کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) Coinme، Up Global و Neil Bergquist را که رهبری هر دو شرکت را بر عهده داشتند، مجموعاً نزدیک به 4 میلیون دلار جریمه صادر کرد.

این جریمه که توسط SEC در روز جمعه اعلام شد، مربوط به عرضه اولیه سکه (ICO) یک دارایی رمزنگاری به نام UpToken است. SEC در اطلاعیه خود مدعی شد که Coinme و Up Global سرمایه گذاران را در ICO 2017 گمراه کرده اند.

SEC Coinme را به ارائه نادرست UpToken متهم کرد

متهمان بدون اعتراف یا انکار تخلف، جریمه را پذیرفتند. Coinme و Up Global مجموعاً 3.77 میلیون دلار و برگکوئیست 150000 دلار پرداخت خواهند کرد.

Coinme شبکه ای از خودپردازهای رمزنگاری را راه اندازی می کند که در آن کاربران می توانند در ازای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پول نقد برداشت کنند.

این شرکت که به عنوان پاداشی برای مشتریان خودپرداز Coinme در نظر گرفته شده است، بیان می کند که از 1٪ از هر تراکنش برای خرید UpToken استفاده می کند. سپس توکن ها در قالب یک پاداش بازگشت نقدی 1% به مشتریان داده می شود.

در آن اعلامیه از هزینه‌های تسویه‌شده، SEC اعلام کرد که Bergquist و Up Global اقداماتی را انجام دادند که نیاز Coinme به خرید UpToken پس از ICO را کاهش می‌دهد.

همچنین احزاب را متهم کرد که آگاهانه و «آگاهانه یا بی‌ملاحظه» مبالغ جمع‌آوری شده توسط ICO را افزایش می‌دهند.

برگکوئیست همچنین از فعالیت به عنوان مدیر یک شرکت سهامی عام برای سه سال آینده محروم شده است.

5 شارژ در جعبه دستکاری توکن HYDRO

اعلامیه SEC چند روز پس از آن است که SEC در یک پرونده دیگر به پیروزی بزرگی دست یافت.

در اوایل این هفته، مقامات میامی فاش کردند که پنج نفر در رابطه با یک پرونده دستکاری بازار که توسط SEC مطرح شده است، متهم شده اند. افرادی که متهم هستند شامل مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران شرکت، مایکل کین هستند.

دادگاه حکم داد که متهمان با باد کردن مصنوعی بازار HYDRO را دستکاری کردند. آن‌ها را متهم کرد که از یک ربات تجاری برای سفارش‌هایی استفاده می‌کنند که قصد انجام آن را نداشتند. دادگاه اظهار داشت که این توهم علاقه سرمایه گذاران را ایجاد کرد.

هیدروژن فناوری و کین اکنون به ترتیب 2.8 میلیون دلار و 260 هزار دلار جریمه می‌کنند.

The post SEC Coinme را 4 میلیون دلار جریمه کرد: Crypto Crackdown ادامه دارد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *