بزرگترین صرافی رمزارز آمریکا، کوین بیس، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاسخ داده است. این اقدام به دنبال امتناع از ارائه شفافیت در مورد مقررات کریپتو پس از یک طومار است.

در 23 می، پل گروال، مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس، گفت که این شرکت به استدلال‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه درخواست آن برای صدور حکم مانداموس پاسخ داده است.

مانداموس داروی سفارشی برای حقایق خارق‌العاده ارائه شده در اینجا است. ما همچنان از ملاحظات دادگاه قدردانی می کنیم اضافه.

مانداموس حکمی است که توسط دادگاه صادر می‌شود و یک مقام دولتی یا نهاد را ملزم می‌کند تا وظایف مرتبط با آن دفتر، در این مورد، SEC را انجام دهد.

نبرد کوین بیس در مقابل SEC ادامه دارد

کوین بیس در جولای 2022 دادخواستی را ارسال کرد و از SEC خواست تا راهنمایی های معوقه ای را برای صنعت کریپتو ارائه کند. از آن زمان تاکنون نادیده گرفته شده است. در ماه آوریل، این شرکت مجدداً در اقدامی برای تشویق رگولاتور به پاسخگویی به این درخواست اقدام کرد.

SEC در اوایل این ماه پاسخ داد و ادعا کرد که Coinbase حق درخواست شفافیت نظارتی را ندارد و قوانین اوراق بهادار از قبل وجود دارد.

علاوه بر این، SEC از طریق اطلاعیه ولز در ماه مارس، کوین بیس را تهدید به اقدام اجرایی کرد. این شرکت خواستار گفتگوی باز شده است، اما این نیز در گوش ها ناشنوا بوده است.

در آخرین دادگاه تشکیل پروندهاین شرکت پیشنهاد کرد که مقررات از طریق اجرا ریشه مشکل است نه راه حل.

«تأخیر کمیسیون بورس اوراق بهادار در تصمیم‌گیری برای اجرای قوانین، با توجه به تصمیم آن برای پیگیری یک کمپین اجرایی تهاجمی و تسریع‌کننده در رابطه با موضوعات مشخص‌شده در دادخواست Coinbase، غیرقابل دفاع است.»

وی افزود: “اقدامات اجرایی تهدید شده SEC علیه کوین بیس، هرگونه شک و تردید را برطرف می کند.”

در این پرونده همچنین آمده است که SEC از سال 2017 پنج درخواست در رابطه با شفافیت قوانین را دریافت کرده است. به هیچ یک از آنها عمل نکرده است.

وکیل کوین بیس از دادگاه خواست تا حکم مانداموس صادر کند. این امر به SEC دستور می داد تا ظرف هفت روز به درخواست تنظیم مقررات پاسخ دهد. متناوباً، توضیحی برای تأخیر می‌خواست. این احتمالاً منجر به تشکیل پرونده دیگری در SEC می شود که موضع قبلی خود را مبنی بر شفاف بودن قوانین معاملات اوراق بهادار تکرار می کند.

سردرگمی کالا

این هفته، رئیس کمیسیون معاملات کالاها و معاملات آتی (CFTC) روستین بهنام اظهار داشت که بیشتر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار نیستند.

او در پادکست بلومبرگ صحبت می کرد گفت آژانس تضمین می کند که دارایی ها از نظر قانونی به عنوان کالا در نظر گرفته می شوند، قبل از اینکه بتوان آنها را فهرست کرد. او همچنین به صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین و اتریوم (ETF) که قبلاً تأیید شده بودند از سال‌های 2017 و 2020 اشاره کرد.

او گفت: «اگر تعریف کالا را طبق قانون CEA (قانون بورس کالا) جستجو کنید، تقریباً همه چیز از جمله اوراق بهادار یک کالا است.

پست Coinbase به دلیل نادیده گرفتن درخواست خود به SEC بازگشت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *