بیش از 40 میلیون کاربر در سراسر جهان از سرمایه گذاران کریپتو آمریکایی تشکیل شده است. با این حال، بسیاری از آنها در صورت عدم ارائه مالیات ممکن است با عواقب یا حتی زندان مواجه شوند.

رمزارزها در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال سود بردن از نوسانات بالا و بازده بالقوه هستند. با این حال، یکی از مسائل ناشی از افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال، نیاز به شفافیت در مورد گزارش سود یا زیان سرمایه گذاری های انجام شده با استفاده از آنها است. تنها سهم اندکی از سرمایه گذاران کریپتو در سطح جهان بر روی کریپتو خود مالیات پرداخت کردند. بنابراین نگرانی قابل توجهی برای جمع آوری درآمدهای دولت ایجاد می کند.

عوارض پرداخت مالیات رمزنگاری شده

یکی از دلایلی که ممکن است بسیاری از سرمایه‌گذاران هنوز برای سرمایه‌گذاری‌های کریپتو خود مالیات نپردازند، ماهیت پیچیده ارزهای دیجیتال است. درک این فناوری می تواند چالش برانگیز باشد. از این رو بسیاری از سرمایه گذاران هنوز باید از پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری خود آگاه باشند. این فقدان دانش می تواند منجر به اجتناب مالیاتی غیرعمدی شود و در نتیجه سطح درآمد مالیاتی کمتری برای دولت ها ایجاد شود.

علاوه بر این، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، تنظیم و اجرای قوانین مالیاتی را برای دولت ها چالش برانگیز می کند. از آنجایی که ارزهای رمزپایه مستقل از هر نهاد یا نهاد مرکزی کار می کنند، ردیابی تراکنش ها برای دولت ها دشوار است. بنابراین، مالیات را اجرا کنید. این فقدان مقررات و اجرا می تواند دلیل مهمی باشد که بسیاری از سرمایه گذاران سود یا زیان ارزهای دیجیتال خود را گزارش نکرده اند.

یکی دیگر از عواملی که در پشت تعداد کم مالیات دهندگانی که سودهای رمزنگاری شده را گزارش می کنند، جدید بودن نسبی ارزهای دیجیتال است. رمزارزها فقط برای یک دهه وجود داشته اند. علاوه بر این، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است نیاز داشته باشند که یاد بگیرند چگونه سود و زیان خود را به درستی گزارش کنند. این فقدان دانش و درک می تواند منجر به گزارش کم یا عدم گزارش تراکنش های رمزنگاری شود.

پرداخت مالیات پایین گزارش شده در سال گذشته

تعداد کم مالیات دهندگانی که سودهای رمزنگاری خود را گزارش می کنند، برای دولت ها در سطح جهان نگرانی ایجاد می کند. ماهیت پیچیده ارزهای دیجیتال، ماهیت غیرمتمرکز تراکنش ها، جدید بودن نسبی ارزهای رمزنگاری شده و عدم شفافیت در مورد مقررات مالیاتی، همگی به این موضوع کمک می کنند.

با توجه به الف گزارش توسط شرکت مالیاتی کریپتو سوئدی Divly، تنها 0.53 درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو در سراسر جهان در سال 2022 بر روی رمزارز خود مالیات پرداخت کردند. رویکرد تعیین نرخ پرداخت مالیات برای ارزهای دیجیتال در 24 کشور مختلف از یک فرآیند چند مرحله‌ای استفاده می‌کرد. این روش شامل تجزیه و تحلیل آمار رسمی دولتی، داده‌های حجم جستجو و داده‌های مالکیت ارزهای دیجیتال قابل دسترسی بود.

این گزارش تخمین می‌زند که فنلاند بالاترین نسبت سرمایه‌گذاران کریپتو را دارد. یعنی کسانی که مالیات مورد نیاز را در سال 2022 بر روی کریپتو پرداخت کردند، 4.09٪، و استرالیا با 3.65٪ پس از آن قرار دارد. با کمال تعجب، ایالات متحده تنها با نرخ پرداخت مالیات 1.62 درصد در رتبه دهم این فهرست قرار گرفت.

نرخ پرداخت مالیات رمزنگاری شده بر اساس کشور 2022 منبع:دیویلی

تفاوت در نرخ های پرداخت مالیات در بین کشورها به تفاوت در آگاهی، رعایت کلی مالیات و سیاست های دولت نسبت داده شد. در این گزارش کشورهایی با بیشترین تعداد مالیات دهندگان رمزنگاری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند که ایالات متحده در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن ژاپن، آلمان، بریتانیا و استرالیا قرار دارند.

با وجود پایین‌ترین رتبه در ده کشور برتر از نظر نرخ پرداخت مالیات با 1.62 درصد، ایالات متحده دارای نرخ پذیرش بالایی از ارزهای دیجیتال و جمعیت زیادی است که در نتیجه تقریباً دو برابر تعداد اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به ارزهای دیجیتال در مقایسه با کشور دوم است. بیشترین تعداد اظهارنامه

کاربران آمریکایی کریپتو ممکن است با زندان مواجه شوند

یک مرجع در این مورد است دنی تالواررئیس مالیات جهانی در نرم افزار مالیات رمزنگاری Koinly. در گفتگو با BeInCrypto، Talwar داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که باعث نگرانی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال آمریکایی شده است. طبق یافته های داخلی که توسط Koinly به اشتراک گذاشته شده است، 20 درصد از کاربران جهانی مالیات خود را به موقع اعلام نمی کنند. این آمار نیاز به آگاهی و آموزش بیشتر در مورد رعایت مالیات در صنعت ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.

مطابق با آمار جهانیحدود 45 میلیون کاربر کریپتو در ایالات متحده وجود دارد، به این معنی که حدود 9 میلیون آمریکایی ممکن است در معرض عواقب قانونی فرار مالیاتی قرار بگیرند. از آنجایی که سال مالیاتی ایالات متحده یک هفته دیگر (18 آوریل) به پایان می رسد، کسانی که درگیر ارزهای دیجیتال هستند باید از فرصت استفاده کنند تا مالیات خود را به موقع ارسال کنند و از رعایت قانون اطمینان حاصل کنند. عدم انجام این کار می تواند منجر به جریمه های سنگین و مجازات های قانونی از جمله خطر زندان شود.

جریمه ها و عواقب خاص به عوامل مختلفی مانند نوع و میزان مالیات بدهی، مدت زمانی که مالیات پرداخت نشده است، و اینکه آیا عدم پرداخت عمدی یا غیرعمدی بوده است، بستگی دارد. افرادی که اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم نکنند یا مالیات خود را به موقع پرداخت نکنند ممکن است مشمول جریمه، هزینه بهره و حتی پیگرد قانونی شوند. خدمات درآمد داخلی (IRS) می تواند جریمه هایی را برای تأخیر در تشکیل پرونده، تأخیر در پرداخت و عدم پرداخت مالیات برآورد شده اعمال کند. مجازات ها می تواند قابل توجه باشد، از جمله جریمه های پولی و حتی در برخی موارد حبس.

مهم‌تر از همه، دولت‌ها باید قوانین مالیاتی شفافی را برای ارزهای دیجیتال وضع کنند و به سرمایه‌گذاران در مورد پیامدهای مالیاتی سرمایه‌گذاری‌هایشان آموزش دهند تا اطمینان حاصل کنند که مالیات دهندگان سودهای رمزنگاری خود را به طور دقیق گزارش می‌کنند.

پست چرا 9 میلیون سرمایه گذار آمریکایی رمزارز ممکن است در سال 2023 با زندان مواجه شوند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *