شرکت حقوقی کره جنوبی کیم و چانگ امروز تایید کرد که دو کوون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آزمایشگاه های Terraform، قبل از سقوط TerraUSD و خواهرش LUNA، 7 میلیون دلار به آنها پرداخت کرده است.

این تایید پس از گزارش قبلی خبرگزاری کره ای KBS منتشر شد مبنی بر اینکه دادستان های کره و مجری قانون سنگاپور در حال ردیابی وجوه ارسال شده به شرکت در چندین پرداخت هستند.

Do Kwon می تواند با اتهامات اختلاس روبرو شود

به گفته KBS، اگر کوون از ارزهای رمزنگاری شده مشتریان برای پرداخت به کیم و چانگ استفاده کند، دادستان ها می توانند به اختلاس متهم شوند. کوون همچنین ممکن است با اتهامات کلاهبرداری روبرو شود اگر خطر قانونی ناشی از سقوط قریب الوقوع را پیش بینی کند.

یکی از بنیانگذاران سابق Terraform Labs در حال حاضر در مونته نگرو به دلیل تقلب در گذرنامه دستگیر شده است. دادستان های کره جنوبی و وزارت دادگستری ایالات متحده درخواست استرداد کوون را کرده اند که وکیل وی گفت که ممکن است تا یک سال طول بکشد.

پس از دستگیری کوون در فرودگاهی در پودگوریتسا، دادستان ها گفتند که بر اساس اتهامات کوون به درخواست چه کسی احترام خواهند گذاشت. مقامات مونته نگرو نزدیک به یک ماه است که کوون را بازداشت کرده اند و وکیل او گفته است که دادگاه ممکن است فقط در یک سال درخواست استرداد را بررسی کند.

این وکیل گفت که محاکمه کیفری کوون ممکن است چهار تا پنج ماه به طول بینجامد و احتمال حبس بین شش ماه تا پنج سال وجود دارد.

پس از فروپاشی استیبل کوین TerraUSD که او در می 2022 ایجاد کرد، مقامات درگیر جستجوی چند ماهه برای یافتن مدیر عامل رسوا شده اند.

تخمین زده می شود که حدود 45 میلیارد دلار به دلیل سقوط بعدی بازارهای کریپتو جهانی تبخیر شده است. برآوردها نشان می دهد که تقریباً 200000 کره جنوبی در TerraUSD سرمایه گذاری کرده اند.

در روز جمعه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار پس از سقوط از مرز 1 تریلیون دلار گذشت. این افزایش تا حدی به دلیل افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته گذشته بوده است.

اتهام جدید بعید است استرداد را تسریع کند

پس از دستگیری وی در مونته نگرو، وزارت دادگستری ایالات متحده کوون را به هشت فقره کلاهبرداری جنایی متهم کرد. در ماه فوریه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) Kwon را به کلاهبرداری اوراق بهادار متهم کرد که بنیانگذار آن به شدت تکذیب کرد. او گفت: بین شکست خوردن و اجرای تقلب تفاوت وجود دارد.

قبل از اتهامات ایالات متحده، دادستان های کره ای Kwon و دیگر کارکنان Terraform را به نقض قانون بازار سرمایه در سپتامبر سال گذشته متهم کردند.

در حالی که یک اتهام اختلاس کوون می تواند استدلال استرداد کره جنوبی را تقویت کند، زیرا این کشور درخواستی را به ایالات متحده ارائه کرده است، کوون می تواند اقامت خود در مونته نگرو را با تمرکز بر اختلافات بین قوانین استرداد دو کشور طولانی کند.

علاوه بر این، مونته نگرو تنها اجازه استرداد را برای جرائمی که هم در کشور درخواست کننده و هم در خود مونته نگرو جرم تلقی می شوند را می دهد. کشور اروپایی، همچنین یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ممکن است بخواهد از جنگ علیه ایالات متحده اجتناب کند.

ایالات متحده و کره همچنین می توانند با استرداد کوون به کره جنوبی موافقت کنند. او سپس می‌تواند در ابتدا به ایالات متحده سفر کند تا در آنجا محاکمه شود.

این وضعیت مشابه وضعیت رئیس سابق بانکداری سرمایه گذاری آسیایی گلدمن ساکس، راجر نگ است. تبعید شد پس از متهم شدن به سوء استفاده از وجوه از صندوق توسعه 1مالزی برای کسب 600 میلیون دلار برای گلدمن، به نیویورک رفت.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post موسسه حقوقی کره جنوبی تایید کرد که Do Kwon قبل از سقوط Terra به آنها 7 میلیون دلار پرداخت کرده است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *