سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز کریپتو در سال 2022 بیش از 400 درصد در آفریقا رشد کرد و به حدود 470 میلیون دلار رسید، که از رشد 4 درصدی سرمایه‌گذاری جهانی VC پیشی گرفت که باعث شد صنعت در حدود 27 میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

بر اساس گزارش جدید CV VC و بانک استاندارد آفریقای جنوبی، شرکت‌های کریپتو آفریقا در سال 2022 حدود 474 میلیون دلار جمع‌آوری کردند که تقریباً 400 درصد از سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها پیشی گرفت و رشد سرمایه‌گذاری کریپتو در جهان 4 درصد را شکست داد.

سهم آفریقا از سرمایه گذاری جهانی Crypto VC به 1.8٪ افزایش یافت

سیشل و آفریقای جنوبی 81 درصد از بودجه آفریقا را با 208 و 176 میلیون دلار تضمین کردند. صرافی‌های کریپتو و پلت‌فرم‌های نگهبانی ۵۲ درصد از پول را جذب کردند.

در همان زمان، زیرساخت‌ها و توسعه فین‌تک و بلاک‌چین دومین و سومین دسته از منابع مالی بودند که به ترتیب ۲۴ و ۱۵ درصد از سرمایه‌های جمع‌آوری‌شده را به خود اختصاص دادند. صرافی بین المللی KuCoin به وضعیت تک شاخ رسید و 180 میلیون دلار در سیشل جمع آوری کرد.

علاوه بر این، تعداد معاملات بلاک چین 12 درصد افزایش یافت که شامل شرکت‌هایی بود که در شناسایی شخصی و استقلال مالی شرکت داشتند.

سهم 26.8 میلیارد دلاری آفریقا در تامین مالی خطرپذیر بلاک چین از 0.3 درصد در سال 2021 به 1.8 درصد در سال 2022 افزایش یافت.

تامین مالی خطرپذیر بلاک چین بر اساس منطقه | منبع: CV VC AFRICA Blockchain گزارش 2022

با این حال، علیرغم رشد، بیشتر بودجه VC کریپتو در ایالات متحده (57٪)، آسیا (17.7٪) و اروپا (18.2٪) متمرکز است. ایالات متحده در سال 2022 10 درصد از سهم سالانه خود را از بودجه VC ناشناس بخش به آسیا واگذار کرد.

کاهش ارزش ارزها و ابهام مقرراتی در پیش است

علیرغم رشد سرمایه‌های مخاطره‌آمیز کریپتو در آفریقا، بلومبرگگزارشاوایل سال جاری نشان داد که رشد متوقف شده و کاهش ارزش پول در توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای آفریقا ممکن است تأمین مالی برای استارت‌آپ‌های آفریقایی را محدود کرده باشد. چنین اقتصادهایی شامل کنیا، آفریقای جنوبی، مصر و نیجریه است.

Lazerpay، یک شرکت پرداخت رمزنگاری B2B، اخیراًاعلام کردپس از ناکامی در بستن دور موفقیت آمیز تامین مالی، مغازه را می بندد. سال گذشته، پس از خروج یک سرمایه‌گذار کلیدی، این شرکت نتوانست در مرحله اولیه سرمایه‌گذاری کند.

مجموعه ای از مقررات و ممنوعیت های ضمنی و مطلق، پذیرش کریپتو را در کشورهای آفریقایی پیچیده کرده است.

در حالی که ارزهای دیجیتال در نیجریه غیرقانونی نیستند، بانک‌های این کشور از مشارکت در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال منع شده‌اند. ناظر اوراق بهادار نیجریه، کنترل بورس و اوراق بهادار نیجریه، قوانین جدید ارزهای دیجیتال را در لایحه مالی آتی رسمی خواهد کرد.

بانک غنا، در حالی که ارزهای دیجیتال را به جای ارزها به عنوان دارایی های دیجیتال دسته بندی می کند، همچنان روی چارچوب جدیدی کار می کند. بانک هنوز مشخص نکرده است که این چارچوب چه زمانی آماده خواهد شد.

بازار کریپتو P2P متمرکز آفریقایی Paxful اخیراً برداشت‌ها را به دلیل خروج کارکنان کلیدی به حالت تعلیق درآورده است. این پلتفرم در نیجریه و غنا محبوب بود.

اخیراً، بانک مرکزی آفریقای جنوبی دستورالعملی صادر کرده است که به طور ضمنی ارزهای دیجیتال را قانونی می کند. کنیا دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان اوراق بهادار می شناسد، در حالی که سیشل فقط به رعایت قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم نیاز دارد.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post سرمایه گذاری های Crypto VC در آفریقا در سال 2022 به بیش از 400 میلیون دلار رسید، اما چالش ها باقی می مانند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *