یک کارآگاه بلاک چین هویت یک کلاهبردار memecoin NFT را از روی خالکوبی آدرس کیف پولش در پشتش فاش کرده است.

کارآگاه کریپتو ZachXBT هویت یک کلاهبردار را که ظاهراً فروش کاذب memecoin را برای مجموعه NFT Nakamigos ترتیب داده است، افشا کرده است.

به گفته این تحلیلگر بلاک چین، بیش از 20 دارنده Nakamigos کورکورانه به یک آدرس خصوصی برای پیش فروش memecoin جعلی پول ارسال کردند.

علاوه بر این، این پیشنهاد دارای چندین پرچم قرمز بود، مانند افزایش سقف پیش فروش. در 25 آوریل، او هشدار داد:

«اگر یک سکه میم بخرید، باید فرض کنید که کسی اطلاعات داخلی را به شما می‌دهد یا اینکه این یک کلاهبرداری است.»

Nakamigos یک مجموعه عکس پروفایل شبکه های اجتماعی NFT از 20000 کاراکتر است که در اواخر مارس راه اندازی شد. طبق گزارشات در آن زمان، ضرابخانه عمومی تنها چهار روز طول کشید تا از غول NFT Bored Ape Yacht Club پیشی بگیرد.

NFT Memecoin Scammer Doxxed

ZachXBT همچنین ادعا کرد که کلاهبردار با 60 ETH به ارزش حدود 110000 دلار کار خود را انجام داده و فید توییتر خود را حذف کرده است.

او گفت که کلاهبردار «به طور بالقوه می‌تواند خالق حساب @NazareAmarga» با نام مستعار گابریل مارکز باشد که 4.2 میلیون دنبال کننده داشت. وی افزود که آنها از پروفایل Nakamigo استفاده کرده و پس از کلاهبرداری آن را حذف کردند.

وی پیش از این گفت: تراکنش های متعددی به صورت رفت و برگشت با آدرس عمومی ناظره انجام می شود.

به عنوان مدرکی دیگر مبنی بر دخالت گابریل با سکه، او حتی آدرس سپرده بایننس خود را خالکوبی کرد و آن را در اینستاگرام پست کرد. در پایان، من مطمئن نیستم که آیا این اینفلوئنسر یا دارندگان Nakamigos در این داستان گنگ تر بودند.

اسکرین شات از کلاهبرداری NFT memecoin – توییتر/@zachxbt

سرمایه گذار و توسعه دهنده DeFi “@0xfoobar” نظر داد:

“این احمقانه ترین چیزی است که تا به حال در زندگی ام دیده ام. حتی به ذهنم خطور نکرده بود که کسی سعی کند این کار را انجام دهد. دوبرابر خنده دارتر از این است که او از آنجا در حال کلاهبرداری دستگیر شد و بایننس اکنون آدرس سپرده همه را تغییر داده است تا خالکوبی پشت او نامعتبر باشد.

این به اطلاعیه اخیر بایننس مبنی بر بازنشستگی آدرس های اتریوم اشاره دارد. این شرکت از کاربران خواسته است تا آدرس های ETH جدیدی ایجاد کنند، زیرا آدرس های موجود در 13 مه منقضی می شوند.

تلاش های بازپرداخت

همین چند ساعت پیش، ZachXBT موضوع را به روز کرد و اظهار داشت که ‘NazareAmarga’ از او کمک خواسته است. تلاش برای بازپرداخت ETH به خریداران پیش فروش خواهد بود. علاوه بر این، او موافقت کرد و بازپرداخت ها طبق توییتی که حدود یک ساعت پیش منتشر شد، ارسال شد.

پست Crypto Sleuth هویت کلاهبردار NFT Memecoin را از تاتو آدرس کیف پول معرفی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *