با توجه به اینکه دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra در چندین کشور با اتهامات جنایی روبرو است، دادستان های کره جنوبی معتقدند که پیگرد قانونی او در این کشور بهترین راه برای تضمین عدالت برای قربانیان است.

در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال، دادستان اصلی پرونده، دان سونگ هان، توضیح داد که او معتقد است اگر این پرونده در این کشور آسیایی پیگیری شود، به احتمال زیاد سرمایه گذاران به عدالت خواهند رسید.

بیشترین شواهد در کره جنوبی است

به گفته دادستان، بیشتر شواهد و همدستان کلیدی Do Kwon به آزمایشگاه Terraform مرتبط و در کره جنوبی مستقر هستند. علاوه بر این، دادستان خاطرنشان کرد که بیشتر جنایت ها در کره جنوبی اتفاق افتاده است.

او افزود: «ما تعداد زیادی از شواهد مربوط به پرونده TerraUSD را جمع‌آوری کرده‌ایم که بیشتر آنها اطلاعاتی هستند که نمی‌توان به راحتی در ایالات متحده به دست آورد. دن همچنین پیشنهاد کرد که تنظیم کننده های ایالات متحده مایل به همکاری با آژانس های این کشور آسیایی هستند.

را گزارش در بحبوحه نبرد احتمالی استرداد بین آمریکا و کره جنوبی رخ می دهد. دو کشور علیه این کارآفرین کریپتو به دلیل نقشش در سقوط استیبل کوین Terra UST اتهامات جنایی ارائه کرده اند.

Terra’s Kwon با بیش از 40 سال زندان مواجه است

دن گفت که کوون در صورت مجرم شناخته شدن به احتمال زیاد طولانی ترین مدت زندان را برای یک جرم مالی در کشور دریافت خواهد کرد. این بدان معناست که بنیانگذار Terra می تواند مجازاتی بالاتر از 40 سال حبس برای عاملان پرونده کلاهبرداری Optimus Asset Management در سال 2022 دریافت کند.

در همین حال، دادستان های کره جنوبی هفت نفر را به چندین اتهام از جمله نقض قانون بازار سرمایه و کلاهبرداری متهم کرده اند. دادستان ها متهم شده است دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Terraform و سایر مدیران.

کوون در مونته نگرو باقی می ماند

کوون در حال حاضر در مونته نگرو در بازداشت به سر می برد و در آنجا با اتهام سفر با مدارک جعلی روبرو است. اما اگر کره جنوبی بتواند او را استرداد کند، با اتهامات دقیقی نیز مواجه خواهد شد.

اما هرگونه روند استرداد باید منتظر ماند تا مقامات مونته نگرو روند محاکمه را تکمیل کنند. با توجه به این احتمال که Do Kwon می تواند درخواست تجدید نظر کند، مدت این نامشخص است.

در همین حال، کارشناسان بر این باورند که کره جنوبی می تواند استرداد کوون را برنده شود، زیرا این کشور یکی از طرفین معاهده استرداد است که مونته نگرو نیز آن را امضا کرده است.

The post هشدار دادستان کره جنوبی، بنیانگذار Terra، دو کوون در صورت محکومیت به ۴۰ سال زندان محکوم می شود، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *