تحولات نظارتی که بر ارزهای رمزنگاری شده تأثیر می گذارد، در حال افزایش است. از جمله اتحادیه اروپا، جایی که MiCA رای مثبت دریافت کرده است، و بریتانیا. اما همانطور که اولی با سرعت پیش می رود، دومی می تواند ادامه دهد؟

از اول ژانویه 2021، بریتانیا رسماً اتحادیه اروپا را ترک کرد. این کشور اکنون آزاد است که قوانین و مقررات خود، از جمله قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را تعیین کند. این بدان معنی است که دولت بریتانیا می تواند قوانین و مقرراتی را در مورد استفاده از رمزارز تهیه کند. و همچنین تصمیم بگیرید که چگونه به مسائلی مانند مالیات، پولشویی و حمایت از مصرف کننده برخورد کنید. در اینجا ما تلاش های بریتانیا را با تلاش های بلوک سابقش مقایسه می کنیم.

انجام بازی کریپتو

در حقیقت، بریتانیا پیش از خروج از اتحادیه اروپا اقداماتی را برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال انجام داده بود. در سال 2019، اداره رفتار مالی (FCA) راهنمایی های کلیدی را منتشر کرد. مشخص کرد که ارزهای دیجیتال بسته به ویژگی‌ها و کاربرد مورد نظرشان، می‌توانند به عنوان «توکن‌های امنیتی»، «توکن‌های پول الکترونیک» یا «توکن‌های غیرقابل تنظیم» طبقه‌بندی شوند.

بریتانیا مطمئناً به توسعه چارچوب نظارتی خود برای ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. این ممکن است شامل راهنمایی بیشتر از FCA یا قوانین جدید باشد. همچنین این امکان وجود دارد که بریتانیا بتواند با کشورهای دیگر برای توسعه استانداردهای بین المللی همکاری کند. آیا این کشور برای رسیدن به اتحادیه اروپا در تنظیم ارزهای دیجیتال تلاش خواهد کرد یا به طور کلی از اتحادیه اروپا پیشی خواهد گرفت؟

رژیم رمزنگاری جدید

ماه گذشته، اتحادیه اروپا (EU) به ایجاد چارچوب جدیدی برای رمزارزها، مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) رای داد. با 517 رای موافق و 38 مخالف، هدف این قانون ارائه مجموعه ای کامل از قوانین و مقررات برای دارایی های دیجیتال است. برای ارتقای حمایت از سرمایه گذار، یکپارچگی بازار و ثبات مالی.

چارچوب MiCA برای همه صادرکنندگان، دارندگان و ارائه دهندگان خدمات درگیر در رمزارز اعمال خواهد شد. از جمله صرافی ها، ارائه دهندگان کیف پول و صادرکنندگان توکن. این چارچوب از این نهادها می‌خواهد که از قوانین مختلف افشا، حاکمیت، سرمایه مورد نیاز و قوانین حمایت از مشتری پیروی کنند. همچنین یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات تحت نظارت مقامات ملی ایجاد خواهد کرد.

سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا یا ESMA، شاخه اجرایی اتحادیه اروپا، مقررات MiCA را رهبری می کند. پس از شروع به کار، همه ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری فعال در اتحادیه اروپا باید قوانین آن را رعایت کنند. یا با مجازات روبرو می شوند.

MiCA دقیق ترین طرح قانونی برای دارایی های دیجیتال تا به امروز است. این موهبت رسمی راه را برای تبدیل شدن MiCA به قانون در سال 2024 هموار می کند. اتحادیه اروپا را یک قدم جلوتر از عضو سابق خود، بریتانیا قرار می دهد. در حالی که هوش نظارتی در ایالات متحده عقب مانده است.

مقررات کریپتو در انگلستان

بریتانیا باید در راه اندازی چارچوب نظارتی دارایی های کریپتو خود را به اتحادیه اروپا برساند. اما اکنون که بریتانیا اتحادیه اروپا را ترک کرده است، این آزاد است که قوانین خود را برای ارزهای دیجیتال تعیین کند. جدا از سیستم MiCA که توسط اتحادیه اروپا راه اندازی شده است.

دولت بریتانیا گفته است که به یک چارچوب قانونی موثر متعهد است. با هدف حمایت از مصرف کنندگان، ترویج نوآوری و توقف جرایم مالی.

در مصاحبه اخیر، اندرو گریفیث، وزیر شهر لندن و وزیر اقتصاد خزانه داریپیش بینی کردچارچوب نظارتی بریتانیا برای ارزهای دیجیتال ظرف 12 ماه آینده اجرا خواهد شد. این نشان می دهد که دولت بریتانیا مشغول توسعه رویکرد نظارتی خود برای دارایی های دیجیتال است. و مشتاق است این کار را به موقع انجام دهد.

اندرو گریفیث در مقابل کمیته منتخب نمایندگان مجلس خزانه داری ظاهر شد منبع: اخبار مالی
اندرو گریفیث در مقابل کمیته منتخب نمایندگان مجلس خزانه داری حاضر شد تا درباره ارزهای دیجیتال بحث کند. منبع:اخبار مالی

گریفیث موضعی تهاجمی در قبال قوانین مالی “با کیفیت بالا” و در عین حال “مترقی” بریتانیا اتخاذ می کند. یک خبر مالیگزارشاو می‌گوید انتظار دارد قوانین «گسترده‌تر» از آنچه اتحادیه اروپا اعمال کند. همچنین، او انتظار دارد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) وارد بازار شود. و اینکه بریتانیا در توسعه و عرضه آن پیشتاز خواهد بود. اگرچه، با توجه به مسائل پیچیده فناوری و حریم خصوصی، “این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.”

انتظار می رود لایحه خدمات مالی و بازارها (FSMB) در بهار به قانون تبدیل شود. قدرت های جدیدی را برای وزارت خزانه داری HM (HMT) معرفی می کند تا دارایی های رمزنگاری شده را در حوزه خدمات مالی بریتانیا قرار دهد.

استقبال از تغییر

در 1 فوریه 2023، HMT خاموش کردن خلاصه ای از رژیم قانونی برای دارایی های کریپتو. (به غیر از استیبل کوین های ارجاع شده به فیات.) این آخرین مختصر بر اساس بحث ها و گفتگوهای قبلی است. از جمله مقاله ژانویه 2021 که بر روی استیبل کوین متمرکز بود.

همچنین به پیشنهادهای دیگر در FSMB برای معرفی رژیمی که بر “دارایی های تسویه حساب دیجیتال” حاکم است اضافه می کند. اینها به عنوان استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات که برای پرداخت ها استفاده می شوند، تعریف می شوند. علاوه بر این، رهبرانی مانند Binance در دامنه این کار را انجام داده اندآشکارا مورد استقبال قرار گرفت مقررات کریپتو این گزارش افزود:

“این اعتقاد قوی ما است که یک محیط نظارتی باثبات به حمایت از نوآوری کمک می کند و برای ایجاد اعتماد در صنعت و همچنین رشد بلندمدت ضروری است.”

وزارت خزانه داری بریتانیا گفته است که می خواهد این کشور را به هاب رمزنگاری تبدیل کند. قوانین جدیدی برای بازگرداندن اعتماد به نفس پس از سال سخت 2022 مورد نیاز است. با توجه به کنجکاوی افراد بیشتری در مورد طبقه دارایی خاص، این کشور نیاز فزاینده ای دارد. و دوباره، یک طرح برای فضا می تواند به حذف بازیگران بد کمک کند.

گروه لابی مستقر در لندنCryptoUK، در گفتگو با BeInCrypto، بیان کرد:

با تصویب MiCA، اتحادیه اروپا موقعیت خود را به عنوان یک رهبر نظارتی برای سال‌های آینده مستحکم کرده است. اگرچه MiCA بی عیب و نقص نیست، اما یک پشته نظارتی بسیار مرتبط است که فشار قابل توجهی بر بریتانیا و ایالات متحده از نظر ارائه شفافیت عملیاتی برای رمزارزها وارد می‌کند.

تفاوت را شناسایی کن

هنوز خیلی زود است که دقیقاً بگوییم چارچوب نظارتی بریتانیا برای کریپتو چه تفاوتی با MiCA اتحادیه اروپا خواهد داشت، زیرا بریتانیا هنوز باید پیشنهادات کامل را منتشر کند. با این حال، چند حوزه وجود دارد که بریتانیا ممکن است مسیر متفاوتی را انتخاب کند.

به عنوان مثال، انگلستان ممکن است برای ارتقای نوآوری و جذب سرمایه‌گذاری نسبت به صنعت کریپتو دوستانه‌تر باشد. این می‌تواند به این معنی باشد که بریتانیا موضع انعطاف‌پذیرتری برای صدور مجوز و مقررات اتخاذ می‌کند یا به شرکت‌های رمزنگاری فریب‌های مالیاتی پیشنهاد می‌دهد.

از سوی دیگر، بریتانیا نیز ممکن است در برخی زمینه ها سختگیرتر باشد. مانند قوانین مبارزه با پولشویی (AML) و مبارزه با تامین مالی تروریسم (CTF).

کارشناسان حقوقی و صنعتی طیف وسیعی از نظرات را در مورد اینکه چگونه برنامه بریتانیا برای کریپتو احتمالاً با MiCA متفاوت است ارائه کرده اند.

وکلای شرکت حقوقی نورتون رز فولبرایت تحلیلی را با BeInCrypto به اشتراک گذاشته اند. یادداشت آنهافراهم می کندمقایسه برخی از مناطق حیاتی MiCA و پیشنهادات HMT. این برای بازیکنان در بازارهای دارایی کریپتو اتحادیه اروپا و بریتانیا اعمال می شود. از جمله ارائه دهندگان خدمات، ناشران، سرمایه گذاران بزرگ و کوچک.

برخی از کارشناسان پیشنهاد می کنند که بریتانیا رویکردی مبتنی بر اصول را اتخاذ کند و بر نتایج به جای قوانین تجویزی تمرکز کند. برخی دیگر پیشنهاد می کنند که با توجه به تعهد رهبران خود به مبارزه با جرایم مالی، بریتانیا ممکن است حمایت از مصرف کننده و قوانین AML/CTF را در اولویت قرار دهد.

با این وجود، رئیس سازمان تجاری CryptoUK،ایان تیلورادعا می کند که این لایحه “فشار قضایی قابل توجهی” بر بریتانیا و ایالات متحده برای تصویب چارچوب های خود وارد می کند.

داشتن حداقل استانداردهای نظارتی جهانی برای صنعت کریپتو مهم است و MiCA به عنوان یک معیار در اینجا عمل می کند.

به طور کلی، تنظیم کننده ها احتمالاً برای ایجاد تعادل بین حمایت از نوآوری و حمایت از مردم تلاش می کنند. بریتانیا بخشی از اتحادیه اروپا نیست. معیارهای خودش را دنبال خواهد کرد. چارچوب رمزنگاری آن بر اساس نیازهای صنعت و اقتصاد گسترده تر تکامل خواهد یافت.

The post مقررات معلق بریتانیا چگونه بازار رمزنگاری آن را در مقایسه با اتحادیه اروپا متحول می کند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *