شبکه رمزنگاری داش متمرکز بر حریم خصوصی به آخرین حمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به این صنعت پاسخ داده و ادعا می کند که این یک امنیت است.

در 17 آوریل، SEC آخرین جنگ خود را در جنگ با ارزهای دیجیتال منتشر کرد. هدف این بار صرافی Bittrex بود که آن را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد.

Bittrex تصمیم گرفت عملیات خود در ایالات متحده را در اوایل ماه جاری به دلیل عدم اطمینان نظارتی در بحبوحه سرکوب ارزهای دیجیتال به پایان برساند.

در میان شش آلتکوینی که رگولاتور ادعا کرد اوراق بهادار هستند، Dash، یک سکه پرداخت با محوریت حریم خصوصی بود. پنج توکن دیگر مورد هدف عبارتند از: OMG Network (OMG)، Algorand (ALGO)، Monolith (TKN)، NAGA (NGC) و IHT Real Estate Protocol (IHT).

در 18 آوریل، حساب انجمن Dash پاسخ داد، “هیچ تعبیر معقولی وجود ندارد که Dash را امنیت خطاب کند.”

این یک فناوری پرداخت است، نه یک امنیت

SEC زمانی که یک دارایی را یک اوراق بهادار می‌داند، مکرراً به آزمون قدیمی Howey استناد می‌کند. این بدان معناست که باید یک قرارداد سرمایه گذاری و انتظارات سود از یک شرکت مشترک داشته باشد.

جامعه داش این توصیف را رد کرد، بیان می کند:

هیچ انتظار معقولی از سود با دش وجود ندارد. این یک فناوری پرداخت است. ماینرها برای ماینینگ پول می گیرند، مسترنودها برای اجرای گره ها پول می گیرند، اما هیچکس فقط برای نگه داشتن Dash پولی دریافت نمی کند.

این سازمان اضافه کرد که هیچ گروهی وجود ندارد که “کوشش های دیگران را امیدوار کند” برای بهبود پروتکل. این توسط یک DAO اداره می شود که به طور جمعی در مورد جهت آن تصمیم می گیرد.

ردیه همچنین اشاره کرد که چندین نقص در استدلال SEC وجود دارد. گفت که “گروه کنترل داش” یک موجودیت ساختگی است و گروه داش کور تا سال 2017 وجود نداشت.

علاوه بر این، دارندگان Dash انتظار ندارند که مسترنودها سود خود را کسب کنند، زیرا شما نمی توانید مسترنود بخرید.

حتی شورای رتبه بندی رمزارز نرخ ها DASH مانند BTC و LTC است که کمترین احتمال را دارد که یک اوراق بهادار در نظر گرفته شود. جامعه نتیجه گرفت:

پول نقد دیجیتال همتا به همتا جرم نیست. حاکمیت مالی جرم نیست. حکومت غیرمتمرکز جرم نیست. حریم خصوصی جرم نیست.»

به نظر می‌رسد همه اینها مورد دیگری از سوء تفاهم SEC از فناوری است و به هر چیزی که مربوط به رمزنگاری است شلیک می‌کند.

چشم انداز قیمت DASH

پس از اقدام SEC، قیمت ها 6 درصد کاهش یافت، اما از آن زمان تا حدی بهبود یافته است. در زمان نگارش این مقاله، دش با قیمت 58.96 دلار معامله می شد که تنها 1.7 درصد کاهش در روز داشت.

قیمت DASH به دنبال نمودار ادعاهای امنیتی SEC توسط BeInCrypto

با این حال، رمز حریم خصوصی از بسیاری از مبادلات متمرکز منع شده است. در نتیجه، نسبت به دسامبر 2017، 1493 دلار، 96 درصد کاهش یافته است.

این پست زمانی که SEC ادعا می‌کند که فناوری پرداخت‌های حریم خصوصی آن را به یک امنیت تبدیل می‌کند، Dash بازگشته است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *