر فسخ قرار می گیرد و پس از آن بنا به پیشنهاد وکیل مدافع نسبت به قبول کفالت متهمان تصمیم می گیرد. با تصمیم این دادگاه قرار بازداشت متهم تمدید شد. جلسه اصلی دادگاه 16 ژوئن تعیین شده است.

پلیس مونته نگرو دو کوون را برای بازداشت برد (توئیتر)

توکن زنجیره ای متقاطع پس از شایعات دستگیری 30 درصد سقوط می کند

در 24 می، قیمت توکن پروتکل Multichain روتر زنجیره ای سنگاپور (MULTI) 30 درصد در طی 24 ساعت کاهش یافت و به 4.97 دلار معامله شد. این فروش پس از آن آغاز شد که طبق گزارش‌ها، کاربران پس از ارتقای گره‌های پشتیبان اخیر که باعث شد مسیرهای خاصی مانند Kava، zkSync و Polygon zkEVM به طور موقت به حالت تعلیق درآیند، زمان‌های تراکنش غیرعادی طولانی داشتند.

در حالی که این پروژه وعده داده بود که «همه تراکنش‌های آسیب‌دیده پس از تکمیل به‌روزرسانی خواهند رسید»، هشدار سرمایه‌گذاران پس از انتشار شایعات دستگیری یکی از کاربران در توییتر به یک وحشت کامل تبدیل شد. توییتی که به دست آورد 820000 بازدید، بدون مدرک ادعا می‌شود که توسعه‌دهندگان Multichain توسط پلیس چین «با 1.5 میلیارد دلار سرمایه قراردادی تحت کنترل» دستگیر شده‌اند. دفتر مرکزی Multichain در حال حاضر در سنگاپور با حدود 1.6 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است.

همچنین بخوانید

امکانات

چرا تبلیغ جدید ارز دیجیتال Grayscale می تواند سرمایه گذاری در کریپتو را به میلیون ها نفر برساند؟

امکانات

هجوم به “آخرین سنگر”: عصبانیت و عصبانیت به عنوان NFT ها مدعی وضعیت فرهنگی بالا هستند

آلفرد زو، یکی از بنیانگذاران Multichain، پس از آن در چت تلگرام چینی پروتکل به سرعت اظهار داشت: «در حال حاضر همه اعضای تیم سالم و سلامت هستند، عملیات اصلی به‌طور عادی پیش می‌رود.»

با این حال، در 25 می، PANewsLab، گردآورنده اخبار بلاک چین چین گزارش شده است ژائو جون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Multichain در حال حاضر “دست نیافتنی” است. در همان زمان، DeJun Qian، یکی دیگر از بنیانگذاران Multichain، گفت در توییتر که او شخصا “امن و سالم” است، او نیز نتوانست به یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت ژائو جون دسترسی پیدا کند.

در ۲۵ می، بایننس اعلام کرد که 10 شبکه پل مرتبط با Multichain را تا زمانی که شفافیت از تیم توسعه دریافت کند، معلق خواهد کرد. از آن زمان پل فانتوم به اتریوم چند زنجیره ای را از سر گرفته است. در همان روز، پروتکل Fantom آندره کرونژه به دلیل عدم اطمینان پیرامون تیم توسعه، ارائه نقدینگی با MULTI در صرافی غیرمتمرکز Uniswap را متوقف کرد، اما گفت وجوه فروخته نشده است. در حال حاضر حدود 777 میلیون دلار وجوه اتریوم، 405 میلیون دلار در BNB Chain و 100 میلیون دلار سرمایه در Fantom در Multichain نگهداری می شود.

مقدار کل Multichain در طول زمان قفل شده است (DefiLlama)

Memecoin ها می آیند، Memecoin ها می روند

پس از یک دوره بازگشت دیوانه‌وار سرمایه‌گذاری و فهرست‌بندی‌های مشترک در صرافی‌های ارزهای دیجیتال آسیا و اقیانوسیه، قیمت ممکوین‌هایی مانند Pepe Coin (PEPE) و Milady (LADYS) طی دو هفته گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته است. اگرچه، در گذشته، این نباید برای کسی تعجب آور باشد زیرا توسعه دهندگان چنین توکن هایی هشدار داده اند که سکه هایی که ایجاد کرده اند “هیچ ارزش ذاتی” ندارند و “کاملاً بی فایده هستند”. با توجه به الف گزارش منتشر شده توسط توسعه دهنده کیف پول متقابل BitKeep:

مهم است که بدانیم ممکوین‌ها ارزش خود را عمدتاً از تبلیغات کوتاه‌مدت و شور و شوق سوداگرانه می‌گیرند. در نتیجه، احتمال حفظ ارزش این سکه‌ها در بلندمدت نسبتاً کم است. Memecoin ها معمولاً چرخه های عمر بسیار کوتاهی دارند و محبوبیت آنها نسبتاً سریع کاهش می یابد. بنابراین، عاقلانه است که به memecoin‌ها به عنوان سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت برخورد کنیم که بهترین خرید و فروش در دوره‌های اوج محبوبیت هستند.

پس از سانسور گزارش ارز دیجیتال تلویزیون چین، بحران چند زنجیره ای: آسیا اکسپرس اولین بار در مجله Cointelegraph ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *