داده های زنجیره ای نشان می دهد که حساب های نهنگ اخیراً استیبل کوین ها را ذخیره می کنند. این حرکت می تواند در آماده سازی برای شروع دوباره خرید ارزهای دیجیتال باشد.

در 24 می، Santiment ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گزارش داد که دارندگان کیسه‌های بزرگ در حال حاضر بیت کوین زیادی نمی‌خرند. در عوض، آنها روی استیبل کوین‌ها بارگیری می‌کنند و از USDC و DAI حمایت می‌کنند.

از آنجایی که کوسه‌ها و نهنگ‌ها در دارایی‌های بیت‌کوین خود ثابت می‌مانند، می‌بینیم که استیبل کوین‌ها توسط این دارندگان بزرگ انباشته شده‌اند و قدرت خرید ضمنی آنها در آینده را افزایش می‌دهند.

طبق داده ها، 37 درصد از کیف پول هایی که بین 100000 تا 10 میلیون دلار نگهداری می شوند USDC دارند. علاوه بر این، 39 درصد از کیف‌پول‌ها در همین گروه دارای استیبل کوین DAI MakerDAO هستند. تنها 6.4 درصد از کیف پول‌های نهنگ دارای Binance USD (BUSD) بودند. هیچ داده ای در مورد دارایی های Tether وجود نداشت.

بازگشت نهنگ ها به استیبل کوین | مقدس

نهنگ‌ها برای غوطه‌وری دیگر نگهداری می‌کنند؟

از اواسط آوریل، موقعیت‌های استیبل کوین نهنگ افزایش یافته است. این همزمان با اوج قیمت بیت کوین در سال 2023 یعنی 31000 دلار بود. از آن زمان، دارایی 13.7 درصد به قیمت های فعلی عقب نشینی کرده است زیرا سود گرفته شده است.

حرکت نهنگ ها به سمت استیبل کوین ها ممکن است به عنوان انتظار برای خرید شیب تلقی شود. با این حال، می توان از آن برای تامین مالی موقعیت های فروش بیت کوین نیز استفاده کرد.

به طور مشابه، جریان های ورودی ارز نیز به پایین ترین سطح چرخه کاهش یافته است که می تواند نشان دهنده افزایش هولینگ باشد. همانطور که توسط BeInCrypto گزارش شده است، کاهش نقدینگی صرافی می تواند منجر به افزایش نوسانات در بازارهای کریپتو شود.

صرف نظر از اینکه نهنگ ها با استیبل کوین های خود چه می کنند، واگرایی زیادی در اکوسیستم استیبل کوین وجود داشته است.

ارزش بازار Tether USDT و Circle USDC نیز در حال تغییر هستند. ارزش بازار Tether در حال افزایش است در حالی که Circle در حال کاهش است. در 23 می، محقق جیم بیانکو این را مشاهده کرد. اظهار نظر که “آنها برخلاف عقل متعارف حرکت می کنند.”

این احساسات در سال 2022 پس از فروپاشی Terra/Luna و FTX بسیار ضد Tether بود. با این حال، در سال 2023 پس از اینکه پس از قرار گرفتن در معرض بانک سیلیکون ولی از بین رفت، علیه Circle قرار گرفت. بیانکو خاطرنشان کرد:

ترکیبی از قسمت SVB، اقدامات نظارتی تهاجمی برای شکست کریپتو، و سقف/پیش‌فرض قرض‌الوقوع، جداول را کاملاً در مقابل USDC و به نفع Tether تبدیل کرده است.

تتر (USDT) و ارزش بازار USDC - Twitter/@biancoresearch
تتر (USDT) و ارزش بازار USDC | Twitter/@biancoresearch

چشم انداز اکوسیستم استیبل کوین

تتر در حال حاضر سهم بازار 63.6 درصدی با تیراژ 83 میلیارد دلار را در اختیار دارد. علاوه بر این، عرضه USDT از ابتدای سال 2023 تا 25.4 درصد رشد داشته است.

برعکس، عرضه دایره در مدت مشابه 34 درصد کاهش یافته است. این سهم بازار خود را به تنها 22.5 درصد کاهش داده است، با 29.3 میلیارد دلار USDC در گردش.

تنظیم کننده های ایالات متحده در ماه فوریه Paxos و BUSD را هدف قرار دادند. ضربات متوقف شد و عرضه از ابتدای سال 67.5 درصد کاهش یافته است.

The post آیا نهنگ های کریپتو در حال آماده شدن برای خرید دیپ، استیبل کوین جمع می کنند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *