چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس که “CZ” نیز نامیده می شود، با مجله فورچون صحبت کرد و به سکوت رسانه ای اخیر خود پایان داد.

بنیانگذار Binance، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، سکوت رسانه ای خود را شکست و با مجله Fortune صحبت کرد. CZ، نام واقعی Changpeng Zhao، امسال در عموم مردم سکوت کرده است. واقعیتی که این نمایه به‌عنوان «تصمیمی مبتنی بر محیط پرتنش نظارتی و ناامیدی از آنچه بایننس به‌عنوان توصیف نادرست رسانه‌ای شرکت و ژائو می‌داند» توضیح می‌دهد.

بیش از 6000 کلمه، این نمایه به بررسی گذشته CZ در روستاهای چین و تجربه او به عنوان یک مهاجر نسل اول به کانادا می پردازد. علاوه بر این، این مقاله به این موضوع می‌پردازد که چرا CZ شانگهای را ترک کرد، جایی که بایننس در سال 2017 تأسیس شد.

به صراحت بگویم، مقامات پکن از ارزهای دیجیتال خوششان نمی آید. چین برای اولین بار در سال 2013 بانک ها را از انجام تراکنش های رمزنگاری منع کرد. در سال 2017، رژیم همچنین عرضه اولیه سکه (ICO) را ممنوع کرد و صرافی های کریپتو را تعطیل کرد تا از خروج پول از چین جلوگیری کند و از کلاهبرداری مالی جلوگیری کند. این مقاله تلاش چند هفته‌ای «دیوانه اما مخفیانه» CZ برای انتقال داده‌های میزبانی شده در بیش از 200 سرور علی‌بابا را توصیف می‌کند.

ژائو بایننس را به سرورهای وب سرورهای آمازون، خارج از دسترس دولت چین، منتقل کرد. در نهایت این شرکت به توکیو نقل مکان کرد و به فعالیت 12 ساله او به عنوان یک کارآفرین مستقر در چین پایان داد.

Choapeng Zhao شاید موفق ترین کارآفرین ارزهای دیجیتال در جهان باشد.

بایننس چندین بار جابجا شده است

بنا به گزارش ها، بایننس به دلیل مسائل نظارتی در کشورهای مختلف مجبور به جابجایی مکرر عملیات شد. پس از نقل مکان به ژاپن، رگولاتورها از Binance خواستند که به عنوان یک صرافی ثبت شود که برای موسس آن قابل قبول نبود. بایننس قبل از اینکه تصمیم بگیرد شرکت بدون دفتر مرکزی فعالیت کند به مالت نقل مکان کرد.

در نقطه‌ای از مصاحبه، CZ پیشنهاد می‌کند که فرهنگ کریپتو او را به یافتن مکان‌های بهتر برای انجام تجارت مشتاق تر کرده است. او گفت: «این خیلی مهم نیست که بخواهیم قوانین را تغییر دهیم یا حتی از آنها اجتناب کنیم، فقط می‌خواهیم به دنبال مکان‌هایی باشیم که مطلوب‌تر هستند».

با این حال، روش‌های جذاب ژائو باعث خشم منتقدان بایننس شده است.

این شرکت در حال حاضر در حال مذاکره با وزارت دادگستری ایالات متحده و سایر تنظیم کننده ها بر سر یک پیشنهاد تسویه حساب گسترده است. با این حال، شکایت اخیر کمیسیون معاملات آتی کالا علیه بایننس سؤالاتی را در مورد امکان پذیر بودن چنین تسویه حسابی ایجاد کرده است.

پست جزئیات مصاحبه CZ چگونه خصومت چین با کریپتو او را به خارج از کشور سوق داد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *