جرمی آلر، مدیر عامل Circle، کاهش ارزش بازار استیبل کوین USDC را به سرمایه‌گذارانی که مایلند به دلیل نگرانی‌های بخش نظارتی و بانکی، «خارج از ایالات متحده» را رها کنند، می‌داند.

در مصاحبه اخیر، مدیر اجرایی اذعان کرد که استیبل کوین از ماه مارس به طور پیوسته کاهش یافته و تقریباً 13 میلیارد دلار از دست داده است.

کاهش USDC در بحبوحه عدم اطمینان بازار

از اوج تقریباً 56 میلیارد دلاری در سال 2022، ارزش بازار USDC به کمتر از 30.7 میلیارد دلار کاهش یافته است.

ماه مارس پس از اینکه فاش شد 3.3 میلیارد دلار از ذخایر مورد استفاده برای حمایت از استیبل کوین در بانک منحل شده سیلیکون ولی از بین رفته است، باعث کاهش بیشتر ارزش شد. USDC با انتشار این خبر به طور موقت قطع شد و تقریباً 13 میلیارد دلار از دست داد.

آلراشاره شد“ما نگران محیط نظارتی در ایالات متحده هستیم”

پس از فروپاشی، رگولاتورها قول دادند که سپرده گذاران را در سقوط SVB کامل کنند. در همین حال، Circle همچنین پیشنهاد داد تا هرگونه کمبود ذخایر را پوشش دهد.

اما، استیبل‌کوین‌ها می‌توانند از ارز پایه خود (معمولاً USD) به دلیل فضای بی‌ثبات بازار جدا شوند و برای اطمینان از امنیت سرمایه‌گذار به دارایی‌های واقعی نیاز دارند.

با این حال، مقررات استیبل کوین هنوز از چشم انداز نظارتی غایب است.

سایر استیبل کوین ها چگونه کار می کنند

آلر خاطرنشان کرد که ایالات متحده در قوانین ارزهای دیجیتال در مقایسه با خاورمیانه، هنگ کنگ، سنگاپور و اتحادیه اروپا عقب تر است. او در این مصاحبه به این نکته اشاره کرد که برای کنگره ضروری است که با توجه به توسعه ارزهای مبتنی بر اینترنت و فناوری بلاک چین، اقدامی انجام دهد و نگرانی‌های مربوط به بقای دلار آمریکا را برطرف کند.

در 15 آوریل، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا اولین پیش نویس قانون استیبل کوین خود را منتشر کرد. این لایحه شامل پیشنهادات گسترده ای مانند ممنوعیت استیبل کوین های الگوریتمی و تعیین فدرال رزرو به عنوان تنظیم کننده استیبل کوین های صادر شده توسط شرکت های غیربانکی است.

علی‌رغم قوانین پیش‌بینی‌شده، تغییر بایننس به TrueUSD (TUSD) در بحبوحه رشد آن توجه‌ها را به خود جلب کرده است. TUSD که از نظر حجم از BUSD و Tether عقب است، اخیراً به بزرگترین جفت معاملاتی BTC در بایننس تبدیل شده است.

جاستین سان، بنیانگذار TRON اخیراً به بلومبرگ گفت که استیبل کوین های زیادی در بازار وجود ندارد که به رشد TUSD کمک می کند.

با توجه به Kaiko’sبه روز رسانیاز هفته گذشته، جفت‌های تتر 80 درصد از کل حجم معاملات در صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. TrueUSD روی 9% است و احتمالاً به زودی می تواند از رقبا پیشی بگیرد.

بازار استیبل کوین دارای سرمایه ای در حدود 131.6 میلیارد دلار است. داده های CoinGecko نشان می دهد که تتر با 81.1 میلیارد دلار در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن USDC و BUSD قرار دارند. TrueUSD پس از جهش رشد تصاعدی در دو ماه گذشته، با سرمایه 2.04 میلیارد دلار در رتبه پنجم قرار دارد. استیبل کوین غیرمتمرکز DAI MakerDao با 4.7 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

نمودار 3 ماهه ارزش بازار استیبل کوین | CoinGecko

تتر اخیراً پس از اوج عرضه قبلی خود در می 2022، از سد 80 میلیارد دلاری عبور کرد. بزرگترین استیبل کوین اکنون به سطح عرضه نزدیک شده است که سال قبل از فروپاشی Terra که بازار را به عقب برانداخت.

پست با افزایش رشد واقعی دلار آمریکا توسط جاستین سان، استیبل کوین USDC Circle 13 میلیارد دلار کاهش داد، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *