Level Finance، یک بازار دائمی غیرمتمرکز و غیر محفوظ مبتنی بر زنجیره BNB، در 2 مه مورد هک قرار گرفت. مهاجم موفق شد 1.1 میلیون دلار توکن LVL را سرقت کند.

بازار دی‌فای بار دیگر مورد حمله قرار گرفت و قربانی بعدی، Level Finance، بازار غیرمتمرکز و غیرمتمرکز زنجیره‌ای BNB است. این تیم در تاریخ 2 مه در توییتر اعلام کرد که استثمار شده قراردادهای هوشمند خود را هدف قرار داده است تا وجوه را از بین ببرد.

به طور خاص، مهاجم قرارداد Referral Controller را هدف قرار داد و 214000 توکن LVL را تخلیه کرد. سپس توکن را با توکن های BNB عوض کردند. سایر قراردادهای هوشمند تحت تأثیر قرار نگرفتند، زیرا از این سوء استفاده جدا شده بودند.

سطح مالی چیست؟

این تیم همچنین راحتی کمی ارائه کرد که نشان داد استخرهای نقدینگی و خزانه DAO هر دو بی‌تأثیر هستند. همچنین یک پچ را نسبتاً سریع در 12 ساعت نصب کرده است.

این تیم همچنین اعلام کرد که بعداً یک پس از مرگ این حمله را ارائه خواهد کرد، که امیدواریم بینشی از آنچه دقیقاً اتفاق افتاده است را ارائه دهد. حملات DeFi همچنان بازار را تحت الشعاع قرار می دهند، و در برخی موارد، حتی ممیزی ها برای جلوگیری از وقوع آنها کافی نبودند.

مالی سطح یک بازار دائمی غیرمتمرکز و غیر نگهبانی است. ساخته شده بر روی زنجیره BNB، پلت فرم در حال حاضر TVL 32.5 میلیون دلاری دارد. قبل از هک، TVL آن حدود 41 میلیون دلار بود.

سطح مالی TVL: دیفیلاما

از جمله ویژگی هایی که Level Finance بیان می کند که ارائه می دهد، استخرهای برنامه ای نقدینگی، پوشش کارایی سرمایه و مدیریت ریسک است. توکن LVL توکن کاربردی شبکه است که استفاده را در سراسر اکوسیستم تشویق می کند.

هک های DeFi در سال 2023 در حال افزایش است

تعداد هک ها در سال 2023 در حال افزایش است و حملات دیگری نیز در هفته های اخیر رخ داده است. هنوز به بدی سال 2022 نیست، اما می تواند با یک هک بزرگ به سرعت تغییر کند. به عنوان مثال، هکرها در ماه فوریه 20 میلیون دلار سرقت کردند که در مقایسه با سال 2022 کمرنگ است.

مهم ترین هک های سال شامل Euler Finance و Sentiment است. اولی شاهد سرقت 197 میلیون دلاری بود، در حالی که در مورد دومی 1 میلیون دلار بود. جالب اینجاست که تیم ها در هر دو مورد با هکرها مذاکره کردند تا بیشتر وجوه برگردانده شود.

پست هک مالی غیرمتمرکز دائمی در سطح بازار به قیمت 1.1 میلیون دلار اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *