کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال به بانک‌ها برای جابجایی پول بین نهادها و دسترسی به خدمات بانکی نیاز دارند. با این حال، بسیاری از بانک ها برای همکاری با این مشاغل مردد هستند. به دلیل نگرانی در مورد پولشویی، خطرات نظارتی و هزینه بالای رعایت.

ارزهای دیجیتال به یک طبقه دارایی محبوب تبدیل شده است که روزانه میلیاردها ارزش معامله می شود. با وجود این رشد، بسیاری از مشاغل ارزهای دیجیتال هنوز برای دسترسی به خدمات بانکی به کمک نیاز دارند. سیستم بانکداری سنتی باید با ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارزهای رمزپایه سازگار شود و بسیاری از بانک‌ها تمایلی به همکاری با کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال ندارند.

چنین مشاغلی برای جابجایی پول بین واحدها و دسترسی به خدمات بانکی به بانک ها نیاز دارند. با بسته شدن بانک‌های دوستدار رمزنگاری، برای کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال دشوار می‌شود که پول را به جایی که نیاز دارند برسانند.

رابطه پیچیده بین بانک ها و کریپتو

درک این نکته ضروری است که کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال به بانک‌ها برای جابه‌جایی پول بین نهادها نیاز دارند، زیرا اکثر مردم هنوز از خدمات بانکداری سنتی برای نگهداری ثروت خود استفاده می‌کنند. در حالی که ارزهای رمزنگاری شده مزایای زیادی مانند عدم تمرکز، امنیت و ناشناس بودن را ارائه می دهند، اما همچنان به پذیرش گسترده تری به عنوان پرداخت نیاز دارند. این بدان معناست که کسب‌وکارهایی که می‌خواهند دارایی‌های ارز دیجیتال خود را به ارز فیات تبدیل کنند یا آن‌ها را به طرف‌های دیگر منتقل کنند، باید این کار را از طریق سیستم بانکداری سنتی انجام دهند.

بانک ها در مقابل ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار منبع: Companiesmarketcap.com

بانک ها همچنین برای بسیاری از مشاغل ارزهای دیجیتال برای دسترسی به خدمات مالی ضروری مانند وام های تجاری و خطوط اعتباری ضروری هستند. این خدمات برای رشد و گسترش مشاغل مورد نیاز است. آنها ممکن است برای رقابت با شرکت های دیگر با دسترسی به این منابع به کمک نیاز داشته باشند.

با این حال، عوامل متعددی باعث می‌شود بسیاری از بانک‌ها تمایلی به همکاری با کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال نداشته باشند. اولاً، نگرانی‌هایی در مورد پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی وجود دارد که از طریق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال تسهیل می‌شوند. با توجه به ماهیت ناشناس بسیاری از ارزهای دیجیتال، تأیید هویت افراد و مشاغل درگیر در این تراکنش‌ها برای بانک‌ها دشوار است. همچنین، برای اطمینان از اینکه آنها درگیر فعالیت مجرمانه نیستند.

قفل کردن شاخ بیش از کنترل

ثانیاً، باید شفافیت نظارتی بیشتری در مورد ارزهای رمزپایه وجود داشته باشد، که این امر باعث می‌شود بانک‌ها بدانند چگونه با آنها رفتار کنند. کشورها و حوزه های قضایی قوانین و مقررات متفاوتی در مورد ارزهای دیجیتال دارند و هیچ استاندارد جهانی برای برخورد با آنها وجود ندارد. این بدان معنی است که بانک ها ممکن است به دلیل نگرانی در مورد خطرات قانونی و نظارتی، برای همکاری با مشاغل ارزهای دیجیتال مردد باشند.

چالش دیگر برای کسب و کارهای ارز دیجیتال که سعی در دسترسی به خدمات بانکی دارند، هزینه بالای انطباق است. بانک‌ها مشمول مقررات سختگیرانه هستند و باید هنگام ورود به مشتریان جدید، به‌ویژه آنهایی که در صنایع پرخطر مانند ارزهای رمزنگاری شده هستند، دقت لازم را انجام دهند. این می‌تواند شامل بررسی‌های پس‌زمینه پرهزینه و زمان‌بر و الزامات نظارت و گزارش‌دهی مداوم باشد. در نتیجه، بسیاری از بانک‌ها ممکن است برای پوشش این هزینه‌های انطباق، کارمزدهای بیشتری را از کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال دریافت کنند.

همچنین چالش‌های عملی مرتبط با جابجایی پول بین ارزهای دیجیتال و سیستم‌های بانکداری سنتی وجود دارد. معاملات ارزهای دیجیتال می تواند کند و پرهزینه باشد، به خصوص در زمان نوسانات زیاد بازار. این می تواند تبدیل سریع دارایی های ارز دیجیتال خود به ارز فیات را برای کسب و کارها دشوار کند، که ممکن است برای پرداخت قبوض یا انجام سایر معاملات ضروری باشد.

افول بانک‌های دوستدار کریپتو

علی‌رغم این چالش‌ها، برخی از بانک‌ها شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال و همکاری با کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال کرده‌اند. این بانک ها پتانسیل رشد در صنعت را می بینند و تشخیص می دهند که می توانند خدمات ارزشمندی را به این مشاغل ارائه دهند. با این وجود، موسسات بانکی در بحبوحه ابهامات نظارتی بسته شده اند. این تعطیلی ها چالش هایی را برای صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است زیرا مشاغل برای یافتن راه حل های بانکداری جایگزین تلاش می کنند.

Silvergate، Silicon Valley Bank و Signature که بانک‌های دوستدار رمزنگاری به حساب می‌آیند، با مشکلاتی از سوی قانون‌گذاران مواجه شدند که منجر به بانک‌زدایی شرکت‌های رمزنگاری شد. سقوط مجموعه ای از نگرانی ها و پرسش ها را در مورد این نهادها برانگیخت. در 14 آوریل، یک گروه حامی ارزهای دیجیتال، انجمن بلاک چیندرخواست‌های متعددی از قانون آزادی اطلاعات (FOIA) و قانون آزادی اطلاعات (FOIL) برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بانک‌زدایی شرکت‌های ارزهای دیجیتال توسط بانک‌ها ارائه کرد.

این درخواست‌ها سازمان‌های مختلف فدرال و ایالتی، از جمله دفتر کنترل ارز (OCC)، وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) را هدف قرار می‌دهد. به ازای یکگزارش به اشتراک گذاشته شدبا BeInCrypto، این گروه به دنبال درک موارد زیر است:

آیا بسته شدن Signature Bank نتیجه ورشکستگی بانک بوده است یا تصمیمی برای ارسال یک پیام ضد رمزنگاری علیرغم اینکه بانک کاملاً بدهکار است.»

علاوه بر این، انگیزه شکست سیلورگیت را زیر سوال برد. اگر این “نتیجه یک تصمیم با انگیزه سیاسی توسط بانک فدرال وام خانه سانفرانسیسکو، که تحت نظارت FHFA است، برای انجام اقدام غیرعادی و غیرعادی در برداشتن وامی بود که چند ماه قبل به Silvergate داده شده بود.”

این گروه در مناسبت‌های مختلف نگرانی‌های خود را علیه حرکاتی که رمزارزها را هدف قرار می‌دهند، ابراز کرده است.

بخش کریپتو می تواند پیروز ظاهر شود

بانک‌زدایی شرکت‌های ارزهای دیجیتال یک موضوع بحث برانگیز در صنعت ارزهای دیجیتال بوده است. بسیاری از شرکت‌ها استدلال می‌کنند که به دلیل خطرات درک شده رمزارز، به‌طور ناعادلانه هدف قرار گرفته‌اند. برخی حتی استدلال کرده اند که بانک زدایی نوعی تبعیض علیه صنعت است. با این حال تعداد کمی دارندادعا کردکه سقوط بانک ها تنها باور برخی از کاربران را به ارز غیرمتمرکز تقویت می کند.

در حالی که زمان نشان خواهد داد که انجمن بلاک چین چه اطلاعاتی را از طریق درخواست های FOIA و FOIL به دست خواهد آورد، این حرکت نگرانی رو به رشد در صنعت ارزهای دیجیتال در مورد عدم دسترسی به خدمات بانکی پایدار را برجسته می کند.

صنعت به دقت پاسخ‌ها به این درخواست‌ها را زیر نظر دارد تا ببیند آیا بینشی درباره پدیده بانک‌زدایی ارائه می‌دهد یا خیر. و نحوه رسیدگی به آن در آینده

پست طرفداران کریپتو در بحبوحه تعطیلی بانک ها به دنبال پاسخی برای اقدامات نظارتی هستند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *