حملات کریپتو در آوریل از 100 میلیون دلار فراتر رفت و به مبلغ قابل توجهی که در سال 2023 به سرقت رفته بود افزوده شد.

CertiK گزارش می دهد که حملات کریپتو در ماه آوریل به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است. این شرکت امنیت بلاک چین خاطرنشان کرد که حدود 103.6 میلیون دلار به دلیل سوء استفاده، هک و کلاهبرداری به سرقت رفته است.

حملات کریپتو کند نمی شوند

وام های فلش یکی از رایج ترین روش های حمله بود که منجر به سرقت 19.9 میلیون دلار شد. این حملات رایج هستند و همچنان به عنوان یک نقطه درد برای فضای DeFi عمل می کنند. کلاهبرداری های خروج از کشور، 9.4 میلیون دلار را که مبلغی کوچکتر اما همچنان قابل توجه است، از قربانیان تخلیه کرد. با این حال، اکسپلویت ها با 74.5 میلیون دلار سرقت به این شیوه بیشترین ضرر را به همراه داشت.

حملات کریپتو در آوریل: CertiK

تنها بزرگترین حمله مربوط به MEV Bots بود که به دلیل سوء استفاده 25.3 میلیون دلار خسارت دید. Bitrue و GDAC با 22 میلیون و 13 میلیون دلار، همچنین به دلیل اکسپلویت ها، دنبال شدند.

5 اکسپلویت برتر DeFi: CertiK
5 اکسپلویت برتر DeFi: CertiK

با توجه به کلاهبرداری‌های خروج، Merlin DEX بزرگترین مقصر بود که 2.7 میلیون دلار پول جمع آوری کرد. Ordinals Finance با 1 میلیون دلار سرقت در رتبه دوم قرار گرفت.

بزرگ‌ترین حملات وام‌های فلش در سال مالی با 10.1 میلیون دلار و صد فایننس با سرقت 7.4 میلیون دلار اتفاق افتاد.

این حملات نشان می دهد که بازار دیفای هنوز کارهای زیادی برای محافظت از سرمایه گذاران دارد. به نظر می رسد سال 2023 از نظر ضرر با سال 2022 برابری کند، چیزی که تیم ها به شدت می خواهند با بزرگتر شدن بازار از آن اجتناب کنند.

اویلر فاینانس هک و دیگران سرمایه گذاران را محتاط می کنند

چندین حمله بزرگ داشته اند قبلا رخ داده است در سال 2023، با ده ها میلیون دلار سرقت در هر ماه. در حالی که کشیدن فرش هنوز رخ می دهد، بسیاری از حملاتی که در سال 2023 رخ داده اند به دلیل سوء استفاده از منطق پروتکل است.

Euler Finance یکی از قابل توجه ترین حملات بود که هکرها 197 میلیون دلار در ماه مارس سرقت کردند. این تیم پس از مذاکره با حملات موفق به بازیابی سرمایه شد. یکی دیگر از حمله های مهم حمله Sentiment Finance بود که این پلتفرم به دلیل حمله به ورود مجدد نزدیک به 1 میلیون دلار از دست داد. در اینجا نیز تیم با هکر مذاکره کرد و هکر 90 درصد وجوه را پس داد.

روند نزولی حملات کریپتو در سال 2023

تا اینجای کار، سال 2023 ممکن است سال بهتری نسبت به سال 2022 به نظر برسد، زیرا این سال سرقت کمتری نسبت به سال قبل داشته است. در فوریه 2022، هکرها 359 میلیون دلار سرقت کردند. امسال در همین ماه این رقم 20 میلیون دلار بوده است.

با این حال، این تنها به این دلیل است که هکرها حملات بزرگی را بر روی یک پلتفرم انجام دادند که به میزان زیادی به کل سرقت‌ها افزوده شد. هک‌های DeFi در سال 2022 حتی بر اساس استانداردهای بازار ارزهای دیجیتال جسورانه بودند، که منجر به ارائه نکات ایمنی توسط FBI شد.

پست حملات کریپتو در آوریل افزایش یافت، ۱۰۰ میلیون دلار در اثر هک و سوء استفاده از دست رفت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *