پس از اصلاح سریع در سراسر صنعت که به دنبال درجه کوتاه USDC در 10 مارس رخ داد، ارزش بازار جهانی کریپتو در آوریل به بالای 1.2 تریلیون دلار بازگشت. آیا تشدید فعالیت نهنگ ها باعث افزایش رالی خواهد شد؟

ارتقای Shapella اتریوم و صعود بیت کوین به بالای 30000 دلار اخیراً بر سرفصل های رسانه ها غالب شده است. با این حال، داده‌های On-chain نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ استراتژیک به تعداد انگشت شماری آلتکوین توجه کرده‌اند.

ارزش بازار کریپتو از ابتدای آوریل تا کنون 5 درصد افزایش یافته است. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ نهادی توجه خود را برای استفاده حداکثری از رالی ارز دیجیتال معطوف کرده‌اند.

Crypto Whales با پشتیبانی 0.10 دلاری از نمودار (GRT) دفاع می کند

Graph یک پروتکل نمایه سازی داده های بلاک چین است که بسیاری از برنامه ها را در DeFi و اکوسیستم Web3 گسترده تر می کند. تا 11 مارس، توکن GRT تقریباً 48 درصد از بالاترین سطح سالانه خود یعنی 0.20 دلار کاهش یافته بود.

بین پایین ترین قیمت محلی اخیر 0.11 دلار که در 9 مارس ثبت شد، نهنگ هایی که 1 میلیون تا 10 میلیون سکه دارند، 13 میلیون توکن به ارزش حدود 2 میلیون دلار اضافه کرده اند.

نمودار (GRT) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

با توجه به اینکه GRT اکنون در حدود 0.15 دلار معامله می شود، به نظر می رسد موج انباشته در میان سرمایه گذاران نهنگ باعث افزایش مجدد قیمت شده است.

لیدو DAO (LDO) نهنگ‌ها با موفقیت در ارتقاء Shapella پیشروی کردند

Lido DAO (LDO) توکن بومی برای Lido Finance است، یک پلتفرم DeFi که سهام Ethereum 2.0 را از طریق مشتق سهام نقدینگی تسهیل می‌کند. بلافاصله پس از اعلام ارتقای شبکه اتریوم در ماه مارس، نهنگ‌های کریپتو شروع به جمع کردن کیف‌های LDO خود کردند. زمان‌بندی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ به دنبال افزایش فعالیت‌های معاملاتی هستند که می‌تواند به دنبال ارتقای شبکه باشد.

در هفته‌های اخیر، سکه LDO شاهد افزایش شتاب خرید از نهنگ‌های کریپتو که میلیون‌ها تا 10 میلیون LDO دارند، بوده است. نمودار زیر نشان می‌دهد که چگونه نهنگ‌ها بین 5 مارس تا 12 آوریل نزدیک به 33 میلیون توکن خریدند. در زمان انتشار قیمت بازار 2.39 دلار، توکن‌های انباشته شده حدود 80 میلیون دلار ارزش دارند.

LidoDAO (LDO) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023.
LidoDAO (LDO) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: Santiment

وقتی نهنگ‌ها چنین مبالغ قابل توجهی را در مدت کوتاهی سرمایه‌گذاری می‌کنند، اعتماد به سایر شرکت‌کنندگان شبکه را القا می‌کند. اگر نهنگ های کریپتو به HODL ادامه دهند، LDO می تواند به زودی از نقطه عطف 3 دلار عبور کند.

گروه نهنگ‌های کریپتو علیرغم تلاش‌های لایت‌کوین (LTC) ناامید باقی می‌ماند

در 15 فوریه، لایت کوین برای اولین بار از ماه مه 2022 برای مدت کوتاهی به بالای 100 دلار رسید. با این حال، این رالی کوتاه بود زیرا LTC به سرعت تا 11 مارس به زیر 70 دلار بازگشت. 10 میلیون سکه LTC.

به گفته Santiment، این گروه نهنگ هفته‌ها قبل از اینکه LTC در 15 فوریه به 102 دلار برسد، خرید خود را آغاز کرد.

نمودار زیر نشان می دهد که نهنگ ها بین 3 فوریه تا 12 آوریل 2.37 میلیون LTC خریداری کردند.

قیمت لایت کوین (LTC) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023.
قیمت لایت کوین (LTC) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: Santiment

با قیمت فعلی 94 دلار، ارزش توکن های تازه اضافه شده بیش از 220 میلیون دلار است. اگر نهنگ ها به انباشته شدن ادامه دهند، زمان زیادی است که LTC دوباره سد 100 دلاری را بشکند.

خوش بینی (OP) نهنگ ها با وجود اقدام جانبی قیمت، مثبت می مانند

Optimism (OP) یک بلاک چین لایه دو است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. مقیاس پذیری اتریوم را بهبود می بخشد و سوابق جمع آوری تراکنش ها را قبل از اینکه در نهایت در اتریوم ایمن شوند نگه می دارد.

OP عملکردی را در هفته گذشته ارائه داده است، اما داده های زنجیره ای نشان می دهد که نهنگ های رمزنگاری خوش بین هستند. بین 1 مارس تا 12 آوریل، نهنگ هایی که 1 تا 10 میلیون OP در موجودی کیف پول خود دارند، 256 میلیون توکن اضافه کرده اند.

خوش بینی (OP) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023. منبع: Santiment
خوش بینی (OP) قیمت در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

256 میلیون توکن OP جدید اضافه شده نزدیک به 490 میلیون دلار با قیمت فعلی 2.39 دلار ارزش دارند. اگرچه قیمت در مدت مشابه 13 درصد کاهش یافته است، روند انباشت نهنگ می تواند به زودی باعث بازگشت مجدد شود.

نهنگ های تون کوین (TON) به عمل بازگشتند

Toncoin (TON) توکن بومی بلاک چین لایه 1 غیرمتمرکز است که توسط پلتفرم پیام‌رسانی رمزگذاری شده تلگرام توسعه یافته است.

به گفته شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Santiment، دارندگان نهنگ TON پس از کسب سود در اوایل ماه مارس، به حالت انباشت بازگشته اند. بین 20 مارس تا 13 آوریل، خوشه نهنگ ها با موجودی فردی 100000 تا 1 میلیون تنی 44 میلیون سکه دیگر اضافه کردند.

قیمت Toncoin (TON) در مقابل موجودی کیف پول کریپتو والز.  آوریل 2023.
قیمت Toncoin (TON) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: Santiment

با ارزش فعلی بازار 2.22 دلار، سکه های تازه به دست آمده این نهنگ 97 میلیون دلار ارزش دارند. قابل توجه است که الگوی خرید/فروش این گروه از نهنگ‌ها از سپتامبر 2022 با اقدامات قیمتی مرتبط بوده است. اگر این شرایط برقرار باشد، دارندگان TON می‌توانند در هفته‌های آینده انتظار صعودی بیشتری داشته باشند.

در نتیجه، فعالیت نهنگ‌های کریپتو می‌تواند اثری موج‌دار در سراسر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. کوسه‌های استراتژیک و سرمایه‌گذاران خرد نیز می‌توانند این دارایی‌ها را که توجه سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب می‌کنند، زیر نظر داشته باشند.

پست آیا نهنگ‌های کریپتو این آلت‌کوین‌ها را ذخیره می‌کنند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *