مقدار دارایی های دیجیتالی که به صرافی های رمزنگاری متمرکز منتقل می شوند به پایین ترین سطح خود در این چرخه بازار رسیده است.

در 23 مه، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode گزارش داد که جریان‌های اصلی دارایی به صرافی‌های کریپتو در حال حاضر در پایین‌ترین حد چرخه‌ای قرار دارند. علاوه بر این، آنها در پایین ترین ارزش خود از زمان شروع آخرین بازار صعودی با 1.65 میلیارد دلار هستند.

Glassnode در مورد نقدینگی پایین در حال حاضر و ارتباط آن با جریان مبادلات ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرد:

با توجه به اینکه مبادلات مقصد اصلی سفته‌بازی‌های بازار هستند، فشرده‌سازی زیاد در جریان ورودی این واقعیت را نشان می‌دهد که نقدینگی ساختاری بازار بسیار پایین است.

این سازمان افزود که این امر با حذف بازارسازان اصلی تشدید شد. اوایل این ماه، بازارسازان جهانی جین استریت و جامپ کریپتو به دلیل ادامه سرکوب‌های نظارتی، برنامه‌های تجاری خود در ایالات متحده را کنار گذاشتند.

جریان تبادل کریپتو در دارایی های اصلی – گلاسنود

کاهش نقدینگی ارز دیجیتال

داده ها نشان می دهد که نقدینگی کم می تواند نوسانات بازار را افزایش دهد. در اوایل این هفته، BeInCrypto گزارش داد که نوسانات بالاتری در افق به دنبال سفت شدن محدوده قیمت ها وجود دارد.

علاوه بر این، Glassnode یافته‌ها را تأیید کرد و اظهار داشت که این می‌تواند کاتالیزوری برای نوسانات بیشتر باشد.

“با یک بازار غیر نقدشونده فزاینده، با کتاب های سفارش بسیار نازک، احتمال نوسانات بازار تا حد زیادی افزایش می یابد.”

جریان های ورودی مبادله در طول دوره های کاپیتولاسیون، زمانی که سفته بازان دارایی ها را به صرافی ها ارسال می کردند تا نقدینگی کنند، افزایش یافت. برعکس، خروج ارز می تواند نشانه ای از هولینگ بیشتر و کاهش فشار سمت فروش باشد.

این هفته، BeInCrypto گزارش داد که عرضه غیرفعال بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است. همانطور که معیارهای “موج hodl” نشان می دهد، این نشان دهنده بی میلی به فروش و تمایل به نگهداری است.

دست های ضعیف و سفته بازان اهرمی قبلاً از بازارها بیرون ریخته شده اند. آنچه باقی می ماند کسانی هستند که اعتقاد بیشتری دارند و معامله گران روزانه سعی می کنند از این نوسانات جزئی بازار سود به دست آورند.

چشم انداز بازار کریپتو

ریزش بازار کریپتوهای جانبی با کاهش 2 درصدی ادامه پیدا کرد و پس از پمپ 2 درصدی دیروز. پس از رکود جزئی در ساعات اولیه 24 مه، کل سرمایه 1.17 دلار کاهش یافت.

قیمت بیت کوین 2.4 درصد در روز کاهش یافته و به 26737 دلار در زمان نگارش این مقاله رسیده است. با این حال، دارایی در کانال محدود محدوده خود باقی می ماند.

BTC/USD 1 هفته - BeInCrypto
BTC/USD 1 هفته – BeInCrypto

اتریوم با کاهش 1.7 درصدی به 1823 دلار رسیده است، اما همچنان در محدوده محدود باقی مانده است.

به طور کلی، بازارهای کریپتو نسبت به سطح اوج خود که کمی بیش از 3 تریلیون دلار در نوامبر 2021 بود، 62 درصد کاهش یافته است.

پست ورودی دارایی های صرافی کریپتو در چرخه بازار پایین می آید اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *