پس از تکمیل موفقیت آمیز ارتقاء Shapella در این هفته، واکنش مثبتی در اکوسیستم DeFi مشاهده شده است.

قبل از آخرین به‌روزرسانی شبکه اتریوم، برخی گمان می‌کردند که فروش انبوه اتریوم سهامدار بر قیمت بازار آن تأثیر منفی می‌گذارد. اما در نهایت برعکس این اتفاق افتاد. علیرغم اینکه حجم زیادی از اتریوم در روزهای پنجشنبه و جمعه انجام نشده بود، قیمت معاملات آن همچنان بالا بود و به بالاترین حد در یازده ماه گذشته رسید.

قیمت توکن‌های کلیدی DeFi مانند UNI و AAVE نیز نشان‌دهنده واکنش خوش‌بینانه کلی بازار به ارتقاء Shapella است. هر دو دارایی در ماه های آینده شاهد افزایش قیمت خود در کنار Etend بودند، اکوسیستم DeFi به سازگاری با تغییرات جدید ادامه خواهد داد.

یکی از پیامدهای احتمالی، تغییر دسته کارت اتریوم است زیرا سرمایه گذاران به دنبال توزیع مجدد دارایی های قفل شده قبلی خود هستند. با توجه به اینکه دارندگان اتر اکنون به راحتی می توانند به عنوان بخشی از یک استخر متفاوت، به راحتی سهام خود را لغو کرده و مجدداً به اشتراک بگذارند، صرافی های غیرمتمرکز می توانند ذینفعان چنین تغییراتی شوند. به همین ترتیب، دارایی‌های بیشتری مبتنی بر اتریوم اکنون می‌توانند به پروتکل‌های غیرمتمرکز مختلف سرازیر شوند.

Olympus DAO از قرار گرفتن بیشتر در معرض دارایی های غیرمتمرکز حمایت می کند

تاکنون، سازمان‌های غیرمتمرکز واکنش مثبتی به پارادایم جدید اتریوم نشان داده‌اند. به عنوان مثال، روز جمعه Olympus DAO به نفع اصلاح شده رای داد چارچوب خزانه داری. پس از این تغییرات، Olympus Treasury که از توکن‌های OHM پشتیبانی می‌کند، می‌تواند «دارایی‌های فرار» بیشتری مانند اتر را در خود نگه دارد.

قبلاً خزانه Olympus از حدود 79٪ دارایی های پایدار و 21٪ دارایی های فرار تشکیل شده بود. اما چارچوب جدید این نسبت را تنها به 75 درصد دارایی استیبل کوین تنظیم می کند.

پیشنهاد تایید شده تیم خزانه داری Olympus بیان می کند که افزایش قرار گرفتن در معرض اتر یک گام در جهت پایان دادن به اتکای آن به استیبل کوین ها با پشتوانه متمرکز است. با این حال، اذعان می کند که تاکید بیشتری بر روی استیبل کوین های صرفا غیرمتمرکز نیز لازم است.

برای این منظور، چارچوب جدید سقف دارایی های استیبل کوین غیرمتمرکز LUSD را به 10 درصد افزایش می دهد. در راستای تغییرات، Olympus DAO امیدوار است تا بیش از 10 درصد قرار گرفتن در معرض استیبل کوین های متمرکز را کاهش دهد.

با هدف دور شدن بیشتر از دارایی‌های تحت مدیریت مرکزی، تیم خزانه‌داری گفت که با بلوغ Olympus، DAO باید این نسبت‌ها را هر شش ماه یکبار تجدید ارزیابی کند. در بیانیه‌ای آمده است: «این ممکن است شامل افزایش قرار گرفتن در معرض اتریوم یا معرفی استیبل کوین‌های غیرمتمرکزتر به محض در دسترس شدن باشد».

SEC برای تنظیم اکوسیستم DeFi حرکت می کند

اخباری مبنی بر اینکه ارتقاء Shapella به آرامی انجام شد، زمانی منتشر شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای تنظیم مبادلات غیرمتمرکز اقدام می کند.

روز جمعه، SEC به تصویب یک پیشنهاد به روز شده برای مقررات صرافی های رمزنگاری که اولین بار در سال گذشته منتشر شد، رای داد. آخرین تغییرات شامل تعدادی اصلاحیه است که به نظر می رسد به طور خاص پلتفرم های DeFi را هدف قرار می دهند. و تعاریف به روز شده می تواند بسیاری را در محدوده نظارتی کمیسیون قرار دهد.

اگرچه SEC اصلاحات جدید را تصویب کرد، اما در تصمیم خود اتفاق نظر نداشت. دو کمیسیونر، هستر پیرس و مارک اویدا، به تغییرات پیشنهادی رای منفی دادند.

طی یک جلسه علنی قبل از رای گیری، پیرس استدلال کرد که متن جدید “نقایص را دو برابر می کند” از متن اصلی. علاوه بر این، او هشدار داد که قوانین پیشنهادی می‌تواند محدودیت‌هایی را برای حکومت غیرمتمرکز که برای DeFi حیاتی است، ایجاد کند. آیا ما به این فکر کرده‌ایم که تمرکز اجباری چگونه به نفع مردم آمریکا خواهد بود؟» او پرسید. پیرس افزود: به نظر من انحرافی است که ما تمرکز را تشویق می کنیم.

پست DeFi Ecosystem Healthy After Shapella Upgrade اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *