کیف پول های کریپتو وارد عصر بیومتریک شده اند. تنها 12 سال پس از آن که موتورولا Atrix 4G این نوآوری را برای تلفن های همراه معرفی کرد.

یک شرکت زیرساخت امنیت سایبری و کیف پول دارد راه اندازی شد ویژگی جدیدی که به کاربران اجازه می دهد بدن خود را به کلیدی تبدیل کنند که قفل کیف پول رمزنگاری آنها را باز می کند. برای اولین بار، دارندگان کریپتو می توانند با صورت یا اثر انگشت به کیف پول ذخیره سازی داغ خود دسترسی پیدا کنند. توسعه به این معنی است که ممکن است کمتر نگران فراموش کردن عبارت اولیه خود باشید.

با این حال، خود این مفهوم کاملاً جدید نیست. دسترسی بیومتریک برای اولین بار در سال 2011 در تلفن های همراه ظاهر شد.

ویژگی بیومتریک در بتا

کیف پول داغ یک کیف پول دیجیتال متصل به اینترنت است. کیف پول‌های ذخیره‌سازی سرد آفلاین هستند، معمولاً دستگاه‌های فیزیکی هستند و عموماً امن‌تر در نظر گرفته می‌شوند.

این سرویس جدید در تمام مرورگرهای وب محبوب و سیستم عامل های تلفن همراه از طریق فرآیندی به نام Delegate Signing کار خواهد کرد. این ویژگی تضمین می‌کند که تنها کاربر تایید شده می‌تواند با استفاده از یک کلید رمزنگاری خاص که در دستگاه تولید و ذخیره می‌شود، به کیف پول خود دسترسی داشته باشد.

کیف پول به‌عنوان سرویس بیومتریک احراز هویت شده تحت وب در حال حاضر در نسخه بتا است و برای ادغام توسط تیم‌های توسعه‌دهنده باز است.

بهبود Web3 UX

یکی از شکایات پایدار در مورد کریپتو، تجربه کاربری پیچیده آن (UX) است. ارسال و دریافت رمزارز هنوز هم می تواند برای کاربران جدید نسبتا مشکل باشد. سهولت استفاده از آن تا رسیدن به Web2 راه درازی در پیش دارد.

این صنعت هنوز خیلی عقب مانده است. موتورولا Atrix 4G در سال 2011 یک حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی های هوشمند معرفی کرد. با این حال، در سال 2013 بود که اپل آیفون 5s را با تاچ آیدی، یک سیستم تشخیص اثر انگشت، عرضه کرد که احراز هویت بیومتریک محبوبیت قابل توجهی در گوشی های هوشمند پیدا کرد.

سایر تولیدکنندگان از این روش پیروی کردند و سامسونگ در سال 2014 حسگرهای اثر انگشت را در گلکسی S5 خود ادغام کرد.

اپل رقیب سامسونگ در سال 2017 با معرفی Face ID با آیفون X، احراز هویت بیومتریک را بیشتر کرد. این اولین فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل دستگاه و احراز هویت شد.

شش سال بعد، کاربران کریپتو اغلب مجبورند یک «عبارت اولیه» را برای دسترسی به رمزنگاری خود به خاطر بسپارند. از دست دادن یا فراموش کردن عبارت seed می تواند منجر به از دست دادن دائمی دسترسی به کیف پول و محتویات آن شود.

The post کیف پول‌های رمزنگاری وارد عصر بیومتریک می‌شوند، ۱۲ سال پس از گوشی‌ها اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *