بر اساس یک توییت در 8 آوریل، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، گفت که صرافی ارز دیجیتال شبکه لایتنینگ بیت کوین را در پلتفرم خود ادغام خواهد کرد.

آرمسترانگ این بیانیه را در پاسخ به توییت گاو بیت کوین Wicked who بیان کردبه چالش کشیده شداو به دلیل عدم اظهار نظر عمومی در مورد شبکه لایتنینگ قبلا.

به گفته آرمسترانگ، توییت های او پس از چند ماه به طور خودکار حذف می شوند، به همین دلیل است که هیچ سابقه ای از نظرات او در مورد راه حل مقیاس بندی وجود ندارد. او افزود که معتقد است “رعد و برق عالی است” و “چیزی است که ما با هم ادغام خواهیم کرد.”

آرمسترانگ اطلاعات بیشتری درباره زمان وقوع این ادغام ارائه نکرد.

لایتنینگ یک شبکه لایه ۲ ساخته شده بر روی بیت کوین است که به آن کمک می کند تا مشکلات مقیاس پذیری خود را حل کند. این شبکه سرعت تراکنش سریع‌تر و کارمزد ارزان‌تری را ارائه می‌دهد. همچنین محبوب ترین راه حل BTC L2 است.

جامعه به بیانیه آرمسترانگ واکنش مثبت نشان می دهد

چندین ذینفع ارزهای دیجیتال، مانند مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy، به بیانیه امرسترانگ واکنش مثبت نشان داده اند. درک راس یکی از دارندگان بیت کوین گفت:

“افزودن پشتیبانی لایتنینگ برای سپرده ها و برداشت ها فوق العاده خواهد بود.”

چند نفر دیگر بودند مشکوکبا اشاره به اینکه ممکن است انجام این کار برای کوین بیس برای همیشه طول بکشد.

در این میان برخیتوصیه کرد کوین بیس در ادغام سریع عمل می کند زیرا ممکن است با توجه به محیط نظارتی فعلی، صرافی به غیر از بیت کوین چیزی برای ارائه نداشته باشد.

اگر Coinbase لایتنینگ را ادغام کند، آن را ادغام می کند خواهد پیوست رقبایی مانند Kraken، Bitfinex، BitStamp و OKEx که در حال حاضر از راه حل L2 پشتیبانی می کنند.

پذیرش رو به رشد صاعقه بیت کوین

در همین حال، پذیرش لایتنینگ بیت کوین در سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است. تعداد بیت کوین های قفل شده در لایتنینگ در ماه فوریه به بالاترین حد خود یعنی 5490 بیت کوین رسید اما به 5420 بیت کوین کاهش یافته است.دفیلاما. با توجه به اینکه در ابتدای سال گذشته 3350 بیت کوین داشت، این رشد قابل توجهی است.

فقط مقدار کل قفل شده (TVL) برای شبکه نیست که افزایش یافته است. حجم معاملات نیز افزایش یافته است. BitPay گزارش داد که حجم تراکنش در سال 2022 نسبت به سال 2021 18 درصد افزایش یافته است. رشد در سه ماهه چهارم سال 2022 32 درصد بیشتر از سال 2021 بوده است.

با توجه به اینکه این شبکه مانند اکثر پروتکل ها دارای توکن بومی نیست، کارشناسان معتقدند که رشد تا کنون ارگانیک بوده است. آگزارش سرمایه گذاری والکریدر فوریه 2023 پذیرش شبکه لایتنینگ از زمان شروع آن را برجسته می کند.

Bitcoin Lightning Adoption (منبع: والکری)

در همین حال، پلت فرم پرداخت Strike در سال 2020 یک برنامه پرداخت موبایلی را در شبکه راه اندازی کرد. از آن زمان، این برنامه با Shopify ادغام شده و در آفریقا، السالوادور و فیلیپین گسترش یافته است.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت، می گوید که Coinbase شبکه لایتنینگ بیت کوین را ادغام خواهد کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *