اینفلوئنسر کریپتو یونیس وانگ اخیراً در توییتر به دلیل تبلیغ یک توکن کلاهبرداری فراخوانده شد. گزارش شده است که او هیچ ارتباطی با این پروژه فاش نکرده است.

پس از فراخوانی، وانگ از پیروان خود عذرخواهی کرد. علاوه بر این، او متعهد شد که پولی را که به دلیل تبلیغ توکن کلاهبرداری Thaddeus از دست داده بودند، بازپرداخت کند.

اینفلوئنسر کریپتو دیگ (عسل) را به هم می زند

ZachXBT، تحلیلگر ارزهای دیجیتال روی زنجیره خاطر نشان وانگ پس از اینکه قبلاً برای تبلیغات مشابه در معرض دید قرار گرفت، به بازاریابی توکن «کلاهبرداری با ظرف عسل» ادامه داد. در ژوئن 2022، او ظاهراً درگیر تجارت پمپ و تخلیه توکن Covesting COV بود و جامعه او را فراخواند.

در پاسخ به آخرین شکست با تادئوس، وونگ در توییتی نوشت عذرخواهی و قول داد که به دنبال کنندگانش که به دلیل توییت هایش پول از دست داده بودند، پول را جبران کند.

به گفته قربانیان ادعایی @Davis_n7 و @GneriD، وانگ در زمان نگارش مقاله به درخواست‌های آنها برای بازپرداخت پاسخ نداده است. در پاسخ به پست Wong، GneriD به BeInCrypto اطلاع داد که آنها حدود 350 دلار برای توکن Thaddeus هزینه کرده اند و اسکرین شات هایی از تراکنش ادعا شده را به اشتراک گذاشته اند.

شهادت قربانی GneriD به BIC
شهادت قربانی GneriD به BIC

اگر اطلاعات جدیدی در مورد بازپرداخت در دسترس قرار گیرد، BIC داستان را به روز می کند.

پیام های قربانی GneriD به ونگ

خطوط مبهم «فینفلوئنسرها»

Huy Bui، یک کاربر متفاوت توییتر،ادعا می کندبازپرداخت از وجوه شخصی وانگ دریافت کرده اند. با این حال، در زمان مطبوعات بدون اطلاعات تراکنش تایید نشده است.

این در حالی است که در جامعه بر سر موضوع بازپرداخت اختلاف نظر وجود دارد. یک طرف ادعا می کند که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند که تجارت چقدر مخاطره آمیز است و قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، بررسی لازم را انجام دهند. دیدگاه مخالف معتقد است که وونگ مسئول ناتوانی در توضیح این است که توصیه او چقدر مخاطره آمیز بوده است.

اخیرا، اندرو تیت، چهره بدنام شبکه های اجتماعی، کیک بوکسور حرفه ای سابق، در توییتی به توکن ساختگی Sluts اشاره کرد. کمی بعد، یک فرد ناشناس این توکن را به واقعیت تبدیل کرد. سپس شایعاتی در مورد دخالت مخفیانه احتمالی تیت با میم کوین منتشر شد که به یک طرح پمپاژ و تخلیه اشاره داشت.

بسیاری از کشورها اجرای مقرراتی را برای جلوگیری از کلاهبرداری و محافظت از سرمایه گذاران در برابر توصیه های اینفلوئنسرهای رمزنگاری آغاز کرده اند. چند ماه پیش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) کیم کارداشیان را به دلیل افشا نکردن پرداختی که در ازای تایید یک دارایی ارز دیجیتال در اینستاگرام دریافت کرده بود، جریمه کرد.

مقامات بریتانیا ماه گذشته کمپینی را راه اندازی کردند تا به این به اصطلاح «فینفلوئنسرها» نسبت به تأیید کلاهبرداری های رمزنگاری و طرح های پولدار شدن سریع هشدار دهند. هم ASIC استرالیا و هم SEBI هند، اقدامات سختگیرانه ای را برای اینفلوئنسرهای مالی در مورد شکست های افشایی وعده می دهند.

پست اینفلوئنسر کریپتو قول داد به قربانیانی که توکن «کلاهبرداری Honeypot» را خریده‌اند بازپرداخت کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *